Sayfa 66/108 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon
Arama sonucu : 858 madde; 521 - 528 arası.

Konu: QUAGR - Qua Granite

1. ilave hatlar, güya açılmalıydı çoktan. tamam öngörülemeyen bir sürü olay olmuştur kabül ama öngörülemeyenide öngörüp tahmin versinler, bir zahmet.

saygılar, YTD

2. 4 ay içinde mevcut kapasitesinin 3 katı kadar yatırımını tamamlayıp devreye alacak olan, pazar sorunu olmayan, satışların yarısı yurtdışı olan, hammadde maliyetinin %80 i tl ile, satışlarının büyük kısmı usd ye endeksli olan bir şirket için bu fiyat düzeyleri güzel fırsatlar sunabilir bence.

Çok değil 6 ay sonra meyveler toplanmaya başlayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    4 ay içinde mevcut kapasitesinin 3 katı kadar yatırımını tamamlayıp devreye alacak olan, pazar sorunu olmayan, satışların yarısı yurtdışı olan, hammadde maliyetinin %80 i tl ile, satışlarının büyük kısmı usd ye endeksli olan bir şirket için bu fiyat düzeyleri güzel fırsatlar sunabilir bence.

Fideleri diktik, bekliyoruz. Hayırlısı
    Saygılar...

4. Battıysak bana da haber verin dostlar.. ebemize göz diktiler sanırım.. sabrım tükendi, millet aya çıktı biz yaya

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    4 ay içinde mevcut kapasitesinin 3 katı kadar yatırımını tamamlayıp devreye alacak olan, pazar sorunu olmayan, satışların yarısı yurtdışı olan, hammadde maliyetinin %80 i tl ile, satışlarının büyük kısmı usd ye endeksli olan bir şirket için bu fiyat düzeyleri güzel fırsatlar sunabilir bence.

Bir düzeltme yapalım. Üretim hattının 3-4 katına çıkması, üretim ve satışların aynı oranda artmasını sağlamıyormuş. Ütetimde maliyetlerin düşmesi ve karlılığın artırılması için yapılan bir yatırımmış. Bu bilgilere bizler gibi yatırımcı olan arkadaşlar sayesinde ulaştım. Şirketi defalarca aramama ve mail atmama rağmen ulaşamadım. Bu forumda ki arkadaşlardan yatırımcı ilişkilerine ulaşabilen var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    "Uzun vadeli borçlar : 4-5 yıl vadeli leasing borcumuz var. Döviz gelirimizin sadece %15-20 si ile yıllık döviz bazlı ödemelerimizi yapacak durumdayız. 5 yıllık borç / 5 yıllık gelir %20ler gibi. Görünen borç, bütün yatırımın borcu.

Döviz pozisyonu eksi görünüyor ama nakitlerimiz de döviz, yıllık bazda çok ciddi artıdayız.

Maliyet artışını yurtiçi fiyatlara yansıtabiliyoruz. Yılın ilk 4-5 ayında hatlarımızı açacağız, kapasitemiz yaklaşık 3,5 4 kata çıkacak. ithal girdilerimizin oranı bilançomuzun %5-10 değildir, ama bu oranı azaltmak için her ay için hedef koyduk, sürekli çalışıyoruz.

Piyasa ne yazık ki geçmişi fiyatlıyor. Verdiğimiz tüm hedefleri tutturduk, hep üzerini yaptık. Enerji fiyatlarının arttığı bu dönemde, yeni teknoloji ile üretim yaptığımız için en verimli, en az enerji kullanan teknoloji ile üretimimizi artırıyoruz. Ortalama makine yaşı 1'e iniyor. Enerji fiyatları ne kadar artarsa, qua granit o kadar verimli çalışan bir fabrika haline gelecek. İnşallah yatırımcılar bunu görür"
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bir düzeltme yapalım. Üretim hattının 3-4 katına çıkması, üretim ve satışların aynı oranda artmasını sağlamıyormuş. Ütetimde maliyetlerin düşmesi ve karlılığın artırılması için yapılan bir yatırımmış. Bu bilgilere bizler gibi yatırımcı olan arkadaşlar sayesinde ulaştım. Şirketi defalarca aramama ve mail atmama rağmen ulaşamadım. Bu forumda ki arkadaşlardan yatırımcı ilişkilerine ulaşabilen var mı?
    Bu sonuca nasıl vardınız ? Ali Ercan'ın kendi konuşmasını yukarıda özetledim. Faaliyet raporu da benzer şeyler söylüyor. Yatırımcı ilişkileri bir keresinde lütfedip emaile cevap vermişti, artık onu da yapmıyor. Zaten cevabı da "bir şey olursa KAP'a bildiririz" şeklindeydi.
    Saygılar...

7. Son zamanlarda yok hiçbir maile cevap alamadım ölü taklidi yapmaya başladılar. Ancak son dönem asgari ücret yükselişi doğal gaz ve elektrik zammı rüzgar çok da lehine esmiyor. Üretim bantları sürekli erteleniyor ortada bilgi yok böyle sürünmesi bu şartlarda doğal. Bence değerli şirket sabırla beklerim ytd

Redmi Note 9S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. An itibarıyla 12,42 oldu, hayırdır inşallah. 12.40'a yazdığım satışı son anda sildim bakalım
    Saygılar...

Sayfa 66/108 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •