Sayfa 36/87 İlkİlk ... 2634353637384686 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 281 - 288 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Birde arkadaş haydi yarı fiyatına düşse demiş. Doğru düşebilir. Ama bu olursa suçlusu elinde 20 olan degil elinde 80 olupta hepi topu 250 lira kurtarmak için ucuza mal veren ky dir. Kimse suçu baska yerde aramasın. Dedigim gibi ky malina sahip çıksa bu kagitta 15 e kadar tavan giderdi. Ben bunu hilir bunu söylerim. Elimde 4 5 bin liralik kağıt var. Sifira inse kaybim 5 bin lira. Aglayipda gözden olacak bi para degil.eminimki burda yazanlarin büyük bölümünde ancak bu kadar mal vardir
    Bende küçük yatırımcıyım.Kusura bakmayın siz çok küçük yatırımcısınız.Hangi küçük yatırımcı zararına satar empati kur.Ama kurumsallara daha uygun fiyata hisse verirlerse onlarda karlı satıp size hisse yüklerler. Çok saçma bir savınız var.Küçükler 9.9 dan alacak ve hemen zararına satacak.

2. üç beş çok bilmiş çıkmış yok bilanço şu bu sanki önceki arzlardakilerin bilançolar şu bu on numara geçin o ayakları sanki nikah kıyacağız hisseye arzlarda usul bir iki tavan sonrası behlül kaçar yapacaktık ki olmadı kardı bilançoydu ayakları boş iş GARAN bilanço on numara diycem ama 20 numara resmen fiyat sürünüyor demem o ki arz da avlandık gerisi hikaye ytd...

3. Ky 9,9tl verildiği doğru dur ama diğerlerine kesinlikle daha ucuz verildiğini düşünüyorum keriz silkeleme falan yok ucuzdan aldığını kardayken veriyorlar
     Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Kardeşim malın yüzde 80 i ky de . Forumlarda öyle bir korku havası estirildiki millet ilk seans az zararla satayim derdine düştü. Elinde 4 olan elinde 1 olana kendini bogdurdu. Olay bu dur. 10 tavan giden arzlarda kimse malını satmadi. Kağıtlar uctu. Burada 125 milyon kagit arzoldu bildiğim kadarıyla. 70 milyon işlem oldu. Hesap edin bakalım aglayan ky ne kadar mal satmış. Yapılması gereken diğer arzlar gibi malı korkmadan tutmak ve öyle cok para değil , mesela 100 tane hissesi olan ssdece 100 tane daha alım yazsa bugün bu kağıt tavan kapatirdi. Kimse 100 tane daha alacak 950 liram yok diye. Olmasa burada işi olmazdı zaten. Mesela ben dediğimi yaptım. 9 28den 150 tane daha aldım. 8.50 ye düşerse 250 daha alırım. 7.5 düşerse 250 daha alırım. Sonra kenara çekilirim sabirla beklerim. Kurumsala iskontolu satıldığı söyleniyor. 5 kat talep gelen yerde . Mesela ben 1000 istemisim ssdece180 tane vermiş üst limitten. Bunlar salakmi hazır müşteri 9.9 fiyattan mal istiyor başkasına 8 den versin. Iskontolu vermiş olsa bile enfazla yuzde 10 yapmıştır. Yani her kim bu kağıdı 9 lira altına satiyorsa iskontolu bile almış olsa zararina satiyordur. Bunu yapan ya salaktir. Yada korkutma amaçlı tezgah kuruyordur. Bu tezgaha çok kişi düşerse adam kazanır. Yok düşmezse adam kaybeder. Oyun net ortada. Burada durum şirketin bilançosu kari zararı ile ilgili degildir. Hiçkimse halka arzdan 10 liraya malı 9 a 8 e satmak için almaz. Keriz silkeleme deyimini google a yazıp öğrensin herkes
    VIA A4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Aynen ky zararına ilk gün niye verdin ucuz alan kurumsal yatırımcılar kardayken verdi
     Alıntı Originally Posted by kimyacı hasan Yazıyı Oku
    Bende küçük yatırımcıyım.Kusura bakmayın siz çok küçük yatırımcısınız.Hangi küçük yatırımcı zararına satar empati kur.Ama kurumsallara daha uygun fiyata hisse verirlerse onlarda karlı satıp size hisse yüklerler. Çok saçma bir savınız var.Küçükler 9.9 dan alacak ve hemen zararına satacak.
    VIA A4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. sayın abiler sayı saymak hesap yapmak çok kolay , kaç milyon hisse arz edildi .kaç milyon satıldı.
    Günlük Hacim (Lot)69.534.089,00 işlem var.
    Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. paylarının halka arzında satışa sunulan ek satış dahil 130.000.000 TL nominal değerli payların %5'inden fazlasını alan gerçek veya tüzel kişi bulunmamaktadır.
    ne demiş 130 milyon , bunun yüzde kacı kurumsal , benim bildiğim yüzde 20 yani 26 milyon . 43 milyon lot fazla işlem var , kim sattı bunları , diyececeksiniz ki açıkçı , ama açığa satış yasak , olsada bu miktar kağıdı açığa vermek kocamannn bir g.t ister .
    sonuç ; ky zararına niye versinki diyen arkadaşım , korkudan verdi , 9,9 a aldığı kağıdı 5 lira bile etmez bizi kandırdılar diye felaket tellallığı yapan arkadaşlar yüzünden, az zararla kurtulmak için verdiler. iyi mi yaptılar , belki , zaman gösterecek. son söz olarak şunu söyleyim, arkadaşlar paranın küçüğü büyüğü olmaz demeyin ,herkesin yatırımı değerlidir demeyin, olur arkadaş olur , çok para çok kazanır , az para yem olur. 3 bin lirayla 5 bin lirayla borsadan zengin olunmaz , (milyonda bir ihtimal tkuru gibi kağıt alıp bekleyebilenler istisna) . her halka arzdan 5 tavanla yuzde 50 karla çıkılmaz . borsa her türlü ayak oyunun olduğu , şeytana pabucunu ters giydirenlerin mekanı , burada olacaksanız bunları bilerek adım atın , yoksa cimere spkya mahkemeye şikayet ederek bir şey kazanamazsınız . bunları yazarken dayandığım en temel nokta nedir biliyormusunuz . 25 YILDIR YEDİĞİM SAYISIZ KAZIKLARIN ,DÜŞTÜĞÜM TEZGAHLARIN SIRTIMDA OLUŞTURDUĞU NASIRLARDIR.

6.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    sayın abiler sayı saymak hesap yapmak çok kolay , kaç milyon hisse arz edildi .kaç milyon satıldı.
    Günlük Hacim (Lot)69.534.089,00 işlem var.
    Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. paylarının halka arzında satışa sunulan ek satış dahil 130.000.000 TL nominal değerli payların %5'inden fazlasını alan gerçek veya tüzel kişi bulunmamaktadır.
    ne demiş 130 milyon , bunun yüzde kacı kurumsal , benim bildiğim yüzde 20 yani 26 milyon . 43 milyon lot fazla işlem var , kim sattı bunları , diyececeksiniz ki açıkçı , ama açığa satış yasak , olsada bu miktar kağıdı açığa vermek kocamannn bir g.t ister .
    sonuç ; ky zararına niye versinki diyen arkadaşım , korkudan verdi , 9,9 a aldığı kağıdı 5 lira bile etmez bizi kandırdılar diye felaket tellallığı yapan arkadaşlar yüzünden, az zararla kurtulmak için verdiler. iyi mi yaptılar , belki , zaman gösterecek. son söz olarak şunu söyleyim, arkadaşlar paranın küçüğü büyüğü olmaz demeyin ,herkesin yatırımı değerlidir demeyin, olur arkadaş olur , çok para çok kazanır , az para yem olur. 3 bin lirayla 5 bin lirayla borsadan zengin olunmaz , (milyonda bir ihtimal tkuru gibi kağıt alıp bekleyebilenler istisna) . her halka arzdan 5 tavanla yuzde 50 karla çıkılmaz . borsa her türlü ayak oyunun olduğu , şeytana pabucunu ters giydirenlerin mekanı , burada olacaksanız bunları bilerek adım atın , yoksa cimere spkya mahkemeye şikayet ederek bir şey kazanamazsınız . bunları yazarken dayandığım en temel nokta nedir biliyormusunuz . 25 YILDIR YEDİĞİM SAYISIZ KAZIKLARIN ,DÜŞTÜĞÜM TEZGAHLARIN SIRTIMDA OLUŞTURDUĞU NASIRLARDIR.
    Tamam kardeşim herkes 9.9 dan aldı ve hiç bu fiyatı görmeden küçükler ve kurumlar zararına sattı. Borsada dönen dolapları bir 25 yıl daha geçecek öğreneceksiniz sonrası ?

7. Dünkü satışlar küçük yatırımcı satışı olamaz. Kendi düşüncemdir.

8.  Alıntı Originally Posted by kimyacı hasan Yazıyı Oku
    Tamam kardeşim herkes 9.9 dan aldı ve hiç bu fiyatı görmeden küçükler ve kurumlar zararına sattı. Borsada dönen dolapları bir 25 yıl daha geçecek öğreneceksiniz sonrası ?
    valla ben hepsini yaşayarak öğrendim , sonrasına gerek yok , sadece burası ağlama duvarı değil , birileri çabuk öğrensin 25 yıl beklemesin diye yazdım bunları. ama bana ne yaaa , kim ne yaparsa yapsın.

Sayfa 36/87 İlkİlk ... 2634353637384686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •