Sayfa 7/87 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 49 - 56 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Bu şirketin normalde ilk günden tavan olsa bile tabana oturmasına şaşırmam..Acaba dedim şirketin bilançolarına yanlış mı baktım diye terkrar baktım. Olacak gibi değil..Alacak olanlar iyi düşünmeli kanaatimce..Bunun yerine Galata wind daha mantıklı mesela..
    asla öyle bir şey olamaz bu yatırımcı profili varken. felaket tellalığı yapmaya gerek yok.

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Bu şirketin normalde ilk günden tavan olsa bile tabana oturmasına şaşırmam..Acaba dedim şirketin bilançolarına yanlış mı baktım diye terkrar baktım. Olacak gibi değil..Alacak olanlar iyi düşünmeli kanaatimce..Bunun yerine Galata wind daha mantıklı mesela..
    Insanlari yonlendirmeye calismayin. Buyuk vebale girersiniz...

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    amma analiz kasmışsınız ya gir ve al 7-8 tavanını çık. halka arza girince nikah kıymıyoruz ya. şirket batak olsun isterse çok da tın. tavanlarımı alır çıkarım. neyse ne kadar az kişi girerse o kadar lot düşer daha iyi
    İyi güzel de papaz her zaman pilav yemez, 100 bin teminat gösterdin, nasılsa az gelir diye. Sonra hepsi geldi. Hiç aklında yokken girdin mi içeri. İlk açılış günü de robotlar sana hiç fırsat vermeden tabana yapıştı mı? Buyur bir de böyle bak. İmkansız mı? Pekala mümkün...

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Hmzuzuncu58 Yazıyı Oku
    İyi güzel de papaz her zaman pilav yemez, 100 bin teminat gösterdin, nasılsa az gelir diye. Sonra hepsi geldi. Hiç aklında yokken girdin mi içeri. İlk açılış günü de robotlar sana hiç fırsat vermeden tabana yapıştı mı? Buyur bir de böyle bak. İmkansız mı? Pekala mümkün...

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Girmeyin o zaman guzel kardesim... girene de mani olmayin. Insanlarin paralarina ortak misiniz?

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

5. Şirketin nerdeyse özsermayesi kadar borcu var üst üste zarar ediyor, üstüne paylarını satan ve şirketin sahibi aydem enerji yatırımları a.ş ninde 415 milyon dolar borcu var. Şu ana kadar halka arzlar arasında tavanı en erken arzum bozmuştu 5 ya da 6. tavanda bu şirketin o kadar bile gideceğini sanmıyorum . Bu arz bence çok riskli ve her şeye gebe. Birde yabancı kurumsala %20 ayırmışlar sanki talep gelecek onlardan.

6. Şirket son 3 yıldır toplam hasılatından daha yüksek finansman gideri yazıyor. Bunların ne kadarı kur farkı ne kadarı faiz gideri bilemiyoruz, FT dipnotlarına ulaşamadım.
    Bununla birlikte 2020'de 540 milyon TL borç ana para ödemesine karşın 78 milyon TL yeniden borçlanma yapılmış.
    Netice itibariyle nakit varlıklarda 9 milyon TL'lik bir artış olmuş.

Enerji şirketlerinin çok ilgi çekici finansal yapıları var, iyi analiz etmek lazım.
    Yatırımcılarına hayırlı bol kazançlar..

Yatırım tavsiyesi değildir.
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant

Alıntı Originally Posted by wheaver Yazıyı Oku
    Şirketin nerdeyse özsermayesi kadar borcu var üst üste zarar ediyor, üstüne paylarını satan ve şirketin sahibi aydem enerji yatırımları a.ş ninde 415 milyon dolar borcu var. Şu ana kadar halka arzlar arasında tavanı en erken arzum bozmuştu 5 ya da 6. tavanda bu şirketin o kadar bile gideceğini sanmıyorum . Bu arz bence çok riskli ve her şeye gebe. Birde yabancı kurumsala %20 ayırmışlar sanki talep gelecek onlardan.
    Yabancı kurumsal hisseleri kimin alacağı bellidir. Hatta şu an bir kısmı alınmıştır muhtemelen iskontolu fiyattan. Açıklanınca görürsünüz hepsi ek satış dahil satıldı diyecekler.

Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Şirket son 3 yıldır toplam hasılatından daha yüksek finansman gideri yazıyor. Bunların ne kadarı kur farkı ne kadarı faiz gideri bilemiyoruz, FT dipnotlarına ulaşamadım.
    Bununla birlikte 2020'de 540 milyon TL borç ana para ödemesine karşın 78 milyon TL yeniden borçlanma yapılmış.
    Netice itibariyle nakit varlıklarda 9 milyon TL'lik bir artış olmuş.

Enerji şirketlerinin çok ilgi çekici finansal yapıları var, iyi analiz etmek lazım.
    Yatırımcılarına hayırlı bol kazançlar..

Serdar bey haklı. derinliklerinde potansiyel barındırıyor olabilir. Zaten bedelli yasağı var.

Sayfa 7/87 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •