Sayfa 36/77 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Arama sonucu : 615 madde; 281 - 288 arası.

Konu: TUREX - Turex Turizm A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by habzij Yazıyı Oku
    Kazanckapisi cok tesekkurler verdiginiz bilgiler icin. Cok iyi anladim. Bir hisseyi almadan once ogrenmeye calisirim genelde bilgim yettigince ama genel olarak bilgim yetmiyor ) o nedenle bunlari ogretmeniz cok kiymetli
    Sorgulamalarınız çok kıymetli. Bu sayede yeni bilgiler açığa çıkıyor..
    "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür”

2. ky doldurdular tekneye attılar denize alım fırsatı aldık bakalım umarım boğulmayız ytd..

3.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    ky doldurdular tekneye attılar denize alım fırsatı aldık bakalım umarım boğulmayız ytd..
    Hayırlı olsun dostum..şahsen iyi yaptın,kazanılmışlığın üzerine parayı iyi yere park ettin..

4. Çok güzel bilgiler paylaşılmış, elinize sağlık. Yatırımcı ilişkileri ile birkaç kez konuştum, taşıma dünyadındaki haberde konuşan kişi yönetimden değil, uyarıldığını söyledi. Toplam araç sayısı 2169, bunların yüzde 40 ı büyük araç. Servis ve kiralama kısmı taşeron, orada 5000 araç var. Sonraki 2 çeyreğin de iyi geleceğini söylediler, tam kapasite çalışıyorlar. Çatalcadaki dizayn vizyon arsası 40 dönüm, 15-20 dönüm kapalı alan ve tesis temmuzda tamamlandı. Şu anda düşük kapasite ile çalışıyor ama patronların orada umudu yüksek, arz bile o yüzden yapıldı

5. Ayrıca akaryakıt artışlarını direk fiyatlara yansıtıyorlar. Araç geliştirme gelirleri ekstradan artacaktır. Turexe daha çok pd üzerinden bakmak lazım. 8-9 milyar pd şu an görünen, gelişmelere göre fiyat artabilir.

6. Piyasanın gizli kalmış hazinesi, hem büyüme hem de deger hissesi.

Deger olarak elinde 2200 özmal aracı var. % 90'ı 3 yasından küçük. 900 tanesi otobüs vs. digerleri normal. Bunların güncel piyasa degeri minimum 3.5-4 milyar TL yapar. En ölü arac bile 700-900 bin TL'den.
    Hem Esenyurt'da hem de Çatalca arsaları var. Çatalca'daki arsa üzerinde karavan ve araç dönüşüm fabrikası var. Yaklasık 400-500 M TL arsa degeri vardır.
    525 adet plakası var. Tasımacılıkta plaka ruhsatı olmadan yapılamıyor. Adet ortalama degeri 750 bin TL - 1 Milyon TL. Burada gizli kalmıs 500M TL degeri var.

Büyüme olarak 2022 yıllık 1.2 milyarken, su anda yıllıklandırılmış cirosu 2.3 milyar. 2022 yıllık favökü 173M ken, su anda yıllıklandırılmış favökü 500M TL. 2022 yıllık net karı 112M ken, su anda yıllıklandırılmış net karı 300 M. Veya en basitinden halka arz olurken 1500 adet özmalı varken bugün 2200 özmalı var. Kısacası şirket emin adımlarla büyüyor.

Ancak halka arz olurken 1.5 milyar piyasa degeri varken bugün 3.8 milyar sadece.

Diger tasımacılık şirketleri (lider escar vs ) arac satısından ciddi kar yazarken, Turex filosunu büyüttü. Araç satısı yapmadı. o yüzden bu ciro ve karların içerisinde araç satış karı cok cok düşük. Yakında filosunu yenilediginde ciddi kar yazacak.

Piyasa yeni yeni inceliyor Turex'i. Bakalım ne zaman uyanacak.

7. Yılbaşında fiyatlara yüzde 40-50 arası zam planlanıyor. Aynı zamanda 3 yaşından küçük araçlar ihalede istenmediğinden, geçen yıl yapmadıkları yenilemeyi yapacaklar, o sırada escar grsel lider gibi ciddi bir kar sağlayacaklar. Ama ben asıl dizayn vizyon kısmında büyüme bekliyorum. Orası yüzde 20-25 civarı çalışıyor. Araç geliştirme geliri olarak görünüyor bilançoda; geçen yıl 2 milyonken bu yıl 33 milyon. Temmuzda tamamı bitti, bilançoda yapılmakta olan yatırımdan 60 milyon bina kısmına alındı

8. Piyasa değerlerine yıllık hasıla üzerinden de bakarım..piyasa değerinin olması gereken değeri de bu yönüyle irdelerim..mesela brüt kar marjı yükseldikçe piyasa daha çok öder ama hasılada yeteri kadar olmalıdır..
    Turex seneyi 2.6-2.7 milyar tl ciro ile kapatır muhtemelen ve brüt kar marjı %25..piyasa değeri 3.8 milyar..bu yönüyle de ucuz olduğunu düşünüyorum..

Sayfa 36/77 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •