Sayfa 31/77 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon
Arama sonucu : 615 madde; 241 - 248 arası.

Konu: TUREX - Turex Turizm A.Ş.

1. Yıl sonu değerleme ve son çeyrek tahsilat sebebiyle son çeyrek çok iyi gelebilir..
    Mevcut bilançoyu piyasa gözden kaçırmış olabilir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Yıllık hasılası kadar piyasa değeri var..!!!
    eywallah dostum, Twitterda gordum Turex Yorumunuzu ,
    dediginiz gibiyse gercekten muthis bir potansiyel barindiriyor

100K TL atesliyecem ilk firsatta , siz ve Keko sagolun, ATATP de %100 kazandim , dusuncelerinizi paylasin lutfen , faydalaniyoruz
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

3.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    eywallah dostum, Twitterda gordum Turex Yorumunuzu ,
    dediginiz gibiyse gercekten muthis bir potansiyel barindiriyor

100K TL atesliyecem ilk firsatta , siz ve Keko sagolun, ATATP de %100 kazandim , dusuncelerinizi paylasin lutfen , faydalaniyoruz
    2023 ralliye katılmayan bakir hisselerden ve bence kazanılmışlığın üzerine iyi gider,riski min.etmek için..
    Şirket 2300 adet araca sahip ve borcu yok,%65 devlet personelini taşıyor ve %30 rent a car ve %5 gibi karavan kiralama işi var..
    Hisse piyasa değerinin üzerinde bir varlığa sahip,son çeyrek taşınmaz değerleme ve 2024/1 de araçların değerlemesi var..ayrıca satılan araçlar direkt kar olarak yansıyacak olması görünmeyen bir potansiyeli barındırıyor..4 milyar piyasa değeri diğer rakiplerine göre makul..1.8 milyar tl ye yakın bir cirosu var..örneğin grsel 2.4 milyar ama X2 fiyatlama ile işlem görüyor..yakıt fiyatların stabil gidiyor bu durumda karlılığa olumlu etki edecektir..

4. Şirketin elinde geçen seneler alınmış binlerce araç var,enflasyonist ortamda araç fiyatları nerelerden nerelere geldi,araç yenileme halen devam ediyor..eski araçlardan bir miktar satış olabilir bu da ciddi bir kar rakamı yaratır..hisse performansı bu duruma eşlik etmiyor..

5. 2024 ilk çeyrek zaten değerleme olacak araç tarafında .2300/2500 araç filosunun ne katkı yaratacağını tahmin etmek zor değil

6. 4 milyar tl lik araç filosu olduğunu düşünürsek %60-80 arası bir artış beklerim..Piyasa değeri 4 milyar bile değil turexin..Şirketin piyasa değeri değerleme tarafı çok açık geri kalmış..

7. Yılbaşında yüzde 40-50 zam bekleniyor. Dizayn vizyon yüzde 20-25 kapasite ile çalışıyor. Oradaki fabrika temmuzda bitti ve yatırım kısmına aktarıldı 42 milyona arsa alındı ve dizayn vizyonun yüzde 78 i 39 milyona alınmıştı,akabinde 60 milyonluk yatırım yapıldı. Tesis 40 dönüm, 25 dönüm kapalı…Kontratlardaki akaryakıt kısmı da düzeltildi..2023 te nerdeyse hiç araç satmadı. 3 çeyrekte 182 yeni araç aldı ve tam kapasite çalışıyor…
    Bu arada sektörde bir problem yok..

8. sayın kazançkapısı tamam iyi şirket ama sahipleri şaibeli kimseye para koklatmaz alacak olanlar iyi incelesin, kimmer market örnek...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

Sayfa 31/77 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •