Sayfa 37/88 İlkİlk ... 2735363738394787 ... SonSon
Arama sonucu : 697 madde; 289 - 296 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Yeni arz olan hisseler doğrudan Yıldız Pazara alınarak işlem görüyorlar ve maalesef bu pazarda açığa satışlar serbest.
    Açığa satış yapan büyükler için bulunmaz bir nimet. Zamanla ederini bulur, bir ortalama edinir ancak olan küçük yatırımcıya oluyor. Zarar ziyan içinde uzun zaman beklemek zorunda kalıyor. İnsanları borsadan soğutmaktan, uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramıyor bu hisseler.
    Yıldız pazarda bulunan hisselerin tamamında açığa satış işlemi yapılmamaktadır, sadece xu50 hisselerinde açığa satış serbest, aşağıdaki listede en çok açık yapılan hisselerin bazıları bulunmaktadır, bu listede olmayıp ta xu50 de yeralan tüm hisselerde açık yapabilirsiniz,

2. Ziraat GYOda yatırım için bugün son günmüş. Bende şöyle bir göz gezdirdim hisse senedi alanlar varsa yazabilir mi acaba bilgilendirmek için doğru bir hamle için ne gerekli?

3. Almam da çevremdekilere aldırmam da son 4 halka arzda ky yi bu soygunculara yem eden, yatırımcıyı geri ödemesiz kredi gibi gören zihniyet son bulana kadar halka arzlarda yokum. Spk ve bist100 yöneticileri bu duruma ortam hazırlayarak suç işlemiştir.

4. Çok karamsar bir tahta olmuş, okuyunca içim karardı. Yazdıklarınızı gören yeni borsacılar takadana gitmiştir zaten. Ben 1000 tane istedim bana 47 tane verdi. Yatırımın 1.kuralı kimseler beklemezken beklemek. Kurabiyeleri yememek içinde ekrana bakmamak kafidir. Bekleyen kazanır. Şirketde gelecek var. Uzun vade herzaman kazanır.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

5. Aydem Yenilenebilir Enerji*A.Ş. (Şirket) sermaye artırımı nedeniyle elde edeceği halka arz gelirlerinin kullanım*yerlerine ilişkin yönetim kurulu raporunu 14 Ağustos 2020 tarih ve 2020/34*sayılı yönetim kurulu kararı ile onaylamış ve izahnamede ilan edilmiştir. Ekte*yer alan sermaye artışından elde edilen fonların kullanım yeri raporuna göre*Şirket halka arz gelirlerinin tamamının finansal borçluluğunun azaltılması*amacıyla mevcut mali borçlarının bir kısmının geri ödemesinde kullanılacağı*belirtilmiştir.*Şirketimiz, bu taahhüdünü*yerine*getirmiş ve halka arzdan elde edilen tüm nakdi, mali*borçluluğun*azaltılması için kullanmıştır.

Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Aydem Yenilenebilir Enerji*A.Ş. (Şirket) sermaye artırımı nedeniyle elde edeceği halka arz gelirlerinin kullanım*yerlerine ilişkin yönetim kurulu raporunu 14 Ağustos 2020 tarih ve 2020/34*sayılı yönetim kurulu kararı ile onaylamış ve izahnamede ilan edilmiştir. Ekte*yer alan sermaye artışından elde edilen fonların kullanım yeri raporuna göre*Şirket halka arz gelirlerinin tamamının finansal borçluluğunun azaltılması*amacıyla mevcut mali borçlarının bir kısmının geri ödemesinde kullanılacağı*belirtilmiştir.*Şirketimiz, bu taahhüdünü*yerine*getirmiş ve halka arzdan elde edilen tüm nakdi, mali*borçluluğun*azaltılması için kullanmıştır.
    Sermaye arttırımı olan kısımı 5 milyon adet hisse idi. Yani yaklaşık halka arzın 50 milyonluk kısmı. Geri kalan ortak satışı. Bu 50 milyon ile borç ödemesi yaptık diyorlar. Bu firmanın borçluluğunun yanında 50 milyon devede kulak kalır.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Günümüz de, Bilançolari eksi olan,hatta batık vaziyetteki sirketlerin Hisseler'i, (!) BIST de tavan tavan Uzaya giderken, Aydem enerji Hisseler'i niye gitmedi hayret ettim..Halbuki bu firma da o batık guruplardan.. Odaş enercinin küçük kardeşi çan kömür santrali bile ilk günden abisini solladı
    Bu işte bir terslik var..ama ne.?;-))

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Günümüz de, Bilançolari eksi olan,hatta batık vaziyetteki sirketlerin Hisseler'i, (!) BIST de tavan tavan Uzaya giderken, Aydem enerji Hisseler'i niye gitmedi hayret ettim..Halbuki bu firma da o batık guruplardan.. Odaş enercinin küçük kardeşi çan kömür santrali bile ilk günden abisini solladı
    Bu işte bir terslik var..ama ne.?;-))
    %18 dağıttı millete bol kepçe , ( nasılsa düşük orandan arz olur diyip yüksek talep giren çok fazla oldu, deli gibi mal sahibi oldular, akıllılar 1-2 tavan alıp topukluyacaklardı, paşa yermi biraz süründürecek işte )
    ya millet sağlam duruş gösterecek, ya da elindekinin bir kısmını alacaklar ki gitsin..
    Sabır diyelim, ileriki yıllar da enerji daha çok ihtiyaç haline gelecek..YTD.. SABIR.
    Her kışın sonu bahar...

Sayfa 37/88 İlkİlk ... 2735363738394787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •