Sayfa 3/87 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 17 - 24 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1. şirket son üç yıldır net olarak zarar etmiş. üç yıllık toplam zarar 2.6 milyar tl. şahsen ben bu şirket normal şartlarda bistte işlem görüyor olsa almam. bu arz furyasından önceleri arz ediliyor olsa bu finansal yapıyla ve bu fiyatla bence yeterli talep toplamakta zorlanabilirlerdi.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by beneksol Yazıyı Oku
    şirket son üç yıldır net olarak zarar etmiş. üç yıllık toplam zarar 2.6 milyar tl. şahsen ben bu şirket normal şartlarda bistte işlem görüyor olsa almam. bu arz furyasından önceleri arz ediliyor olsa bu finansal yapıyla ve bu fiyatla bence yeterli talep toplamakta zorlanabilirlerdi.

Bu kadar zarar içerisinde olan bir şirketin halka açılmasına SPK nasıl izin veriyor? Halka arz değilde, halka iteleme mi acaba?

3.  Alıntı Originally Posted by beneksol Yazıyı Oku
    şirket son üç yıldır net olarak zarar etmiş. üç yıllık toplam zarar 2.6 milyar tl. şahsen ben bu şirket normal şartlarda bistte işlem görüyor olsa almam. bu arz furyasından önceleri arz ediliyor olsa bu finansal yapıyla ve bu fiyatla bence yeterli talep toplamakta zorlanabilirlerdi.

Hocam uzman değilim ancak bu durumda olsa yani üç yıldır üst üste zarar etse halka arza onay gelmez diye biliyorum. Malum natural gaz bu nedenle kabul edilmemiş bir yıl sonra halka arzı gerçekleşmişti.

Alıntı Originally Posted by borsa1453 Yazıyı Oku
    bazı arkadaş lar gelen para ile borç kapatacak diyor, aydem borç 4.5- 5 milyar arası halka arzdan gelecek para ise 50 milyon , hangi borcu kapatıyor, biraz detaylara bakın ezbere birilerinin lafı üzerinden iş yapmayın,

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    125 milyon lot arz oluyor. 125 milyon *9 TL olsa 1 milyar 125 milyon eder.

Alıntı Originally Posted by mahmut1973 Yazıyı Oku
    Hocam uzman değilim ancak bu durumda olsa yani üç yıldır üst üste zarar etse halka arza onay gelmez diye biliyorum. Malum natural gaz bu nedenle kabul edilmemiş bir yıl sonra halka arzı gerçekleşmişti.
    Evet 3 yıl zarar etmiş
    Global 2 yılın biri zarar olduğu için geri çekilmişti.
    Ancak reisin ekonomik reform paketinde halka arzlar kolaylaştıracaktır beyanı ile gevsetilmis kurallar olabilir
    SPK.bu ne yapsa yeridir Hürriyet gazetesi çağrı muafiyetinde gerekçe yazamadan aldığı kararı unutmadık
    Demirören ihyami oldu doğan hokdingten kazığı yemiş oldu

bu sirketin bu kadar borcu var. yani halka arzlarin geldigi noktaya bakarmisiniz ?

yahu bu borcun cevrilebilme imkani varmi arkadas diye soran oldumu ? spk denen kendine faydasi olmayan kurulus tarafindan !

neyse arkadas , bazi arkadaslar begenmeyen girmesin moduna girecek elestriye full kapali oldugumuz icin.

bu arza katilmayacagim.

yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bu sirketin bu kadar borcu var. yani halka arzlarin geldigi noktaya bakarmisiniz ?

yahu bu borcun cevrilebilme imkani varmi arkadas diye soran oldumu ? spk denen kendine faydasi olmayan kurulus tarafindan !

neyse arkadas , bazi arkadaslar begenmeyen girmesin moduna girecek elestriye full kapali oldugumuz icin.

bu arza katilmayacagim.

yatırım tavsiyesi değildir
    Arzumda katılmamıştım tepki olarak , aynı şekilde yorumunuza katılıyorum. Tamam güzel şirket ama şirketin kasaya giren para yok. Spk en az %50 sini şirketin kasasına koyması gerekirdi. Bu borç dönmez ödenemez akenr gibi patinaj çeker diye düşünüyorum. Bol kazançlarınız olsun.

8. söylediklerinizde haklısınız ama halka arzda bahar havası varken 3 5 ne gelirse, onunla kârı alıp tüymek lazım.

Sayfa 3/87 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •