Sayfa 145/386 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 3082 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: EndeksS

1. bakınız mesajlar

1130-1136
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. X30 günlükte son durum böyle. bence.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

3.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    evet ben analizimi yaptım 2021 ocak ayından itibaren ve 60 hafta bütünü short dedim, short kriter c>1813.9 dedim,

ancak 60 haftanın 18 ekimde başlayacak son 17 haftası için agresif short dedim,

gelişmeler baktığımızda:

18 ekimde başlayan son 17 hafta agresifte USD için analizimiz tamam oldu, agresif hareket var,
    18 ekimde başlayan son 17 hafta agresifte c>1813.9 short kriterimiz tamam oldu, bu değer görüldü ve dediğimiz gibi c> oldu,
    18 ekimde başlayan son 17 hafta agresifte USD nin ters bacağı olan borsa tarafında yani c>1813.9 üstüne c>1925.17 için yanıldık, x bank öncülüğünde tek günle aşım oldu
    18 ekimden başlayan son 17 hafta agresifte 18 ekimden önce c>1813.9 görmeliydik(11+12+12+8+17=60 ta en geç 8 yazan haftalar içinde), bunu 4 hafta gecikmeli olarak gördük, yanıldık
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    dolaysıyla analizlerim gereği herşeyden çnce kendime dürüstlük mertebesinde ben artık short yazmak durumundayım, çünkü fiyatlar c>1813.9 oldu ve gereçkledi,

nitekim kendim burada belrttiğim gibi 1950.00 den şubat vadede shorttum, pozisyonum 1/16 tıdır, c >2147.71 olursa 2/16 ya çıkarırım,
    yanılmalara bir yenisini daha eklemeliyim, c>1813.9 üstünde c>2147.71 göreceğini sanmıyorum demiştim, yanıldım

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    evet ben analizimi yaptım 2021 ocak ayından itibaren ve 60 hafta bütünü short dedim, short kriter c>1813.9 dedim,

ancak 60 haftanın 18 ekimde başlayacak son 17 haftası için agresif short dedim,

gelişmeler baktığımızda:

18 ekimde başlayan son 17 hafta agresifte USD için analizimiz tamam oldu, agresif hareket var,
    18 ekimde başlayan son 17 hafta agresifte c>1813.9 short kriterimiz tamam oldu, bu değer görüldü ve dediğimiz gibi c> oldu,
    18 ekimde başlayan son 17 hafta agresifte USD nin ters bacağı olan borsa tarafında yani c>1813.9 üstüne c>1925.17 için yanıldık, x bank öncülüğünde tek günle aşım oldu
    18 ekimden başlayan son 17 hafta agresifte 18 ekimden önce c>1813.9 görmeliydik(11+12+12+8+17=60 ta en geç 8 yazan haftalar içinde), bunu 4 hafta gecikmeli olarak gördük, yanıldık
    sayın osmantt açık söylemek gerekirse bende endişeliyim,...

1480.09+333.81=1813.9 birinci
    1813.9+333.81=2147.71 ikinci (henüz görmedik, xu030 unda görmesi gerekir)

dersek bana üçüncüyü, yani

2147.71+333.81= 2481.52 olur mu ??? diyorsun, olur mu buna cevap veremem, ''ama benim düşüncem araya bir ayı almadan üçüncünün olmayacağı C < 1813.9 A DOĞRU GERİ DÖNECEĞİMİZ yönündeydi malum,

şimdi oraya ikinciye çok yaklaştık C > 2147.71 den duruma bakarsak,

2147.71-2048.87=98.84 KALMIŞ, DAHA VAR....

ama
    bende sizin gibi endişeliyim ve o nedenle durumu saptamak için 2x2= ??? yazmıştım,..
    dolaysıyla analizlerim gereği herşeyden çnce kendime dürüstlük mertebesinde ben artık short yazmak durumundayım, çünkü fiyatlar c>1813.9 oldu ve gereçkledi,

nitekim kendim burada belrttiğim gibi 1950.00 den şubat vadede shorttum, pozisyonum 1/16 tıdır, c >2147.71 olursa 2/16 ya çıkarırım,
    c>2147.71 için henüz short pozisyonu 2 lemek te kıçım yemiyor, 195000 de açtığım şubat vade short kontrata 1 kontrat şimdiden kaybettim ve zararda bununda ötesine geçtim, alıntıda her ne kadar c>2147.71 için ikinci desem de henüz ikinci short kontrat için sanki daha erken,..bazı şeyler eksik ve takvime yayılıyorlar

5. durumu alıntılarla tekrar saptayalım ve buna bir ilave yapalım,..

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    son buradayız ve bu süreç '' ''devam etmkte, ısrarcılık
    şimdi ben diyorumki madem ısrarcılar zamana göre bu ısrarcılar için son limitim 21sbat 21 mart arası 5 hafta dır,..shorttur,

bu shortta,

düşüncem try borsası, sp500, gram altın ve criptolar olarak shorttur,..güvensizlikte yine ons altının criptoya tercih edileceğini öngörüyorum,

bakınız mesaj 1088
    ısrarcılığa bakalım şimdide

yani 18 ekim agresif piyasasında USD yi tuttururken, borsa tarafı yani bunun ters bacağı, tersine ters gelerek agresif short yerine agresif long ta(sayın karax ın sezinlemesi)
    burada faiz çok önemli, bu borsa dediğimiz olayın bana göre tek ürktüğü ve korktuğu olgu faiz,

burada bizim faizden anladığımız elbbette FED faize bakış açısı,..ve bu ne zamandır değişmedi, korunuyor, o tarafta enflasyon artma eğiliminde ama faizler korunuyor, global enflasyon artıyor ama FED yine yerinde top saydırıyor faizlere dokunmuyor,

işte FED in sağladığı bu görece dingin ortamda arjantinin peşi sıra gelen Arjantinden sonra topun ağzında olan ve dillendirilen, MB kasasını boşaltan TR ekonomisi;

Tr ekonomisi son güncelde FED tarafı faizde sabitken ''iki değişkeninden birini düşürdü-faiz, diğerini ise dalgalanmaya bıraktı -USDTRY ve bence de içine düştüğü bu cenderede en doğru olanını yaptı, daha doğrusu yok çünkü tarraklara gelmiş bir ekonominin elinde fazlada bir seçenek yok kalmamış,

zaten dalgalı kur rejimi uyguluyorum öyleyse döviz dalgalansın dursun dedi, faizlerin ise tepesine bindi 2 ay üst üste bunu düşürdü,.piyasalar bir üçüncüsünün de olabileceğini yorumluyorlar malumunuz,..

bu durum içi piyasayı hareketlendirdi ve stoklar üretime kaydırıldı, yani misal 7 liradan stokladığın hammadde veya yarı mamülü işleyip eğer pazarın sabitse 13 usd den itelemen söz konusu, üstelik mırım kırın olursa pul olmuş emek girdisine istinaden iskanto yapabilirsin karşı tarafa, ne demek rekabetçisin de,...borsa hem bundan olumlu etkileniyor, hemde FED in faizde yerinde sayışına USD ye karşı ucuzum ucuz kaldım diye mala LONG tan Longtan vuruyor,..

demekki ucuz USD ile oluşturulmuş stoklar, pandemiden kurtulan ertelenmiş taleple yakılanana kadar ve FED den sıktınız baabında faiz artırım kararı yada bunun öncesinde bir yerlerde gevelenmesi gelene kadar işte burada duralım
    ne zaman???

benim normal analizlerimde 18 ekimden itibaren shortum , short kriterimide görüp üstüne geçmişim (c>1813.9) ancak analizlerimde ki ısrar durumunu da göz önünde bulundurursak 21 şubat 21 marta arası en geç,..bu ertelenmiş short orada çalışabilir, tam 5 hafta ve sert şekilde,

bu sürede verdiğim değerler alt üst tür,..buradan önlemimzi alalım stoplarımızı kullanalım yada rverse olalım, terslerde kalmayalım,..pozlanmada portföyümüzü riske atarak pozlanmayalım lütfen,..
    evet durumu bu şekilde saptamıştık, şimdi buna bir ilave yapalım, konu şu koyunun olmadığı yerde keçiye abdurahman çelebi derler,

evet yaşanan bu gelişme bir keçi arsızlığı, yani keçi piyasası,

7. kısaca 4 .alıntıda olan ''faiz'' vurgusu bu keçi piyasasının ana vurgusu ve bkz burada kendini buluyor,..

ABD'li banka yöneticileri enflasyon endişelerini dile getirdi -AA

ABD'li banka yöneticileri enflasyon endişelerini dile getirdi

WASHINGTON (AA) - ABD'nin büyük bankalarından Wells Fargo'nun Üst Yöneticisi Charlie Scharf, çoğu sektörde fiyatların önemli ölçüde yükseldiğini belirterek, ABD Merkez Bankasının (Fed) enflasyonist endişeleri gidermek için daha hızlı hareket etmesinin gerekebileceğini ifade etti.

Scharf, Goldman Sachs ABD Finansal Hizmetler Konferansı'nda yaptığı konuşmada, enflasyona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çoğu endüstride girdi fiyatlarının önemli ölçüde yükseldiğini dile getiren Scharf, iş gücü sıkıntısı ve ücret artışlarının "son derece gerçek" olduğunu söyledi.

Scharf, enflasyonun "çok gerçek" olduğunu vurgulayarak, Fed'in daha hızlı hareket etmesi gerekebileceğini kaydetti.

- Enflasyonun bir süre daha yüksek olması beklentisi

Goldman Sachs Üst Yöneticisi David Solomon da CNBC'ye verdiği röportajda, enflasyonun bir dönem daha yüksek olmasını beklediğini aktardı.

Enflasyonun bir süreliğine trendin üzerinde devam etmesi yönünde makul bir risk olduğuna işaret eden Solomon, dikkatli olunması ve risklerin uygun şekilde yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Solomon, küresel finans piyasalarındaki belirsizliğe işaret ederek, "Hala salgından tamamen çıkmış değiliz. Bundan kaynaklanan bir belirsizlik var ve bu belirsizlik ekonomik aktiviteyi etkileyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Gelecek birkaç yıl içinde hisse senetlerinde daha düşük getiri beklediğini de belirten Solomon, "Gelecek birkaç yıl içinde hisse senetlerinde ve diğer birçok varlıkta son birkaç yılda gördüğümüz aynı getiri oranlarını görmeyeceğimizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

ABD'de enflasyon ekimde yıllık bazda yüzde 6,2 ile 31 yılın en yüksek artışını göstermişti.

Kaynak : Anadolu Ajansı

8. aynen,..öteden beri ve hafta sonu yazdığımız üzere FED in pozisyonunda sabit oluşuna iki değişkeninden birini tercih ederek TR MB nin mecburi faiz indirişi, bulunmaz bir fırsat yaratmışa benziyor ve ekonomide türbülansa giren TR de borsa rekorlara doymuyor,..USD yükseliyor borsa yükseliyor çünkü faiz abede faizleri sabit ve bu sabitliğe TR de faizlerini aşağı bastı, bu durum faziden çıkan kaçan paranın iskantolardan USD de ve borsada mala vurmasına neden oldu, şuursuzluk had safha ya vardı,

böyle bir serüven ancak batan gemilerde yaşanır,

Sayfa 145/386 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •