Sayfa 74/107 İlkİlk ... 2464727374757684 ... SonSon
Arama sonucu : 851 madde; 585 - 592 arası.

Konu: QUAGR - Qua Granite

1. Giden endekste eksi kapattırılması psikolojiyi iyice dibe indirmek için bilerek isteyerek kasıtlı yapılan bir harekettir alıcı tabiki olmayacak birilerinin hırsı yüzünden tahtada çok az ky'cı kaldı mal zaten toplu artık birilerinin keyfi ne isterse o olacak cefa'da çektirilir sefada sürdürülür

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bugünde q holding 100 bindaha almış. buralarda tutunucam der gibi ama yinede belli olmaz buna. yarınki düşüşte ne yapıcak bakalım. borsa çıkarken düşmekle meşguldü. şimdide topluyor dur inşallah tahtacı. yarın ola hayrola

bugün tavana kadar aldılar ama tavanda almak istemediler. 31,40 kapattı. alnus yarın garanti ile devam ederse hisse yürür. bugün tepeden iş yatırımın satışları vardı. yarın ilginç bir gün olucak. hala yeterli talep gelmiyor yalnız. talep oluşması için 36 ların üstüne çıkıp devam etmesi lazımki eldekilere müşteri bulabilsinler.şimdilik ky uzak duruyor yada eldekileri satıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by magnefito Yazıyı Oku
    bugün tavana kadar aldılar ama tavanda almak istemediler. 31,40 kapattı. alnus yarın garanti ile devam ederse hisse yürür. bugün tepeden iş yatırımın satışları vardı. yarın ilginç bir gün olucak. hala yeterli talep gelmiyor yalnız. talep oluşması için 36 ların üstüne çıkıp devam etmesi lazımki eldekilere müşteri bulabilsinler.şimdilik ky uzak duruyor yada eldekileri satıyor.
    Endeks ve diğer olumlu gelişmelere ve beklentilere (büyüme kâr etme patron alımları Söke'deki arazi abd gelişmeleri Avrupa bölgesindeki doğalgaz durumu vs vs) rağmen ısrarla tahtadaki hacimsizlik ve negatiflik bir çok ky'cının bıkıp sinirlenip kaçmasına neden oldu o bakımdan quagr tahtasında ky'cı bence çok az kaldı bence bu hareketler bilerek yapılıyor zaten vakti zamanı geldiği zaman Kap'ta haberleri gören bence koşarak gelecektir bakalım zaman bizlere ne gösterecek hakkımızda hayırlısı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    bu hisse alinir mi diye incelerken , internete , vs baktim, arastirma yaptim ama hic guven vermeyen hisse, hicte guven vermeyen sahipler

bana uzak , zaten sayfasinda ayda yilda bir yazilmis

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/s...e=DonanimHaber

6. Avrupa'daki doğalgaz sıkıntısı ve resesyon muhabbetleri bence qua granite avantaj sağlayacaktır fabrika tıkır tıkır üretime devam ediyor geçenlerde sanal platformlarda yapılan paylaşımlar şirketi baltalamak için yapılan kasıtlı paylaşımlardır zaten şirketten yatırımcıları bilgilendirme açıklaması yapıldı sosyal platformlardaki paylaşım ve sonraki hareketlerine bakılırsa ne yapılmak istendiği ortaya çıkmıştır aslında bu şirket için çok şeyler yazılır çizilir gerek varmı bence yok önemli olan şirketin bacasının tütmesi büyümesi kâr etmesi elbette ki meyve veren ağaç taşlanacak sıkıntı yok peki ben beklermiyim ALLAH ömür verdiği müddetçe vede kafamdaki fiyata(lara)kadar hakkımızda hayırlısı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    Matriks Bilanco
    @MatriksB
    ·
    13d
    QUAGR Konsolide 2022/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 1,092,430,796 #QUAGR

��09.11.22
    â¡ï¸Piyasa Değ.=13,920,000,000
    â¡ï¸F/K=9.59
    â¡ï¸PD/DD=6.35
    â¡ï¸PD/EFK=8.12
    â¡ï¸EV/EBITDA=8.99

Fiyat Değişimleri (%)
    â¡ï¸Aylık:+45.7%
    â¡ï¸Yıllık:+404.3%

90 Günlük
    â¡ï¸Zirveye Uzaklık:-1.7%
    â¡ï¸Dibe Uzaklık:+115.3%

8. Tek çatı altında dünyanın en büyük granit üretim tesisi

Bu gezideki ilk görüşmemiz, İzmir'in bir saat güneyinde bulunan 400 milyon dolarlık bir granit üreticisi ile oldu. CEO ile fabrikadaki ofisinde yaptığımız görüşmede, iş için iddialı hedeflerini ve bu hedefleri kusursuz bir şekilde uyguladığını öğrendik: Ocak ayından önce şirketin kurulu üretim kapasitesi yılda yalnızca 11 milyon tondu (bu kapasiteye sahip iki hat aracılığıyla) her biri 5,5 milyon ton üretim), ancak yakın tarihli bir halka arzın mümkün kıldığı muazzam yatırım harcaması sayesinde Aralık ayına kadar 41 milyon ton üretim kapasitesine ulaşma yolunda ilerliyor (her biri 7,5 milyon ton üretim yapabilen dört ek hat aracılığıyla, bunlardan ikisi zaten etkinleştirildi ve üçüncüsü tamamlanıyor), yani fabrikanın üretimi - ve kazanç potansiyeli - bir yıldan kısa bir süre içinde neredeyse dört katına çıkacak! Tamamlandığında, bu dünyayı temsil edecek'

Bu yıl müşteri talebi çok güçlüydü ve fabrika üç vardiya halinde 7/24 çalışarak %100'ün üzerinde kapasite kullanımıyla çalışıyor. CEO, enerji krizi nedeniyle Avrupa'daki gaz sözleşmeleri yıl sonunda sona eren rakiplerinin enerji faturalarında yüzde 1.200'e varan artışlarla karşı karşıya kaldığını, kendi şirketinin ise Türkiye'de çok daha ucuza enerji temin edebildiğini ve bunu başaramadığını belirtti. bu sorun var; aslında, İspanya ve İtalya'daki bazı rakipler üretimi durdurdular ve sırf enerji fiyatları üretimi kendileri için çok pahalı hale getirdiği için doğrudan bu şirketten granit satın almakla ilgilendiklerini ifade ettiler. CEO'nun en iyi ESG standartlarını takip etmeye çok istekli olduğunu öğrendik: şirket, fabrikanın üzerine 130.000 m2'lik güneş panelli bir çatı kurmayı planlıyor.

CEO ile yaptığımız görüşmeden sonra, şirketin fabrikasını gözlerimiz açık gezdik ve gördüklerimize hayret ettik (daha önce dünyanın dört bir yanına yaptığımız araştırma gezilerinde düzinelerce fabrika görmüş olmamıza rağmen). Bu tesis çok büyüktü ve bir kilometre uzunluğundaydı. Dört yeni üretim hattının her birinin 360 metre uzunluğundaki fırını vardı ve bu, türünün dünyadaki en uzunuydu ve CEO bize fırının genişliğini - 4,6 metre - belirtmeyi de ihmal etmedi. daha büyük üretim hacimlerine izin verdiği kadar etkileyici. Fabrika Almanya, Japonya, İtalya, Türkiye ve Çin'den gelen yepyeni yüksek teknoloji ekipmanlarla övünüyordu ve ziyaretimiz sırasında Çinli tedarikçinin temsilcilerinin altıncı fırın için parçaların montajı üzerinde çalıştığını gördük. Fırının içindeki sıcaklık 1'e ulaşabilir, 200 santigrat derece ancak fırının dış duvarları, hem enerjinin korunmasına hem de fabrikanın 1.500 işçisi için rahat çalışma koşullarının korunmasına yardımcı olan gelişmiş ısı yalıtımı nedeniyle oda sıcaklığındaydı. CEO, yeni üretim hatlarının satın alındığı zamandan bu yana yerel ve küresel enflasyon nedeniyle bu fabrikayı bugün sıfırdan inşa etmenin maliyetinin şirketin mevcut piyasa değerinden daha yüksek olacağını söyledi.

https://www.evli.com/blog/funds/visi...nies-in-turkey

elin oğlu keşfetmiş, yakında bizim ky da keşfetmeye başlar
    Son düzenleme : mozel; 08-12-2022 saat: 16:09.

Sayfa 74/107 İlkİlk ... 2464727374757684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •