Sayfa 54/87 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 425 - 432 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1. Bu tip karaktersiz hisselerde işlem yapmamak lazım. Maalesef yatırımcısını rezil ediyorlar.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. Farkı ne ? İkisi aynı şey değil mi zaten?
     Alıntı Originally Posted by Whig Yazıyı Oku
    kararname ile değil cumhurbaşkanlığı kararı ile iptal edildi. kamuoyuna da açıklanmadı zaten, aydeme tebliğ edilmiş, aydem bildirdi.

3.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Farkı ne ? İkisi aynı şey değil mi zaten?
    https://anayasa.gov.tr/media/6104/seref_iba.pdf

4. Yagislarin boyle devam etmesi ihaleden vs den cok daha onemli. Son gaz dikintisi ile beraber elektrik fiyatlari tavan yapti. Elektrigin en ucuz uretimi hidrolik santrallerde yeterki su olsun. Eger bu sekilde yogun yagislar Haziran'a kadar devam ederse sirketin elektrik uretimi, cirosu ve kar rakamlari katlayarak artar. Ama yagislarin Haziran'a kadar yuksek miktarda gdip gitmeyecegini ancak zaman gosterecek

5. İşin ilginç yanı bu hissede daha önce bedelli korkusu vardı, ihale iptali ile bedelli ihtimali azalmış oldu. Ayrıca CITIBANK sadece son bir ayda takasını yüzde 1 lerden yüzde 6 lara artırdı. Takasta DEUTSCHE yüzde 13.26 CITIBANK yüzde 6.30 paya sahip. Son bir ayda DEUTSCHE de takasını yüzde 1’ e yakın artırmış. Enerji şirketlerinin yıldızlarının parladığı bu günlerde bir ihale iptali üzerinden hisseyi taban yapmalar falan… PD/DD i 0.88 olan bir hisseyi elektrik fiyatlarının üst tavandan işlem gördüğü bir ortamda kaç taban daha yaptırabilirler! Komik işler çevriliyor burada.. çok süper alım fırsatları sunuyorlar (6.40 TL). Bu arada muhtemelen USD 8.30 larda iken yapılan ihale yenilenecek ve AYDEM de ihaleye iyi bir teklif verecektir. Şirketin sahip olduğu yatırımların son döviz hareketleri sonrasında yüzde kaç değerlendiği konusu ise değerlendirilmesi gereken bir konu. Ben korkutulmaktan yoruldum kendini akıllı sanan SPEK tadında YATIRIM ŞİRKETLERİ beni korkutmaya çalışmaktan yorulmadılar.
    YATIRIM AL/SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

6. Kademeler hem aşağı hem yukarı yönde dolmaya başladı, bu güzel haber.. oluşacak fiyattan bağımsız olarak değerlendirdiğimde volatilenin normalleşmesi hisse fiyatının istikrarı için çok ama çok önemli. Alacak olan da satacak olan da kademeler dolu olunca daha rahat hissedecek kendisini. İnşallah 9.90 dan halka arza katılıp halen zararda olan arkadaşların zararını telafi edeceği bir fiyat oluşur. Şirket çok fazla yatırım yapıyor bu nedenle karlılığı yakın vadede kolay kolay artmaz ona göre planlama yapılmalı. YTD.

7. http://www.kasaroglu.av.tr/tr/cumhur...rklar-nelerdir

Bilmiyordum öğrendim bilmeyenler iç n atıyorum

8. Bedelli yaparsalar yaptıkları soygun ayan beyan ortaya dökülür. Burada zaten vatandaş mağdur edildi. 9.62 maliyet ile bekleyen bir sürü insan var. Hisse ilk günden beri düşmüş. Birde üstüne bedelli yaparsalar ilgiyi çok güzel uzerlerine çekerler. Keşke yapsalar da ülke bu hissede dönen dolaplari öğrense..
     Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    İşin ilginç yanı bu hissede daha önce bedelli korkusu vardı, ihale iptali ile bedelli ihtimali azalmış oldu. Ayrıca CITIBANK sadece son bir ayda takasını yüzde 1 lerden yüzde 6 lara artırdı. Takasta DEUTSCHE yüzde 13.26 CITIBANK yüzde 6.30 paya sahip. Son bir ayda DEUTSCHE de takasını yüzde 1� e yakın artırmış. Enerji şirketlerinin yıldızlarının parladığı bu günlerde bir ihale iptali üzerinden hisseyi taban yapmalar falan� PD/DD i 0.88 olan bir hisseyi elektrik fiyatlarının üst tavandan işlem gördüğü bir ortamda kaç taban daha yaptırabilirler! Komik işler çevriliyor burada.. çok süper alım fırsatları sunuyorlar (6.40 TL). Bu arada muhtemelen USD 8.30 larda iken yapılan ihale yenilenecek ve AYDEM de ihaleye iyi bir teklif verecektir. Şirketin sahip olduğu yatırımların son döviz hareketleri sonrasında yüzde kaç değerlendiği konusu ise değerlendirilmesi gereken bir konu. Ben korkutulmaktan yoruldum kendini akıllı sanan SPEK tadında YATIRIM ŞİRKETLERİ beni korkutmaya çalışmaktan yorulmadılar.
    YATIRIM AL/SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 54/87 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •