Sayfa 61/108 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
Arama sonucu : 858 madde; 481 - 488 arası.

Konu: QUAGR - Qua Granite

1. düzenli bir şekilde kar ederse ve karını paylaşırsa yatıım yapılır, gerisi hikaye

2.  Alıntı Originally Posted by ASYERGE Yazıyı Oku
    Şelale öncesi ve sonrası anlayamadığım birkaç şey var:

1. Şelale olmadan önce 12 li ve13 lü fiyatlardan yüklü alım yapan şirket, hisse fiyatı 10'lu fiyatlarda ike neden sadece dalga geçer gibi 25000 TL lik alım yapar. Tam tersi olması gerekmiyor mu? Yine bir patron kazığı meselesi mi?

2. Doğalgaz ve navlundaki artıştan bahsetmiş bazı arkadaşlar. İyi güzel de, satışlarının yarısı ihracat olan, yani dolar kazanan (dolar sürekli değer kazanıyor) ve kapasite artışı yapan ve bu artışın etkilerini gelecek çeyrek göreceğimiz bir şirketin hissesi neden 10 günde 13.13 den 10.64 e düşer?

3. En önemlisi, yukarıda bir arkadaşın çok isabetli bir şekilde sorduğu, bu kadar pozitif beklenti ve görüntüsü olan ( satışlar,karlılık, kapasite artışı, satışların yarısı ihracat vb.) bir şirketin tam da yaptığı yatırımların karşılığını almaya başlayacakken fon'un satışa geçmesi çok tuhaf değil mi, yoksa bilmediğimiz birşey mi var? Yoksa hala borsayı öğrenemedik mi?

4. Şelalade anladığım kadarıyla alıcılar KY. Ve yine, bu kadar pozitif beklenti ve görüntüsü olan bir şirketin hisselerini - tabi eğer gerçekten bu kadar pozitif ise - KY ye neden kaptırsınlar anlayamadım.

Bu şirket gerçekten gelecek mi vaat ediyor yoksa KY olarak yine bir halisünasyon mu gördük ve yine yeniden giren kazığı çıkarmayı mı bekleyeceğiz?
    Soruların çok yerinde, benimde aklımı kurcalıyor, bence şunlar olabilir,
    Fon'un satışı kendi stratejileri doğrultusunda olabilir, 2-3 gün sonra tekrar gelip alabilir, bu durum her tahtada görülebiliyor, bazen oyun planını değiştirdiklerinde acımasızca satıyorlar, sonra bir bakıyorsun tekrar almışlar.
    Şirket 12-13'lerden alırken, bu iş için ayırdığı bütçeyi doldurmuş olabilir, her fiyattan sürekli geri alım yapmaya bilir.
    Şelalede genelde alıcı hep KY olur, bu durum hemen hemen her tahtada oluyor, mesela tupraşta balinalar acımasızca satarken KY'ler alıcı olmuştu, Balinalar tekrar gelene kadarda hareketlenme olmadı

Şu an itibarı ile bu şirket gelecek vaat ediyor, kapasite artışı vs hikayeleri, eee o zaman neden şelale?

Mesele bence şurada olabilir, buffet'ın sözüydü galiba, dikiz aynasından baktığımızda arka hep berrak, ön cama baktığımızda cam hep puslu ve sisli.

Yani, şirkete dair, elimizdeki doneler çok iyi(şu an için ve geriye dönük), ileriye dönük sektörel beklentiler kötü olabilir, mesela 2022 yılı sektörel bazlı beklentilerin büyümesi düşük veya hafif artış ise, 2023'te yolumuza bakarız diyen fonlar ve alıcılar olabilir, balinalar maksimum kar hesabı güderler, eğer başka sektör beklentileri daha çok büyüme vaad ediyorsa, para oraya akar.

Sektörel beklentiler raporu bulan veya danışmanı olan var ise ortaklar arasında, bizede ışık tutsunlar, Bilgi paylaştıkça büyür.

Neyse, hakikaten can sıkıcı bir durum, yine paranın zaman maliyetini bize kitlediler gibi ama benim beklentim 3. çeyrek çok iyi bir kar geleceği yönünde, umarım devreye almalarda sorun yaşamıyordur veya bilmediğimiz absürt bir durum yoktur şirket ile ilgili.
    Zamanı olan yatırımcı ilişkilerini arayıp 5dk bir sohbetleye bilir ise, çok makbule geçer ortaklar.

saygılar, YTD

Patron 24 milyon satılabilir hisseye dönüştürdü.
    Artık istediği gibi oynar tahtasıyla..
    Grupla anlaşması bozulmasın diye grubun önce malı boşaltmasına izin verdi..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by DRİSO Yazıyı Oku
    düzenli bir şekilde kar ederse ve karını paylaşırsa yatıım yapılır, gerisi hikaye
    Para bulmanin bu kadar pahali oldugu bir ulkede kar'ini kolay kolay paylasmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Patron 24 milyon satılabilir hisseye dönüştürdü.
    Artık istediği gibi oynar tahtasıyla..
    Grupla anlaşması bozulmasın diye grubun önce malı boşaltmasına izin verdi..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yanlış hatırlamıyorsam halka arzdan sonra 6 aydan içinde satmayacağım demişti. Süre daha yeni doldu ve hemen haberi gönderdi. Adam nasıl bir hınçla beklediyse artık... 'Hedef' KY nin malum yerini hedefledi, patrona da ...... kaldı.

6. Bizim bilmediğimiz başkalarının bildiği bu 24 milyon dönüşüme girme mevzusu muydu? 12-13 liralardan 4 milyon lot geri al sonra hisse fiyatı 10.80 ken doalsimdaki pay adedinin yuzde 40 dan fazlasi kadar olan lotu dönüşüme sok!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

7. Yine, yine ve yeniden KY nin ırzına geçme hadisesi. Sonra da insanlar neden borsadan soğuyor diyorlar. Arkamız sıcakken diğer yerler soğuk kalsın bari. Birkez daha ve yine ve yeniden anladığımız üzere Türkiyede borsa KY yi düdükleme üerine kuruludur ve patronlar -istisnalar kaideyi bozmaz - hırsız,arsız ve dolandırıcıdır. Zaten başka türlü de bu kadar zengin olmanın yolu da yoktur. (start up fiş fikirleri hariç)

8.  Alıntı Originally Posted by ASYERGE Yazıyı Oku
    Yine, yine ve yeniden KY nin ırzına geçme hadisesi. Sonra da insanlar neden borsadan soğuyor diyorlar. Arkamız sıcakken diğer yerler soğuk kalsın bari. Birkez daha ve yine ve yeniden anladığımız üzere Türkiyede borsa KY yi düdükleme üerine kuruludur ve patronlar -istisnalar kaideyi bozmaz - hırsız,arsız ve dolandırıcıdır. Zaten başka türlü de bu kadar zengin olmanın yolu da yoktur. (start up fiş fikirleri hariç)
    Bu hırsız değilmiydi geçenlerde şahsen 100.000 TL lik hisse alan? Şirketin aldıklarını saymıyorum bile. Bu bariz dolandırıcılık değil mi? Yatırımcıya güven aşıla sonra da ırzına geç. SPK uyuma, uyuyorsan da bari KY yi ucuza satma! Hepsini dolandırıcı patrona yedirme biraz da sen ye!!

Sayfa 61/108 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •