Sayfa 83/87 İlkİlk ... 33738182838485 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 657 - 664 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by BABA Yazıyı Oku
    Temelde manüplasyon şirketi, manüplatörü, sahibi.İlk çeyrek hariç üretimde patlama yaşıyor, HES lerde doluluk oranları çok yüksek, neredeyse %95 lerde. Borçlarının tamamı döviz, son ayda döviz artışı %30 ların üzerinde. Elektrik fiyatları en azından artmadı diye biliyorum. Yekdem gelirleri bir ölçekte iyi olsada. Borçlarını çevirebilmesinde sıkıntı olmasa bile, bu da yetmezmiş gibi çok yatırım yapacak . Tavsiyem nötr.
    NÜVİT ağabey bilgilerin analizlerin baş göz üstüne..selam ve esenlik dileklerimle...iyi bayramlar abi...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

2.  Alıntı Originally Posted by denizlilicive Yazıyı Oku
    İletim ve dağıtım da Aydem yenilebilirin payı yok. Mevzuat olarak avantajı var mıdır onu bilmiyorum.
    Doğru dağıtım şirketleri ayrı, ayrı olduğuna göre olsaydı yorumlarına gerek yok. PD/DD ciddi küçük, 0.65 lerde galiba. 1150 MW kapasite var, kapasitenin %80 den fazlası HES, dolayısıyla yağışa çok bağımlı, bu sene yağış yılı oldu, orada sorun yok. Bu kapasite karşılığı, yağışlı sene olarak düşünürsek, ciro 500 mln dolar olması lazım, ilk çeyrek bilançoya fazla takılmayın. zarar 100 mln TL civarında (kurak bir ilk çeyrek geçti) ( vergi giderlerini ilk çeyreğe yazmışlar.) Enerjilerin en ucuzu, handikapı, şirket sahiplerinin sıkılıp utanmadan manüplasyon yapması. Halka arz yapıldığında fiyatı direkt yarıya düşürdüler, Topladıkları malları 24 TL den özel emirle sattılar. Şimdi yine 11.500. 000 lot toplamışlar. Nötr fiyat vermemin gerekçesi bu sahtekarlar. Yoksa 1.2-1.5-2 USD fiyatları konuşurdum.
    Son düzenleme : BABA; 01-07-2023 saat: 00:30.
    Haddini aşan, zıddına döner.

3.  Alıntı Originally Posted by BABA Yazıyı Oku
    Doğru dağıtım şirketleri ayrı, ayrı olduğuna göre olsaydı yorumlarına gerek yok. PD/DD ciddi küçük, 0.65 lerde galiba. 1150 MW kapasite var, kapasitenin %80 den fazlası HES, dolayısıyla yağışa çok bağımlı, bu sene yağış yılı oldu, orada sorun yok. Bu kapasite karşılığı, yağışlı sene olarak düşünürsek, ciro 500 mln dolar olması lazım, ilk çeyrek bilançoya fazla takılmayın. zarar 100 mln TL civarında (kurak bir ilk çeyrek geçti) ( vergi giderlerini ilk çeyreğe yazmışlar.) Enerjilerin en ucuzu, handikapı, şirket sahiplerinin sıkılıp utanmadan manüplasyon yapması. Halka arz yapıldığında fiyatı direkt yarıya düşürdüler, Topladıkları malları 24 TL den özel emirle sattılar. Şimdi yine 11.500. 000 lot toplamışlar. Nötr fiyat vermemin gerekçesi bu sahtekarlar. Yoksa 1.2-1.5-2 USD fiyatları konuşurdum.
    Hayal aleminde yaşıyorsun ciro 500 yarısı bile gelmeyecek

4. ilk çeyrekteki kuraklığa rağmen , 2. çeyrekte bu yağışlarla elektirik üretimi 422 Mw den 397 Mv ye düşmüş. Demek elektrik üretim kapasitesini yanlış biiyormuşum, 200 mln USD bile gelmeyecek.

5. Yok abi üretim kapasitesini doğru biliyorsun hatta şu anda 1200 mw nin üstünde ama yenilebilir santraller kömür yada doğalgaz santralleri gibi degil. 400 mw rüzgar var ama bazen bazı günler 40 mw üretiyor bazen saatlik ortalama 250 üretiyor. Borsa da iş hikaye ise yatırım yapanlar normal üstü gidiyorsa en hikaye barındıran şirketi Aydem. Bence 5 yıla küresel olarak bile büyük bir oyuncu olacak. Ama bunu şimdi mi fiyatlar 5 yıl sonra mi orası muamma.

6. Bu arada joyjoyttt kullanıcı adlı bı Twitter safı buradaki cümleleri bile değiştirmeden oraya alıyor. İnsanlar kafayı yemiş gerçekten cümlelerimin bilimsel bir tarafı da yok nesini beğendi acaba 😀

7. Ben yine yanlış rakam vermişim 422 MW İlk çeyrek üretimi, 2. Çeyrek üretimini ben sehven 6 aylık rakam olarak anlamışım. Halbuki bu sadece 2. Çeyrek üretimi imiş. (Nisan -Haziran) Zaten bende yağışlar olduğu halde üretim neden düştü demişim.Özür dilerim.

8.  Alıntı Originally Posted by BABA Yazıyı Oku
    Ben yine yanlış rakam vermişim 422 MW İlk çeyrek üretimi, 2. Çeyrek üretimini ben sehven 6 aylık rakam olarak anlamışım. Halbuki bu sadece 2. Çeyrek üretimi imiş. (Nisan -Haziran) Zaten bende yağışlar olduğu halde üretim neden düştü demişim.Özür dilerim.
    822 bin üretim oldu 2. çeyrek

Sayfa 83/87 İlkİlk ... 33738182838485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •