Sayfa 55/57 İlkİlk ... 5455354555657 SonSon
Arama sonucu : 454 madde; 433 - 440 arası.

Konu: MTRKS - Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.

1. kumar kagidi mi bu? aldigim gune … ici mi bosadi soyildu mu? dolandirici mi bu sirkettttt

2. Son 10 günlük serüvenine bakıldığında göze çarpanlar

Hisse 22 ağustosta yükselmeye başlamış . şirket 23 ağustos seans bitiminden sonra KAP a bir haber göndermiş haberin tamamı şu şekilde
    Şirketimiz Yönetim Kurulu 23.08.2022 (Bugün) tarihinde şirket merkezinde toplanarak,

Finansal piyasalarda, yatırımcı ve kuruluşların, sanal para ve/veya dijital para olarak da tanımlanan kripto para alım satımlarında (ticaretinde) ihtiyaç duyabilecekleri alt yapı, işlem platformu, analiz araçları vb konularında gerekli yazılım ve çözümlerin üretilmeye başlanmasına karar verilmiş olup, ilk aşamada kripto para borsası olarak tanımlanan işlem platformu altyapı yazılım çalışmaları başlatılmasına oy birliği ile karar vermiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.

Şirket 23 ağustosta toplanıp aynı gün kripto para alım satımı için alt yapı hazırlıklarına başlanmasına karar veriyor , ortada daha hiç bir şey yok

bu haberle birlikte hissenin yükselişi ivme kazanıyor
    DİKKATT ÖNEMLİ: HİSSE HABER ÇIKMADAN 2 GÜN ÖNCE YÜKSELMEYE BAŞLIYOR , HABERİ DAHA ÖNCEDEN ALANLAR HİSSEDE ALIMA GEÇMİŞ OLABİLİRLER Mİ , (SPK nın inceleyeceği konulardan birisi de bu olmalı)
    haberden önce 22 ağustosta % 4.59. ,23 ağustosta %5.27 yükselirken , haberden sonra 24 ağustosta %9.94 ile tavan oluyor
    25 ağustosta %4.49 ile 82 liralara kadar geliyor , Yani 4 günde 65 liradan 82 lere geliyor

26 ağustostan başlayıp 5 iş gününde küçük yatırımcının satmasına bile fırsat bulamayacağı şekilde taban yemeye başlıyor . son tabanı 2 eylül cuma günü hisse 47.57 fiyatla kapanış yapıyor .

özetle hisse kripto para haberi öncesi ve sonrası 4 günde yaklaşık %25 yükselirken , son 5 günde %40 dan fazla düşüş yaşıyor

Tüm bunlar olurken SPK ne yapıyor o na bakalım

SPK 26 ağustos seans kapandıktan sonra KAP a bir haber gönderiyor

yazı şöyle: Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HKTM.E, MTRKS.E ve ULUFA.E payları 29/08/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/09/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

yani tedbir getiriyor

Borsa istanbul 2 eylülde şirkete soruyor , bu olağandışı fiyat hareketlerinde kamuoyuyla açıklamadığınız bir husus var mı diye
    şirket cevaben ,yok öyle bir şey herşey normal diyor
    yazı ve cevap şöyle :
    Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 8. maddesine istinaden Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.

Kamuoyunun ve paydaşlarımızın bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla.

Şirket bu soru ve cevaptan 2 saat önce KAP a bir açıklama gönderiyor , özetle sosyal medyada çıkan yalan yanlış haberlere itibar etmeyin diyor
    yazı şöyle :

Son günlerde şirketimizin faaliyetleri ve ortaklık yapısı konusunda sosyal medyada yer alan asılsız - yanlış bilgiler ve pay senedimizdeki olağan dışı fiyat hareketleri dolayısıyla yatırımcılarımızdan yoğun bir şekilde bilgi talebi gelmektedir. Yatırımcılarımızı bilgilendirmek amacıyla bu KAP açıklamasını yapma zorunluluğu doğmuştur.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., 2003 yılında kurulmuş bir finansal teknoloji firmasıdır, 19 yıldır kesintisiz bir şekilde faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Şirketimizin %41.34'ü halka açık olup, çoğunluk hissesi halka arz öncesindeki ortakların elindedir, bu hisselerin dağılımı halka arz izahnamesinde mevcuttur. Halka arz taahhütleri doğrultusunda ortaklarımız halka arz tarihinden itibaren 2 yıl hisse satışı yapamayacaktır, halka arz sonrasında da ortaklık yapımızda kişi bazında bir değişiklik olmamıştır.

Şirketimiz, faaliyetlerine normal bir şekilde devam etmektedir, son açıkladığımız 2022 yılına ait 6 aylık mali tablolarımızda görülebileceği üzere karımız bir önceki yıla göre ciddi oranda artmıştır. Şirketimiz ve faaliyetlerimiz hakkında kamuoyuna duyurulması gereken olumsuz bir durum bulunmamaktadır.

şimdiye kadarki serüven böyle , sosyal medyada bazı isimlerin birden borsaya merak sarıp bu hisseyi söylemeleri işine falan girmiyorum

SPK nın başlıca görevi küçük yatırımcıyı manipülatif haraketlerden korumaktır .. bir hissenin fiyat hareketlerinde yapılan usulsüzlük varsa ortaya çıkarmaktır

SPK nın bu konuda ne yapacağını merakla bekliyoruz

NOT: hayatımda bu hisseden ne bir lot aldım , ne de sattım
    Son düzenleme : Germiyan; 04-09-2022 saat: 08:56.

Bugün biraz aldım tabandan kurtulmadı onu geçtim bu hareketler ABD de olsa onlar müslüman değil vallahi bizden daha dürüstler emeği yedirmiyorlar yedirtmiyorlar bu ülke zaten yol geçen hanı kanunsuz(kanun sadece fakirlere çalışır) imkanım olsa yakın akrabalarımın yaptığı gibi Avusturya İsviçre’ye giderdim elimde hktm ekiz ve mtrks var

ABD de olsa vallahi duman ederler sahipleri içeri girer sağlam da idari para cezası yerler kabul etmek gerek sorunlu coğrafya

Hisse adı paylaşan tüm hesapların kapatılması gerek iki çizik atıyor zannediyor kendi yaptı ulen dallama ben ve benim gibiler olmazsa hisse yükselir mi siz kimsiniz iki çizgi ile mi oluyor bildiğiniz borsa bu mu ve ky bunları takip ediyor sürü halinde hareket ediyor 2013 kasım ayında borsa ile tanıştım kendisi çok acımasızdır bazen de yufka yüreklidir 5 yıl sağı solu takip etmekten hep zarar hep zarar 2019 3 Eylül itibariyle hep kazandım bazen de kârdan zarar ettim kimseyi takip etmiyorum başkasının sözü size fayda vermez anlayın artık onlar çizgileri çekerken çoktan almış oluyorlar konuşacak çok şey var ama nafile herkes kendini eğitsin

Brüt takas gelmiş iyi de oldu
    Twitter hesapları bu işin içinde arkadaşlar onların içinde iyi yok iyiler tek başınadır ben de kendimce paylaştım ama baktım önüne gelen yazıyor çiziyor kendi kendime vebal olur uzak durdum iyi de yaptım en azından kazandığım paradan az çok rahat oluyorum
    Hesaplar kitleleri yönlendiriyor çok yanlış sigara içmeyin MatriksMobile data alın ya da masaüstü teknik temel analiz öğrenin çok şey bilmeye gerek yok vallahi yok billahi yok az ama öz bilgi size rahat yaşamın anahtarını verecek emin olun canlı örnek benim

7. Sosyal nedyada denk gelince bu basliga bakmak aklima geldi. Maalesef mağdur da var. Şu iddialardan haberiniz var mı bilmiyorum hic bahsedilmemis. 20 Agustostan sonra organize iş oldugu one suruluyor. Kap ile beraber Ankara Kusu adli yuksek takipcili hesaptan da matriks alim yonlu manipulasyon yapildlmis. Hesabin sahibi ÜnSal Ban ile ayni evde goz altina alinip birakildi. Parayi yurt disina cikardiklari iddia ediliyor. Ben 1 lot alip satmadim. Arzda almistim daha sonra verdim. Üzüldüm açıkcası olanlara.

https://twitter.com/eacarer/status/1...65lvL98JQ&s=19

8. Bu şirketin hissesi kıytırık bir haberle ( coin alıp/satmak için yazılım altyapısı haberi ) 2-3 tavan yapacak bir hisse değildir

Yine 6 kez üst üste taban yapacak bir hisse de değildir , Neye göre değildir bilançosuna göre elbet , sunduğu hizmetin kemik müşterileri vardır azalmaz artarlar

Ama spekülasyon ve manipülasyonun rüzgarları hissenin yakasını yaklaşık 10 gündür bırakmadı
    umarım yarın brüt takasla normal fiyatlamasına döner , dönmezse daha sert tedbirler gelir ki hisse en az 1 ay yerinde sayar

Sayfa 55/57 İlkİlk ... 5455354555657 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •