Special Days Image
Sayfa 2/87 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 9 - 16 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1. Oransal dağıtım, para babalarına çok küçük yatırımcıya da şey verecekler.

2. şirket ege bölgesinde faaliyet gösteriyor.
    Hem elektrik üretiyor hem dağıtım işi yapıyor hem tahsilat hem sayaç okuma işi yapıyor.
    Borcu var
    gelen para ile borç kapatacak.
    O yüzden oransal ben olsam galata wind alırdım.

3. Oransal halka arz da hisse rehn'i nasıl yapılıyor bilgisi olan arkadaşlar konuyu izah edebilirmi.
    Tüm ky faydalansın

4.  Alıntı Originally Posted by btssatim Yazıyı Oku
    şirket ege bölgesinde faaliyet gösteriyor.
    Hem elektrik üretiyor hem dağıtım işi yapıyor hem tahsilat hem sayaç okuma işi yapıyor.
    Borcu var
    gelen para ile borç kapatacak.
    O yüzden oransal ben olsam galata wind alırdım.
    galata vınd nedir

5.  Alıntı Originally Posted by swamp Yazıyı Oku
    Şirketin bir bilançosunu incelemenizi ve halka arzdan gelecek olan parayı nereye kullanacağını incelemenizi öneririm.

Mi 9 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bir özetleseydin kardeşim ya.öyle okuma alışkanlığı yok

6.  Alıntı Originally Posted by yhekinoks Yazıyı Oku
    Aydem Yenilenebilir Enerji'nin halka arz başvurusunu değerlendiren Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), şirkete onay verildiğini duyurdu.

Kararla ilgili SPK bülteninde yer alan bilgilere göre halka arzda, Aydem Enerji Yatırımları'nın sahip olduğu 105.000.000 TL nominal değerli 105.000.000 adet B grubu paylar halka arz edilecek.

Fazla talep gelmesi halinde Aydem Enerji Yatırımları A.Ş.’nin sahip olduğu 20.000.000 TL nominal değerli 20.000.000 adet B grubu payın ek satışı gerçekleştirilebilecek.

Halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 8,50 TL ve 9,90 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Mevcut sermayesi 700.000.000 TL olan Aydem, halka arzla beraber sermayesini 5.000.000 TL yükselterek 705.000.000 TL'ye çıkaracak.
    izahnamede toplamda 250 milyon diyor emin misin bu bilgilerden

7. bazı arkadaş lar gelen para ile borç kapatacak diyor, aydem borç 4.5- 5 milyar arası halka arzdan gelecek para ise 50 milyon , hangi borcu kapatıyor, biraz detaylara bakın ezbere birilerinin lafı üzerinden iş yapmayın,

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by btssatim Yazıyı Oku
    Oransal halka arz da hisse rehn'i nasıl yapılıyor bilgisi olan arkadaşlar konuyu izah edebilirmi.
    Tüm ky faydalansın
    Portföyünüzde BİST30'da işlem gören hisseleriniz var ise onları teminat göstererek toplam miktarının %90'ı kadarıyla arza talep yapabilirsiniz.

Örneğin talep ettiğiniz gün 100 bin TL'lik bir BİST30 hissenizi teminat gösterip bloke ettirerek, 90 bin TL'lik arz talebi oluşturabilirsiniz.

Dağıtımdan sonra size düşen hisse miktarı kadar nakdi hesabınızda bulundurursanız, hisselerinizdeki blokaj tamamen kalkar. Hesabınızda nakit yoksa teminat gösterdiğiniz hisseden gerektiği kadarı piyasa fiyatından satılır ve kalan kısmı üzerindeki blokaj kaldırılır.

Bunu yapabilmek için kullandığınız uygulamada ilgili menü yoksa çalıştığınız aracı kurumla görüşmeniz gerekecektir.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Sayfa 2/87 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •