Sayfa 3/124 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Timsah Yazıyı Oku
    Öncelikle halka arz hayırlı olsun. Sorunuza gelince bir anlama gelmiyor. Kim hissesini satıyorsa parada doğal olarak ona geliyor. Şirket hisselerinin tamamı Doğan Holdinge ait olduğu için halka arzda satılan senetlerin parasıda Dohol'e gidecek.
    Teşekkürler. Arkadaş sanki önemli bir hususmuş gibi özellikle belirtmiş de o yüzden sordum.

2. Oransal halka arz da hisse rehn'i nasıl yapılıyor bilgisi olan arkadaşlar konuyu izah edebilirmi.
    Tüm ky faydalansın.

3.  Alıntı Originally Posted by btssatim Yazıyı Oku
    Oransal halka arz da hisse rehn'i nasıl yapılıyor bilgisi olan arkadaşlar konuyu izah edebilirmi.
    Tüm ky faydalansın.
    Portföyünüzde BİST30'da işlem gören hisseleriniz var ise onları teminat göstererek toplam miktarının %90'ı kadarıyla arza talep yapabilirsiniz.

Örneğin talep ettiğiniz gün 100 bin TL'lik bir BİST30 hissenizi teminat gösterip bloke ettirerek, 90 bin TL'lik arz talebi oluşturabilirsiniz.

Dağıtımdan sonra size düşen hisse miktarı kadar nakdi hesabınızda bulundurursanız, hisselerinizdeki blokaj tamamen kalkar. Hesabınızda nakit yoksa teminat gösterdiğiniz hisseden gerektiği kadarı piyasa fiyatından satılır ve kalan kısmı üzerindeki blokaj kaldırılır.

Bunu yapabilmek için kullandığınız uygulamada ilgili menü yoksa çalıştığınız aracı kurumla görüşmeniz gerekecektir.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

4. Eşit dağıtım olacakmış

“Bir insanla iletişim kurmak istiyorsanız, kendi bildiğiniz dili değil, onun anladığı dili konuşmalısınız.” Nelson Mandela

5. Nerde yaziyor esit dagitim oldugu

6.  Alıntı Originally Posted by sergen_ksk Yazıyı Oku
    Nerde yaziyor esit dagitim oldugu
    Kap'ta yer alan izahlar eklerinin 176. Sayfasından itibaren yer alan ,bölümde yer vermişler bu açıklamaya.

Eşit dağıtım.

Aydem 222. Sayfa idi yanılmıyorsam.onda da oransal dağıtım var.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

Arz tarihi belli mi

8.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    yani ne anlama geliyor bu?
    Halka arzlarda pay satışı mevcut hissedarların pay satışı, sermaye artırımı ile pay satışı ve bunların karması olarak gerçekleştirilebilir.

Mevcut hissedarların paylarının satışında şirket kasasına para girişi olmaz. Paylarını satan ortaklar halka arzdan elde edilen satış gelirini alırlar, kendi tasarruflarına kalır halka arzdan gelen miktar. Bu miktar ile bir yatırım gerçekleştirilecekse bile halka arz edilmiş olan şirketi etkileyen bir durum yoktur ortada çoğunlukla.

Sermaye artırımı ile halka arz'da ise halka arzdan elde edilen satış geliri şirket kasasına giriş yapar. Dolayısı ile şirket bilançosu büyür, özkaynak yapısı güçlenir. Bu yöntemle yapılan halka arzlardan elde edilen gelirler genelde şirketin borçlarının ödenmesi veya yeni yapılacak olan yatırımlara tahsis edilmesi gibi alanlarda kullanılır. Dolayısıyla şirketin gelecek beklentilerini güçlendirir. Bu sebeple en azından benim için sermaye artırımı ile halka arz daha makbuldür.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 3/124 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •