Sayfa 83/124 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 657 - 664 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

Gwind Ek gözlem bilgi- yorum:

Bir çok bireysel yatırımcı tanımıyor ve bilmiyor, henüz borsa da 1 yaşında. Zamana ve tanınmaya ihtiyacı var.
    Hisselerin çok büyük bir kısmı kurumsal yatırımcılarda, onlar neye karar verirse o yönde ilerliyor.
    Hisse için analiz ve yorum yapan ve 11-12 tl hedef fiyat veren 3 aracı kurum ( gedik, info, tacirler) sadece satıyor ve hala satıyor!!! Paradox.
    Sektöründeki benzerlerine göre fiyat ve grafik açısından çok negatif ayrıştı ve ilginç bir şekilde bu negatif ayrışma son 2 ayda , yani pozitif ayrışması gerektiği dönemde oluştu. Aksen in son 2,5 yılda , Alarko nun son 6 ayda gösterdiği performansa (üstelik bizim şirket yeşil enerji olarak çok farklı bir kategoride olmasına rağmen ) bakınca şaşkınlığım daha da artıyor. Vardır bir sebebi diyelim.
    Ayrıca 2022 ilk çeyrek Bilanço sonrası pozitif ayrışacakken tam tersi negatif ayrıştı.
    Anlamlı bir çıkarım yapmak çok zor, olağan olmayan şeyler fazla.
    Ya da ben pozisyonda olduğum için sübjektif yaklaşıyorum, bilemiyorum.
    Sonu hayrola. Bugünlerde moral bozuyor.
    İnanıyorsanız sabırla beklemek ilginç bir fırsat oluşturabilir mi? Umarım.
    Son düzenleme : abcd; 23-05-2022 saat: 23:29.

2. Bu şirkete ortak olmaktan son derece mutluyum, keyifliyim. Portföyümde orta vadede daha yüksek getiri beklediğim kağıtlar var ama Gwindin yeri başka. Temettüsü var, büyüme hedefi net, konjöktür uygun, değerinin anlaşılması zamanla olacaktır. Enflasyonla artan maliyetler, gelecek yıl enflasyon oranında yükselecek işçilikleri düşününce Amortismanın, faaliyet giderlerinin hasılata oranı bu kadar düşük olan bir şirket ile ilgili fiyat ve ilgi zamanla oluşur.

3.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Gwind Ek gözlem bilgi- yorum:

Bir çok bireysel yatırımcı tanımıyor ve bilmiyor, henüz borsa da 1 yaşında. Zamana ve tanınmaya ihtiyacı var.
    Hisselerin çok büyük bir kısmı kurumsal yatırımcılarda, onlar neye karar verirse o yönde ilerliyor.
    Hisse için analiz ve yorum yapan ve 11-12 tl hedef fiyat veren 3 aracı kurum ( gedik, info, tacirler) sadece satıyor ve hala satıyor!!! Paradox.
    Sektöründeki benzerlerine göre fiyat ve grafik açısından çok negatif ayrıştı ve ilginç bir şekilde bu negatif ayrışma son 2 ayda , yani pozitif ayrışması gerektiği dönemde oluştu. Aksen in son 2,5 yılda , Alarko nun son 6 ayda gösterdiği performansa (üstelik bizim şirket yeşil enerji olarak çok farklı bir kategoride olmasına rağmen ) bakınca şaşkınlığım daha da artıyor. Vardır bir sebebi diyelim.
    Ayrıca 2022 ilk çeyrek Bilanço sonrası pozitif ayrışacakken tam tersi negatif ayrıştı.
    Anlamlı bir çıkarım yapmak çok zor, olağan olmayan şeyler fazla.
    Ya da ben pozisyonda olduğum için sübjektif yaklaşıyorum, bilemiyorum.
    Sonu hayrola. Bugünlerde moral bozuyor.
    İnanıyorsanız sabırla beklemek ilginç bir fırsat oluşturabilir mi? Umarım.
    Sn abcd, bu şirket tabiri caizse bana çöpsüz üzüm gibi görünüyor. Yatırımlarını yapmış, operasyonel giderleri gayet düşük, karlılığı yüksek, konjektür gereği rüzgar uzunca bir süre arkasında ve riski düşük. Yeni hibrit ve ges yatırımları için de fırsat koluyor. Epiaş ödeme tarifeleri gereği gelirleri kur ve enflasyona karşı korunaklı. Üstelik kurumsal bir firma. Piyasa ne zaman fiyatlar bilemem ama benim kriterlerime göre ortak olmaya ve sabretmeye değecek bir firma. Doğan holding doğru bir alana yatırım yapmış, mutlaka bu alanı geliştirecektir de. YTD.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. yatırım fonların hisse satışı devam etmiyor , endeks yardım ederse bu gün bir kıpraşma bekliyorum
    şirketle ilgili tek dezajantaj ikinci çeyrek bilançonun ilkine göre daha düşük gelir elde etmesi
    rüzgar ilkbaharda güçlü olmuyor
    Doğan holdingin kasada bol miktarda döviz var şöyle yurt dışı veya yurt içi yeni Rüzgar Enerji Santralleri projesi haberi gönderse fena olmaz yani

5. Şuan firmanın öncelikli tamamlamayı hedeflediği yatırımı Taşpınar Res'i, Taşpınar birleşik yenilenebilir elektrik üretim tesisi haline getirmek. Burada 42,58 MW'lık Ges yatırımı devam ediyor. Çed alınmıştı, 2023'te hayata geçirmeyi hedefliyorlar diye hatırlıyorum. Bu şekilde Ges yatırımlarıyla rüzgarın zayıf olduğu 2.çeyrek dönemlerinde Ges gelirleriyle nakit akışını korumak, genel olarak geliri arttırmak. Bu şekilde diğer Res'lerde de hibrid Ges yatırımları olacaktır.

Ocak ayında yayınlana kap:
    "Taşpınar Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi (Yardımcı Kaynak Güneş Enerji Santrali İlavesi) Projesi" (42,58 MW Hibrit GES) ile ilgili hazırlanan ÇED Raporu Çevre, Şehircilik Bakanlığı'nın İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından onaylanmıştır."

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. 240 MW rüzgâr santralini 70 milyon dolar gösteriyor. Sonrada pd/dd yüksek deniyor. Hiç yoktan 170 milyon dolar olmalı. Bu da özsermayeyi 1.6 milyar arttırır.

7. Şirket , 0.25 TL , 30/05/2022 tarihinde kar payı dağıtmaya karar vermiş
    hissenin zıplaması bundandır ,tavan yakışır

8. Temettü yatırımı için sosyal medyada hep aynı şirketlerin ismi dönüyor, yüzlerce hesap aynı şeyleri paylaşıp duruyor. Seneye çok daha yüksek dağıtma ihtimali var. Temettü fetişisti değilim ama yatırım yaptığım şirket karını paylaşmaktan imtina etmiyorsa bu pastanın üzerindeki çilek olur.

Sayfa 83/124 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •