Sayfa 377/387 İlkİlk ... 277327367375376377378379 ... SonSon
Arama sonucu : 3094 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: EndeksS

1. bakın herkes olumlu haber bekliyor, örneğin bu coin bile cumadan beri İran_İsraile doya doya trade etti, kaldıraçlı oynayıp intihar edenler bile olmuş,...
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. bakın mesela BTC, ....son bulsh ralli öncesi son boğa durağında İran_İsraile yaylanıyor,..burayı geçerse önü boş,...bom boş,...

diyorlar ya, 100000 USD, BEN 300000 USD diyorum, çünkü 6 kat düşüyor 20 kat çıkıyor,..

bu yorumlarım ve grafik üzerindeki yeşil kırmızı kodlar bu gün konmadı geçmişe dönük bakarsanın hepsi grafikler üzerinde var,..

ve her yelpazenin değerleri standart bende saklı,..

ama ne yaptılar tam olarak söylüyorum, İran _İsrail öncesi eş zamanlı SEC denilen departmanı bunun üstüne saldılar,..bu her zaman yapılan,...çünkü dxy yükselişine bunu aşağı basamazlarsa para otaritesi çatırdar,..dayanak varlık meseleleri, eskiden gold öncülüğünde emtialara yapıyorlardı ama artık coinler zahmetsiz ve enflasyona sıfır etkisi var, tersinde GOLD enflasyonist beklentileri yükseltiyor ve buda hem FED in, hemde her zaman ortaya salata yapan Powel efendinin işine geliyor çünkü,..ta en başında söyledim, Rus Ukrayna nedeniyle Powelin götü bağlı,..Rus -Ukrayna da somut gelişmeler olmadıkça artan global enflasyon global çatışmaların eşliğinde USD için biat sağlıyor, bkz Türkiye ve Türkiyenin ABD ile beraber son aldığı kararlar,...

3.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    hafta sonu bir dizi yaptığım yoruma ilaveten,
    tüm batı medyası İranı neredeyse tek suçlu ilan etti, şaşırdıkmı hayır,..
    hafta sonu düğmeye basıldığını söyledim, ok yayadan çıktı manasında ve bu ilk etaplı İranın İran dışındaki uzuvlarına yönelik temizleme operasyonu demiştim,
    bu yeni durumu global ekonomide bir takım ekonomik araçlarla baskı ve prese dönüştürülerek İranın suçluluk halinin tüm global ekonomilere benimsetme çalışması yapılacağını düşünüyorum,...

DXY ve ABD 10 yıllıkları, faizler konusunda bir süredir çekimser davranan FED paralelinde belliki bir süredir buna hazırlanmışlar, burada üçlü kombinasyon şu şekilde:

faizleri son iki FOMC tur genel beklentinin aksine askıda tutan FED ve açıklamalarında asla niyetini belli etmeyen bir FED başkanı,
    eş zamanlısında son 26 gündür dipten toparlanan ve ayın 10 unda direnç kıran bir DXY,
    eş zamnlısında FED öncülüğünde artmaya devam eden ve ayın 10 ununda direnç kırarak 4.62 lere tırmanan ABD 10 yıllıkları,

bu kombinasyon, bölgesel çatışma ve İsrailin kuzeyi için düşünülen temizlik harekatının, ekonomik alt yapısını oluşturuyor,..

tahminen sıkışan ekonomilerden birer ikişer çığlıklar gelecek ki en başında bu biziz ve bu manada ABD nin İbrahim Kalını arabulucu seçmesi hiçte şaşırtıcı değil,..bir taşla iki kuş cinsinden,..

hem Türkiye ekonomisi en çok sıkışanlardan biri ve tam işleri yoluna koyma aşamasındayken, tam da siyasi stresi bitimişken yüksek faizlerin canını en çok yakacakların en başında,...squase pozisyonunda,..
    hemde Türkiyeye Gazze nedeniyle İsraille bozulan ilişkilerini arabuluculuk formülü altında onarma ve İsraili benimseme imkanı sunuluyor,..

bir üçüncü dersek Nato tarafından kuşatma altındaki Rusya için Natonun Güney kanadını oluşturan Türkiyenin tamda Nato ya İsveç ve F-16 larla yeniden evet demişken çokça hırpalanmasıda istenmiyor anlaşılan,

belkide ekonomik ablukaya en kırılgan pozisyonda olan Türkiyenin çabalarının diğer ülkelere en iyi emsali teşkil edeceği düşünülüyor olabilir,

hülasa;
    bu iş ekonomik abluka biraz gündemde tutulacak gündem oluşturacak duruyor,..sonuçta her savaşın mutlaka dayandığı bir ekonomik ayak ve alt yapı illaki vardır ve ayrıca, Türkiye İran dışında bölgede olan ve bölgeden temizlenmesi düşünülen Rusya ile birlikte üçüncü ülkedir,..

daha önceleri Türkiyeye para Suriyeden girer Suriyeden çıkar demiştim, şimdi yeniden Suriye önlerindeyiz ve İran ve Rusya ile birlikte İsrailin tam da karşısındayız,..göz göze geldiğimiz bile söylenebilir,..

''ya para diyeceğiz yada'',....tam da bu aşamadayız

sonuç itibarı ile ekonomik ablukanın ilk etapta İranı dahada suçlu yapacak şekilde,
    İsrail ve Netanyahunun Gazzedeki günahlarını unutturacak tarzda bir süre daha devam edeceğini,
    İsrailin toparlanmış makyajlı bu yeni halinin dünayaya benimsetileceği bir süreç yaşanacağını düşünüyorum,..

dediğim üzere bu aşmada borsa yönlü düşünürsek gelebilecek olumlu haberler çok çabuk benimsenecektir ve rekor tarzda alımlar dahi gelebilir, ancak bu olmadıkça baskı halinin süreceğini düşünüyorum, iki ucu boklu değnek,..

son söz minareyi çalan kılıfını hazırlar,..bu kılıf FED, DXY ve TNX tir,..
    ve nihayetinde minare hırsızlarına SEC denilen şerroyuda ilave edelim,...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...49#post6779849
    mesaj 3853

4. ya PARA diyeceğiz

ya da

BEKA

5. sizce hangisi olur,...para mı denir beka mı,...tecrübeleriniz ne der,..
    Son düzenleme : indregandi; 16-04-2024 saat: 13:08.

6. Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, Türkiye'yi ziyaret edecek

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, hafta sonu Türkiye'ye ziyarette bulunacak.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Şukri, hafta sonu Türkiye'yi ziyaret ederek Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşecek.

Ziyarete ilişkin detaylar gelecek günlerde duyurulacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı

önce İbrahim Kalın arabulucu, sonra Şukri temas ziyareti,...buyrunuz,...

Türkiyenin kargaşadan izole temiz bir alana park ettirildiği düşüncesi ve elbbette bunu Numan Kurtuluşla bağlamayı ihmal etmiyorum,..

tecrübelerime göre Türkiye ''para '' diyecek duruyor,..

7. Türkiye para derse borsa ne der, tecrübeleriniz ne söyler,..

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    sizce hangisi olur,...para mı denir beka mı,...tecrübeleriniz ne der,..
    Türkiye para derse borsa ne der, tecrübeleriniz ne söyler,..

Sayfa 377/387 İlkİlk ... 277327367375376377378379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •