Sayfa 102/124 İlkİlk ... 25292100101102103104112 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 809 - 816 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Bugün portföyümdeki ağırlığını normal bir seviyeye çekmek için biraz satış yaptım, büyüme ve Epdk kaynaklı olabilecek olumlu gelişmeler çerçevesinde beklentilerim devam ediyor.
    Hayırlısı olsun Sn. Frqn21. Ben elimdeki payları temettü hissesi olarak konumlandırdım, dokunmamak için elimden geleni yapacağım. Bir de dengeleme fiyatı düzenlemesi auf konusu kalkarsa işin rengi bambaşka olur, lakin zor bir ihtimal tabi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Hayırlısı olsun Sn. Frqn21. Ben elimdeki payları temettü hissesi olarak konumlandırdım, dokunmamak için elimden geleni yapacağım. Bir de dengeleme fiyatı düzenlemesi auf konusu kalkarsa işin rengi bambaşka olur, lakin zor bir ihtimal tabi.
    Auf uygulamasının kalkmasını imkansız görüyorum, bir iyileştirme bile güzel sonuçlar verecektir. Temettü tarafı güzel, henüz benim için uzun vadeye kaldırmama daha var, fiyatta yatırım ve olası Auf gelişmeleri ile biraz daha atak olursa biraz daha azaltıp kalanları froto ve kontr yanına uzun için yollayabilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Auf uygulamasının kalkmasını imkansız görüyorum, bir iyileştirme bile güzel sonuçlar verecektir. Temettü tarafı güzel, henüz benim için uzun vadeye kaldırmama daha var, fiyatta yatırım ve olası Auf gelişmeleri ile biraz daha atak olursa biraz daha azaltıp kalanları froto ve kontr yanına uzun için yollayabilirim.
    AUF uygulaması nedir Sayın Frqn21, yardımcı olabilir misiniz ?

4.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    AUF uygulaması nedir Sayın Frqn21, yardımcı olabilir misiniz ?
    Azami Uzlaştırma Fiyatı. Elektrik krizi başlayınca Epdk üretim kaynağı bazında 3 AUF belirledi. Yenilenebilir Enerji ve yerli kömürle üretenler için, Doğalgaz için ve ithal için. Eskiden hepsi aynı fiyatla satıyordu, 1 Nisandan itibaren yürürlüğe girdi. Yenilenebilirciler ve yerli kaynakçıların maliyeti artan yurt dışı kömür ve doğalgaz sebebiyle diğerlerinin çok gerisinde kaldığı için. Bu AUF her ay Dolar (%60) ve ÜFE (%30) ağırlıklı olarak güncelleniyor ve bu santraller elektriği her ay güncellenen AUF ile satıyor. 1 Nisanda uygulama başladığında diğer santrallerle aramızda %50 civarı fark vardı, şu anda %100ü geçti. 1 Ekimde uygulama bitiyor ama bir ihtimal bir parmak bal çalıp devam ederler ya da aynen devam ederler, bir parmak bal bile iyidir diyorum, kaşık olursa süperdir.

5. Eylül ayı üretimi geçen sene aynı aya göre nasıl ilerliyor ortaklar? var mi bir bilginiz?

6. Genel Müdür Burak Kuyan'ın açıklamalarından

*Galata Wind Enerji/Kuyan: Gelirlerimiz artarken maliyetleri kısma çalışmalarımız meyvelerini verdi-Bloomberg HT
    *Galata Wind Enerji/Kuyan: Taşpınar RES'in pozitif sonuçlarını aldık-Bloomberg HT
    *Galata Wind Enerji/Kuyan: 217 milyon TL'lik ertelenmiş vergimiz 4. çeyrekte yansıyacak-Bloomberg HT
    *Galata Wind Enerji/Kuyan: Taşpınar’da 2 yatırımımız var. Hibrit dediğimiz güneş yatırımları (2023 1.çeyrekte devreye almak istiyoruz)-Bloomberg HT
    *Galata Wind Enerji/Kuyan: Yeni türbinlerin pozitif etkisini 2023 sonunda görmeye başlayacağız-Bloomberg HT
    *Galata Wind Enerji/Kuyan: Geçen seneye göre oldukça pozitif bir rakam elde edeceğimizi biliyoruz-Bloomberg HT
    *Galata Wind Enerji/Kuyan: Reel olarak net kar rakamında artış beklentimiz var-Bloomberg HT
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Eylül başında azalttığım lotlarımı birazını ileriki dönemde tekrar iyi bir seviyeden satabilme umuduyla aşağıdan yerine koyma fırsatı buldum bu hafta.

3Ç, 4Ç üretim tahmini, çeyrekler ve yıl bazlı finansal tahmin çalışmasının linkini koyuyorum.

https://twitter.com/LRDR_ekofut/stat...18000123441154

Sayfa 102/124 İlkİlk ... 25292100101102103104112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •