Sayfa 99/108 İlkİlk ... 4989979899100101 ... SonSon
Arama sonucu : 858 madde; 785 - 792 arası.

Konu: QUAGR - Qua Granite

1. Temmuzun başından itibaren 130 milyon lotu bize gömmeden önce 500 milyona yakın hissesiyle % 35 takas payı vardı yatırım fonlarının. Şimdi yeni yeni % 31.83 oldu. Adet olarak da 455 milyon.

Son 3 aylık takaslarda %49,26 ile yatırım fonları en büyük alıcı. Aylık takaslarda %89.46 ile yine yatırım fonları en büyük alıcı.
    Haftalık takaslarda yatırım fonları %87.08 ile yine en büyük alıcı. Günlük takasda da %80.83 ile açık ara en büyük alıcı.

Özetle, bıktırma politikası bu. Yatırım fonları 8 ve 7 li fiyatlardan hisseleri gömdüğü küçükleri söğüşlemeye çalışıyor. Yatırım fonları sattıklarını yerine koymadan bu tuvalet kağıdı bir yere gitmez demiştim, gitmedi, gitmeyecek de.

A1 in de yatırım fonlarının tetikçisi olduğunu hatırlatayım.

2.  Alıntı Originally Posted by ASYERGE Yazıyı Oku
    Temmuzun başından itibaren 130 milyon lotu bize gömmeden önce 500 milyona yakın hissesiyle % 35 takas payı vardı yatırım fonlarının. Şimdi yeni yeni % 31.83 oldu. Adet olarak da 455 milyon.

Son 3 aylık takaslarda %49,26 ile yatırım fonları en büyük alıcı. Aylık takaslarda %89.46 ile yine yatırım fonları en büyük alıcı.
    Haftalık takaslarda yatırım fonları %87.08 ile yine en büyük alıcı. Günlük takasda da %80.83 ile açık ara en büyük alıcı.

Özetle, bıktırma politikası bu. Yatırım fonları 8 ve 7 li fiyatlardan hisseleri gömdüğü küçükleri söğüşlemeye çalışıyor. Yatırım fonları sattıklarını yerine koymadan bu tuvalet kağıdı bir yere gitmez demiştim, gitmedi, gitmeyecek de.

A1 in de yatırım fonlarının tetikçisi olduğunu hatırlatayım.
    Bu arada, ilk büyük 5 aracı kurumun elindeki hisse sayısı toplam içinde %75 den fazla. Bu %75 in %42 si yatırım fonlarının elinde.

Yani zurnacı yatırım fonları, yılanı oynatan onlar. 4.5 ay önce hissenin ırzına geçenlerin onlar olduğu gibi..

Hisse 5,87 den 400 bine yakın satışla kapattı. Garanti 3 milyon lota yakın satış yaptı hissede. Ortalaması 6,02 sayılır. Hissede baskı net bir şekilde görülüyor. Toplanması uzun sürücek anlaşılan. Hergün farklı kurumlardan perdeleme yapıp mal düşürmeye çalışıyorlar.Bugün marbaş seans kapanışında, yine aldıklarını aşağı boca etti zararına. Elinde kalan 12 bin lotun maliyeti 8,56 oldu. Gedik yatırımın maliyeti ise 6,27 oldu. Buradan insanlara birşeyler kazandırırlar mı bilemem. Biriktirmeye devam.

5.80 e milyon lot koymuşlar alıma. Oraya kadar sürerlermi bakıcaz.

5.  Alıntı Originally Posted by magnefito Yazıyı Oku
    5.80 e milyon lot koymuşlar alıma. Oraya kadar sürerlermi bakıcaz.
    Dün olmadı, bugün oldu. Bugün olmasaydı yarın olurdu.. Velhasıl bu lağımda her türlü pislik olur.

Emeği geçenleri sevgi,saygı ve hürmetle anıyorum,tabi geçmişlerini de..

6. Bu arada, küfür etmekten yazmayı unuttuğum bir nokta var.

300 milyar TL değerindeki Tüpraş 10 milyar a kadar borçlanma için karar çıkartırken, onun 20 de 1 i (15 milyar) değerindeki bok çukuru,lağım Qua granit de 10 milyar a kadar borçlanma için karar çıkartıyor. Halbuki şirketin öz kaynakları toplam 5 milyar, toplam kaynakları 10 milyardan daha az.. Ne büyük bir pisliğin içine düştüğümüzün en acı örneklerinden biri daha. Boğazıma kadar boka battım.. Şirketi bu hale getirenlerin de yedi ceddininin .............

7. Maliyetin çok mu yüksek? Sinir hastası olmaktansa sat kurtul lanet hisseyi.

8.  Alıntı Originally Posted by xweser Yazıyı Oku
    Maliyetin çok mu yüksek? Sinir hastası olmaktansa sat kurtul lanet hisseyi.
    Evet dostum maliyetim çok yüksek ve de yüksek sayıda hissem var. Ve evet haklısın, ama çok geç, sinir hastası oldum zaten.

Sayfa 99/108 İlkİlk ... 4989979899100101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •