Sayfa 123/131 İlkİlk ... 2373113121122123124125 ... SonSon
Arama sonucu : 1044 madde; 977 - 984 arası.

Konu: küçük yatırımcı pörtföyü

Allah razı olsun çok teşekkürler

https://twitter.com/vvitru/status/17...w7_SFG9Vg&s=19

Kucuk güncelleme
    %20 aft %20 tmg
    %7.5×8 alcar aygaz deva karel kontr Logo pgsus ykbnk
    Farkli sektorlerden sepet oluşturmaya calistim ancak değişiklikler olabiliyor ... kesinlikle ytd
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Portföy

Acsel alcar ozardan panelsan lidfa vakfın garfa plastik çelebi devam
    hazırlamış olduğunuz PORDFÖY'ünüzde bulunan ve geçen hafta bir kurumun %65 üzerinde alıcı olduğu şirket ve diğerleri..

Yinee degistiirdiim
    Portfoyun bist kısmının enerji ve teknoloji temelli olmasını istiyordum şimdi ise bunların da bir tema olarak bulunduğu ancak merkezde olmadığı bir portföy düşünüyorum o yüzden kontr yerine aksen.. karel yerine desa ... aygaz yerine ise brisa tercih ettim ...
    Yenilenebilir enerji yatırımları ve önümüzdeki süreçte dogalgazin öne çıkacağını düşündüğüm için enerjide aksen... teknoloji konusunda geniş bir müşteri ağına sahip olan logo
    her insanın ilk amacinin ev ve araba almak gibi olduğunu farkettim (ki bence cok dogru firsat oldugunda yasanacak evin ve kullanilacak arabanin alinmasi gerekiyor .. dunyada servetin surekli belirli kisilerde toplandigini diger insanlarin ise mulksuz kaldigini goruyoruz piramit her nesilde daha da keskinlesiyor)... ev için ısı pompasi yatirimi nedeniyle alcar ... arabalar için lastikciye çok para ödediğimizden brisa...
    her insanın ihtiyacı olan giyinme konusunda İtalya'daki yatırımları nedeniyle desa ilac konusunda ise güzel finansallari nedeniyle deva ...
    Kapitalist düzende para basma yetkisini dolaylı olarak kullandığından olmazsa olmaz diye düşündüğüm bankacilik sektöründen sabit getirili kağıtları az aldığını ogrendigim ykbnk ve ülkemizin jeopolitik avantajını Turizm potansiyelini kullandığını düşündüğüm havacılık sektöründen 2. Pist hikayesi nedeniyle pgsus ..
    Şartlara göre değişen bir portföy yerine daha sabit ve kimse önermese de duygusal bağ kurabilecegim bir portföy yapmaya çalışıyorum.. 8 hissenin olması bile Selçuklular kullandığı 8 köşeli yıldızla ilişkili benim için...
    eskiden sadece temettü veren hisseleri alıp gelen toplu parayla tekrar alım yapardım zaman içinde bunun belli sektörlerle sınırlı kalmama neden olduğunu farkedip ortak olmak istediğim sektörleri belirlemeye çalıştım ... gelecekte öne çıkacak olan sektörleri ve o sektörlerin şirketlerini belirlemek veya 3-6 aylık periodlarla makroekonomik görünüme , borsadaki likiditenin suyun akışına göre temalar oluşturmak ve buna uygun hisselere yatırım yapmak daha başarılı sonuçlar verebilir... örn 1. çeyrek yaklaşırken gayrimenkullere, 3. çeyrek yaklaşırken havacılığa faizler yüksekken faktoringlere perakendelere düşerken otomotive vs. yatırım yapmak gibi ... ancak benim için uygun olan daha sabit bir yatırım gibi .. şirketin gelecek için yaptığı planlar kadar geçmişteki sabıkası favök marjı serbest nakit akışı ihracat oranı önemli rasyolar bence ... mesela son dönemde nakde ulaşma kabiliyeti nedeniyle migros hep önerilerde yer aldı ben ise daha çok üretimi yapan tarafta yer almayı sevdiğim için almadım
    son dönemde hep tek tip ve herhangi bir özelliği olmayan şirketler arz ediliyor olsa da bist te gerçekten çok güzel hikayeler şirketler bulunuyor ben de son dönemde sürekli değişiklik yaptığımdan vicdanen paylasma ihtiyacı hissettiğim için biraz kalabalık yaptım .. belki yine değişiklikler olur ancak daha az gürültü yapmaya çalışacağım... genel olarak bakış açım bu şekilde... kesinlikle ytd... araştırıp karar vermek kendi verdiğim karardan zarar etmek hep tercih ettiğim yol oldu
    Başta basligin yazarları olmak üzere butün
    forumdaslara selamlar bereketli kazanclar dilerim
    Son düzenleme : HATAKE; 14-12-2023 saat: 22:30.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Son durum
    1000 acsel maliyet 125
    101 alcar maliyet 450
    101 celebi 1000
    1001 panelsan 52
    1001 ozerdan 40
    4000 ekiz 12

Kalan param aylik faizde ve bitcoinde

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://twitter.com/vvitru/status/17...w7_SFG9Vg&s=19

Kucuk güncelleme
    %20 aft %20 tmg
    %7.5×8 alcar aygaz deva karel kontr Logo pgsus ykbnk
    Farkli sektorlerden sepet oluşturmaya calistim ancak değişiklikler olabiliyor ... kesinlikle ytd
    Son dönemde yurt dışı fonlarının ağırlığını arttırdım
    Yuzde40 afa yuzde20 afv
    Yuzde40 bist 8×5
    Aksen alcar deva gedza Logo mgros pgsus ykbnk
    Son dönemde nakde ulaşımı yüksek olan sirketlere dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum ...kesinlikle ytd

Acseli bugun 3500.lota cikardim
    Intema aldim 1001 lot
    Alcar 50 lot

Faizden donen paramla intema 320 satmistim acsel 135 lerde alcar 1200 lerde
    Yani hem faizden kazandim 2 ay hem de hisselerimi.ucuza geri aldim

8. Yani 2024 için bazı hisseler takibimde olur.
    Harf sırasına göre yazayım.
    Arzum, Bossa,, Brisa, Klsyn, Trilc.
    Bu sene ve önümüzdeki bir kaç sene hisse tercihini çok araştırıp çok inceleyerek yapmalı.
    Dikkat etmeliyiz.
    Benimki acemi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir…

Sayfa 123/131 İlkİlk ... 2373113121122123124125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •