Sayfa 9/87 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 65 - 72 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by ASELS Yazıyı Oku
    İzahnameyi henüz okuyamadım. Bir şirketin arzına onay için 2 yıl üst üstte kar etme kriteri yokmuydu?
    Esas faaliyetten kar etmiş.

Merhaba arkadaşlar.
    Akbank yatırım fonlarını kabul ediyor mu halka arzlarda teminat olarak? Bilgisi olan var mı?
    Not: ytd değildir, zaten ben anlamam bu işlerden.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by kazanture Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar.
    Akbank yatırım fonlarını kabul ediyor mu halka arzlarda teminat olarak? Bilgisi olan var mı?
    ediyor. fonun statüsüne göre değişen oranlarda teminata kabul ediyor.. örneğin elinizde x fonundan 1.000 liralık var teminatı %90 diyor ve ona istinaden 900 liralık başvuru hakkı tanıyor. kimisine daha yüksek kimisine ise daha düşük oranlarda teminatlandırma yapıyor..yalnız aydem arzında akbank yada bir başkası var mı bilmiyorum katılmayacağım için bakmadım o kısma yani..

4.  Alıntı Originally Posted by kazanture Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar.
    Evet ediyor. Geçenlerdeki oransal arzda akyatırım para piyasası fonundaki paramı teminat gösterdim %90 civarında kabul etti. Hatta telefon açıp sordum, bloke olunca getirisi devam ediyor mu? diye sordum. Evet devam ediyor dedi. Hesaptada tahmini gelecek lot miktarından biraz fazla para tuttum, fonu bozmadı oradaki paradan aldı.

800 milyon üzerinde galata wind arzı.5 tl desek.
    aydem 1,3 milyar tl arz büyüklüğü.10 tl den.
    iki arzın büyüklüğü 2,15 milyar gibi.
    galata eşit dağıtım.
    aydem oransal dağıtım.
    aydemin bilançosu bozuk.neden izin verilmişki.
    10 tl gibi rakamdan arz bu bozuk bilançoya.yüksek borçu varken.
    ilerisi varmışmışta ileride çok iyi olacakmışta.seneye ne olacak bilen varmı.yok.
    galata bilanço daha iyi.fiyat 5 tl desen.
    bu kadar büyük rakamlı arzlara bu kadar para bulunurmu.yatırımcı katılımcı gelrmi.zor .
    bence aydem bu kadar talebi zor toplar.girende kendisi iyi düşünsün.
    galatada çok büyük para toplayacak 800 milyon üstünde.
    galata fiyatı uygun gibi.
    aydem 10 tl.bilançosu iyi değilken. borçuda çok.
    3-4 sene alan akıntıya kürek çeker.
    burada bazı elemanlar yazmışta alırım 6-7 tavan sonra satarım diye.
    bu iki büyük arz diğerlerinden çok farklı görünüyor.
    ben girmem.girsemde galataya girerim onunda vereceği 80 lotu gecmez.400 tl olur hepside.
    diğeri oransal dağıtımla. yüksek talep eden mal sahibi olmasın dikkat.
    zaten küçük yatırımcıyız.daha ne diyeyim.
    iyi hesap lazım.şansımız bu sefer tutmazmı......ytd

6. Blokeli bir şekilde halka arza başvuru için bankaya mı başvurdunuz?
    Süreç nasıl işliyor bu teminat olayında ?
     Alıntı Originally Posted by sprite07 Yazıyı Oku
    Evet ediyor. Geçenlerdeki oransal arzda akyatırım para piyasası fonundaki paramı teminat gösterdim %90 civarında kabul etti. Hatta telefon açıp sordum, bloke olunca getirisi devam ediyor mu? diye sordum. Evet devam ediyor dedi. Hesaptada tahmini gelecek lot miktarından biraz fazla para tuttum, fonu bozmadı oradaki paradan aldı.

7. Aydem de risk var büyük bir arz ve fiyatı yüksek ama son dönemde halka arzlara ilgi artı fakat buna güvenmek bence doğru değil bilançosu zarar olan kağıdın riski de olur Halka arzlara olan ilgiye güvenerek 2 3 tavan olur satarım diyorsanız diyecek sözüm yok olabilir de olmayabilir de

8.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Bedelli yasağından kastım 6 ay boyunca bedelli sermaye artırımı yapmayacağım sözü idi. Haklısınız sizin anlamanız için daha açık ifadeler kullanmalıydım. Bedelli yapması için kendisinin de bedel ödemesi lazım. Halka açıklık oranı çok yüksek olmayacak. Kolay değil hemen 6 ay sonra bedelli sermaye artırımı yapması.
    Kastınızı anladım da yanlış anlaşılmaya açık fi ondan düzelteyim dedim. 6 milyar borç var. 1.3 milyar arz gelirinden şirkete 45 milyon girecek sadece.Kalan 1.250 ana şirkete.Yeni yatırım yok borç ödeme yok nasıl kapanacak bu borç? Ya talep az olursa ky ye istediği kadar lot verirse ne olur? Ben bu riski almam, alan satan kendi kararını versin. Derdim kimsenin zarar görmemesi, balina ve patronlara yem olmaması

Sayfa 9/87 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •