Sayfa 48/77 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
Arama sonucu : 615 madde; 377 - 384 arası.

Konu: TUREX - Turex Turizm A.Ş.

1. Aynı durum bendede var ne var ne yok daldık bakalım.Hisseyi ilk aldigimda da hedefim mütevazi bir şekilde sermayeyi x2 yapmaktı): Bakalım nasibimizde ne var. Sessizce oturduğumuz yerden izlemeye devam. Sabrımızın sonunda muradımıza ereriz insallah.

2. Analiz programları şirketin mevcut stoğu ve şerefiyesine 6 milyar tl veriyor yani min.50 tl..
    Araç ve taşınmaz değerlemesi ile bu rakam daha da yukarılara çıkacaktır..
    Fiyatlama insanı yanıltır,acaba dedirtir..neler gördük neler yaşadık..sadece zaman kaybediyoruz..
    Ha piyasa da kaçırılan bir şey mi var,tüm endeks geri geliyor..
    8.kırmızı mumdan sonra bugünden itibaren dönüş olmalı..
    Bol kazançlar..

3. Dün biraz daha ekleme yaptım. Borsada, kötü zamanlarda iyimser olabilenler kazanır. Sabırla beklemeye devam...
    "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür”

4.  Alıntı Originally Posted by Kyabalion Yazıyı Oku
    Dün biraz daha ekleme yaptım. Borsada, kötü zamanlarda iyimser olabilenler kazanır. Sabırla beklemeye devam...
    Çok doğru bir yatırım anlayışı..hayırlı olsun..

5. 2024 yılı kamu tasımacılık/kiralama ihale sonucları acıklanmaya başladı. tasımacılık ve kiralama işlerinde 2024 de 2023 e göre % 100 civarında bir artış var. Ben bu kadar beklemiyordum.

Yakında turexin aldıgı karayolları, sgk vs de acıklanacaktır. Ancak birim fiyatlar aynı oldugu için onlarda da bu kadar artış bekliyorum.

Ancak maliyet kalemlerinde bu denli bir artış olmayacak. özellikle yakıt- yedek parça- vs giderlerindeki artış cok daha düşük olacak. USD nin sabit kalması şirket için ciddi avantaj. Petrol fiyatlarının düşmesi de ayrıca avantaj 4. ceyrekte.

bundan dolayı ilk 6 ayda kar marjlarında artısın devamını bekliyorum.

Aynı adet arac olan ihalenin 2023 ve 2024 sonuclarını ekledim.

6. Son bilancoda maliyet kalemleri böyle. Burda personel maliyeti asgari ücret kadar artacak. Ancak diger kalemlerde bu kadar da artış beklemiyorum. Hele % 100 e varan bir artış ben ihtimal vermiyorum ilk 6 ayda.

Dolayısıyla özellikle 2024 1. ceyrekte en iyi bilancoyu beklemek gerek. USD ne kadar sabitse marjlarda da o kadar artış bekliyorum.

Borsada zaman maliyetinin bir kısmı USD olup, satıslarını TL ile yapan ve enflasyonu yansıtmada sorun yasamayan şirketlerin zamanı. Kamu ihaleleri çatır çatır yansıtıyor enflasyonu.

O yüzden bu dönem özel sektörden ziyade kamuya iş yapan şirketler için avantaj. özel sektörde piyasadaki durgunluktan marjlarda düşüşler yasanabilir.

dosya resmi

7. bugün tahatcımız aklını basına almış görünüyor. lot kaybede kaybede bir hal olmuştu.

8. Hissedeki potansiyel yavaş yavaş anlaşılacak sanki.

Sayfa 48/77 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •