Sayfa 10/87 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 73 - 80 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1. rn kötü 3 5 tavan yapar, o zaman çıkar elinden ne kadar uzadı ya,

2. Oransal dagıtım en sevdigimmm
    Belki şu adı batasıca Kozaa nin zarari cikar

3. Ben de şansımı Galata da deneyeceğim, bu kadar yüksek borç varken gelirin en az %50 sinin borç yönetiminde kullandırılmasını beklerdim. Bu şekilde arz edilmesine şaşırdım. Merakla takip edeceğim ne yapacak diye. YTD

4. Galata wind rüzgarının peşinden o tavan yaparken belki bizde okuturuz diye 4 gün yapmışlar halka arzı. Gaza gelip alır mıyım? Bilmiyorum.

5. çok sessiz hayırdır
    sabır, sabır, sabır...

6. bilançoyu görenin nutku tutuluyor

7. Arkadaşlar bilanço ile ilgili yorumları görünce şaşırıyorum. Biz mali analizde bu tarz yorumlara şablon analiz derdik. Rasyo, rakam kadar, o rakamların içeriği de önemlidir.

Aydem yenilenebilir, grubun tek iyi şirketi sayılabilir. Gelirlerin yüzde 90'i yabancı paraya endeksli ve borçlusu devlet. Yani ülke riskini alıyorsunuz bir bakıma, sıradan müşteri riski yok. 6 milyar borçluluk ise yıllık 1.5 milyar olan FAVOK'e göre bence gayet makul.

Şu anda tüm arzlar defter değeri x3 , x4 gibi yapılırken bu arz alt fiyattan olursa 1.3 gibi makul bir pd ile olacak. Kurulu güce göre bir değerleme yaparsanız Ayen'e göre daha iskontolu arz edildiğini görürsünüz.

Miktar olarak büyük bir arz olacağı için sıralı tavanlar gelmeyebilir. Performansın Arzum ile benzer olacağını düşünüyorum. Belki çok yüksek prim yapmayacak ama gördüğü zirveden aşağı da çok düşmeyecektir diye düşünüyorum.

Ytd...

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ben Bu Halka Arza da Katılacağım

Yenilenebilir enerjiye yatırım yapmak üzere hem ülkemizde hem dünyada son zamanlarda çok miktarda büyük fon kuruldu, bu fonlardan ciddi talep geleceğini düşünüyorum. Bu tür fonlar bizim gibi alıp 10'uncu tavanda satmıyor, yıllarca tutuyor. Ayrıca bundan sonra da halka arzların devam edebilmesi için bu halka arza da çok talep gelmesi ve başarılı olması gerektiğini düşünüyorum. Yatırım Tavsiyesi Değildir Kendi Kişisel Görüşümdür.

Sayfa 10/87 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •