Sayfa 86/131 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
Arama sonucu : 1043 madde; 681 - 688 arası.

Konu: küçük yatırımcı pörtföyü

1. Daha çok lot almak varken neden daha az alınsin
     Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    temettü zaten 5-10 sene sonra getirisi olan bir plan içeriyor sen 5-10 sene bugun aldıgın faizi alabilecekmisin diye düşünmen lazım karşılaştırma yaparken.

temettü zaten 5-10 sene sonra getirisi olan bir plan içeriyor sen 5-10 sene bugun aldıgın faizi alabilecekmisin diye düşünmen lazım karşılaştırma yaparken.
    Onun yerine şöyle düşünürüm önümüzdeki 6 ay %50 getiri alabilirim faizden döner %50 daha fazla kağıt alabilirim faiz borsa arasında ters korelasyon vardır para garanti ve yüksek getiriyor gider yani borsadan çıkan para önce dövize gitti ardından faize gidecek 50 olan Ereğli 30 lira

3.  Alıntı Originally Posted by ahmet kaan Yazıyı Oku
    Daha çok lot almak varken neden daha az alınsin
    nerden biliyorsun daha çok lot alabileceğini,sözleşmen mi var biri garanti mi veriyor

4.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Onun yerine şöyle düşünürüm önümüzdeki 6 ay %50 getiri alabilirim faizden döner %50 daha fazla kağıt alabilirim faiz borsa arasında ters korelasyon vardır para garanti ve yüksek getiriyor gider yani borsadan çıkan para önce dövize gitti ardından faize gidecek 50 olan Ereğli 30 lira
    bunu burda sen ben bile düşünübildiğimize göre yedirmezler merak etme

5. Hepimiz risk aliyoruz zaten dogru ata oynamak gerekiyor en azindan favoriye oynayalim yada cift ata oynayalim. 2001 krizine bakiyorum dolarin sert yukari hareketi sonrasi bist 0.50 usdye gerileyip usd bazli 2 sene yerinde saymış ustelik enflasyon da azimsanacak kadar degilken. Şimdi 2001 i aratacak birseyler gelirse borsa yukari gitmek zorunda olur ama yatay yukari olur diyorum. Bu donemde sanirim dillere dolanan " cash is king" donemi olabilir. En azindan yarisini faizde tutup yarısını da borcsuz kasasi dolu olan yatırımı olan sirketlerde tutmak daha mantıklı olabilir. 4-5 yil icinde zaten yine secim yine alım firsati gelir temettu hisseleri için. Bunlar şahsi dusuncem tabi benim temettu yatirimim şu an için 3-4 yıl otelendi. 20 li yaşlarda olsam dediginiz gibi bakabilirdim.
    nerden biliyorsun daha çok lot alabileceğini,sözleşmen mi var biri garanti mi veriyor

6.  Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    hocam temettü hissesi kaldı mı ya ? ereğli vermiyorum dedi, tüprs geçtiğimiz üç yıl vermedi, sizin temettü hisseleri olarak adlandırdıklarınız hangileri ?

yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Bugün itibariyle gaza gelip hisse aldım
    Acsel Göltas alcar vbt yazılım düşük sermayeli

Tüpraş brisa ford temettü hissesi
    Gaza gelip aldık ama gazımızı aldılar . Bu haftada nakitte beklemek mantıklı olabilirdi.

Haklısınız valla daha da aşağı gelebilir MB nin kartlara hesaplara yaptığıni dış güçler yapmaz

Sayfa 86/131 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •