Sayfa 57/87 İlkİlk ... 747555657585967 ... SonSon
Arama sonucu : 696 madde; 449 - 456 arası.

Konu: AYDEM - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş

1. Aydem yenilenebilir enerji'nın 2021 yılı 12 aylık konsolide net zararı 120.291.640 tl (2020/12 aylık: -567.280.969 tl)

2. Elektrik için tavan fiyat geliyor bu maalesef sıkıntı...

3.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Elektrik için tavan fiyat geliyor bu maalesef sıkıntı...
    Serbest piyasada tavan fiyatta ilginç olacak

Ani fiyat artışı önlenecek! Elektrikte EPDK'ya tavan fiyat belirleme yetkisi
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. bakıyorum da bazıları strese girmiş.sıkıntılı durum gören var.yahu siz senet alırken acaba bu firma elektriği hangi kaynaklardan üretiyor.kime satıyor kaça satıyor bileniniz var mı yok.
    bir kere tavan fiyat bizi bağlamaz.megavatını 1 yıl süreyle devlete satacak.71 cent fiyattan.ayrıca üretimin yüzde 25 ini 1.22 dolardan spota veriyor.bu durumda %75 ini yaklaşık 1000 liradan %25 ini de yaklaşık 1750 liradan satıyor.ortalama fiyat 1170 tl/megavat.bu durumda devletle sözleşme yaptığı için tavan fiyat uygulaması şirketimizi bağlamaz.belki spot piyasa tavan fiyatı düşer ama bundan da fazla etkilenmez.çünkü dolardaki artış bu açığı kapadığı gibi,serbest piyasa ekonomisinde böyle bir tavan fiyat uygulaması sökmez.saçama bişey bu.yıllarca zarar eden firmalar ilk defa para kazanacak ama develet olmaz diyecek fiyat indiriyorum.biz de yuttuk diyecek firmalar.gider yurtdışına satar.anlayacağınız bu uygulama başlamadan çöp olmuştur.
    aydem bu yıl sermayenin 3 katından fazla kar eder diye bekliyorum.YTD

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    bakıyorum da bazıları strese girmiş.sıkıntılı durum gören var.yahu siz senet alırken acaba bu firma elektriği hangi kaynaklardan üretiyor.kime satıyor kaça satıyor bileniniz var mı yok.
    bir kere tavan fiyat bizi bağlamaz.megavatını 1 yıl süreyle devlete satacak.71 cent fiyattan.ayrıca üretimin yüzde 25 ini 1.22 dolardan spota veriyor.bu durumda %75 ini yaklaşık 1000 liradan %25 ini de yaklaşık 1750 liradan satıyor.ortalama fiyat 1170 tl/megavat.bu durumda devletle sözleşme yaptığı için tavan fiyat uygulaması şirketimizi bağlamaz.belki spot piyasa tavan fiyatı düşer ama bundan da fazla etkilenmez.çünkü dolardaki artış bu açığı kapadığı gibi,serbest piyasa ekonomisinde böyle bir tavan fiyat uygulaması sökmez.saçama bişey bu.yıllarca zarar eden firmalar ilk defa para kazanacak ama develet olmaz diyecek fiyat indiriyorum.biz de yuttuk diyecek firmalar.gider yurtdışına satar.anlayacağınız bu uygulama başlamadan çöp olmuştur.
    aydem bu yıl sermayenin 3 katından fazla kar eder diye bekliyorum.YTD
    Güzel bir açıklama olmuş. Yalnız şirket halka arzda sıkıntılı bir süreç yönetti. Son gerialim açıklamasında da sanki benzer basiretsizligi gösteriyorlar. Şirketin bence güveni sağlaması lazım diye öngörüyorum. Bir şekilde enerji üretim ve dağıtım ile bilançoları daha iyiye gidecegi aşikar.

6. Sataşma olmasa laf etmem ama madem sataşma var bir iki kelime edeyim.

Yok bu uygulama olmaz miş yok bilmem neymiş serbest piyasada tavan mi olurmuş! Otobüs biletlerine, uçak biletlerine, benzine tavan fiyat uygulandı mi? Uygulandı yani istenirse bu yapılır. Serbest piyasa devlet izin verirse serbest!!! Devlet yapacağım diyor ama paşam burada ahkam kesiyor... Kuru kuruya sallamak kolay ama gerçekler ortada...

Madem devlete kafa tutacak gücü vardı iptal edilen ihalesinin iptal ettirmeseydi... Az had bilmek lazım...

Yurt dışına satar demiş arkadaş... Yaw devlet ihracat lisansı vermeden kim nereye ne satıyor?

Arkadaş laf salatası yapmış üzerine de sermayesinin üç katı kar bekliyorum diye zeytin atmış...

Tamam at salla, alan serbest, bir iki kişi yer belki ama az üsturuplu at yaw ayıptır günahtır

Bu tiplere kanan var mı merak ediyorum...

7. Bu arada sermayesi 705 milyon yani 2.15 milyar kar edecek şirket

Hızını alamamış iyi sallamış...

8. Benim kafam basmıyor
    Aylık ortalaması 7.72₺ yıllık ortalaması 7.39₺ olan bir senedi
    Kim nerden aldıda patrona 6.9x satıyor
    Ky mı zararına satıyor
    Ky ortalama düşürmeye çalışıyor üç beş kuruşuyla zaten her türlü gırtlağına kadar zararda
    500 k alacak para olsa hayatta bu tahtada alamazsın anında tavana çekerler 100k bile alamazsın
    Devir teslim oldu herhalde
    Ky kafa kola almış çarpıyorlar burada Ytd

Sayfa 57/87 İlkİlk ... 747555657585967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •