Sayfa 60/124 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 473 - 480 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. ***Goldman Sachs Petkim limanının %30'una 250 milyon dolar verip halka arz da seçenekler içinde olmak kaydı ile aldı..
    Yıl 2014..7 yıl içinde halka arz olmazsa geri satım opsiyonu var***

GWİND ile ne alaka????

Sanırım halka arz alıcılardan biri de Goldman??.

Yukarıda işlemin özdeşini farklı biçimde düşünelim..

Eğer eskiden borç veren kreditörler arasında GOLDMAN da varsa..Borca karşılık GOLDMAN'la bu şekilde mahsuplaşıldıysa..Satışları bir alacak tahsili diye açıklamak mümkün olabilir kanımca..Yanılıyor olabilirim tabii sadece sabah sabah aklıma geldi

Şirketten açıklamalara bakarsak borçları azaltmak gibi bir heves seziliyor..

Buradan devam edersek..
    Aklıma gelen olasılıklar..
    * Satışlar Goldman alacağını ve bir miktar daha karı tahsil edene kadar sürebilecek
    * Fiyat baskısı ile biraz daha toplayıp alacağından çok daha yüksek bir parayı; eyfel formasyonu ile kasasına koyacak..
    Yani sanırım biraz zamana ihtiyaç var
    Goldman dedim ama model ve/veya şablon olarak bakınız..X yatırım bankası da olabilir tabiii):

2.  Alıntı Originally Posted by NEVZATWW Yazıyı Oku
    aydın doğan galata gwind .iyi bastın malı assagı son nokta neresi bilemeyiz ama .artık yatay trend yakındır yada yataya bağlarsın artık.olumlu nasıl bir haber bekliyorsun .bilinmezde.ters köşe yapıcaksın.bu hisseyi bu ortamda 2 tl 1.50 lere düşürmen imkansız şu an için olumsuz hava olursa burdanda çakarsın o zaman düşerde.spk ye 30 hazirana kadar .5.06 alım sözün var.halka arz fiatına seve seve gelmezsen ....... geleceksin.elin mahkum.halka arzda borsada yeni olan ve ya olmayan her patron itibarını onurunu düşündü hissesine sahip çıktı.ama bizde aydın doğan galata gwind.de malesef.borsada vurgun vurmaya alıştığı için .bunlar normal .ama yön şu an aşşagı kırarda yukarı çıkarsa .borsa simsarı nereye götürür bilinmez.nasdağ dan olumlu haber gelicem .hapsi burada com kalka arz oluyor.orda oldumu .bizim simsar paragöz .burdada halka arz yapar .gurup hisselerine yarayacaktır.zararda çelik halatı milpa içi boş pazarlama şirketini 10 kat götüren .holding hissesini 15 kat götüren ditas doğanı 4 tl den 8 misli den fazla götüren bizim simsar .illaki gwind dede plan yapıyor .vurgunu borsada yapıyorlar alışmışlar .izlicez görücez.hayalde olsa .aydın doğan var bir vurgun da bunda olurmu olur .çift rakamlar orda işte ne ağlayanlar olur .
    Nevzat bey,adamların 5.06 dan alırım sözü yok....5.06 ya kadar alırız paramız kadar dediler......paraları 4.03 te tükenirse alıma devam etmeyecekler......

3. Ayrıca, geçen yıl istisnaî bir yıldı,akıl almaz fiyatlamalar oldu......Aynısı bunda da uygulanacak diye bir kural yok.....milleti yanlış yönlendiriyor yazınız........ Ben hâlâ 2 ye kadar yolu var diyenlerdenim.....Ederi o çünkü......

4.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Ayrıca, geçen yıl istisnaî bir yıldı,akıl almaz fiyatlamalar oldu......Aynısı bunda da uygulanacak diye bir kural yok.....milleti yanlış yönlendiriyor yazınız........ Ben hâlâ 2 ye kadar yolu var diyenlerdenim.....Ederi o çünkü......
    sahibi gwind in aydın doğan galata gwind olunca .normal her sey olur. burda yaptığını nasdağ da yapa bilirmi götünü keserler .adamın.ama bizde SPK .İMKB.şirketin degerini bile tam araştırmaz.pahalıysa şirket degeri .küçük yatırımcıyı soydu demek buna spk ve imkb izin veriyor.böyle büyürmü borsa.endeks hissesi oldu bunu bu aptal yöneticiler izlemiyormu.borsa çıkarken düşüyor .borsa düşerken düşüyor.itibarsız şirket .önce patrona bakıcan sonra hissesini alıcan burda o kadar gurup varki yıllardır itibarını düşünen hisse düşerde çıkarda sen borsaya yeni girmişsin tuhaf olan bu .itibarı olmayanın borsada işide olmamalı.yazık küçük yatırımcıya yazık patron soygun yaparda .SPK NASIL İZLER mesele burda sendemi küçük yatırımcıyı soydurmaya meraklısın....

5.  Alıntı Originally Posted by NEVZATWW Yazıyı Oku
    sahibi gwind in aydın doğan galata gwind olunca .normal her sey olur. burda yaptığını nasdağ da yapa bilirmi götünü keserler .adamın.ama bizde SPK .İMKB.şirketin degerini bile tam araştırmaz.pahalıysa şirket degeri .küçük yatırımcıyı soydu demek buna spk ve imkb izin veriyor.böyle büyürmü borsa.endeks hissesi oldu bunu bu aptal yöneticiler izlemiyormu.borsa çıkarken düşüyor .borsa düşerken düşüyor.itibarsız şirket .önce patrona bakıcan sonra hissesini alıcan burda o kadar gurup varki yıllardır itibarını düşünen hisse düşerde çıkarda sen borsaya yeni girmişsin tuhaf olan bu .itibarı olmayanın borsada işide olmamalı.yazık küçük yatırımcıya yazık patron soygun yaparda .SPK NASIL İZLER mesele burda sendemi küçük yatırımcıyı soydurmaya meraklısın....
    Hepsi yeni düzenin işleyişi...... Kimse ky yı düşünmez, borsa yönetimi ve SPK alacağı primi düşünür.......zaten aksi olsaydı Gwind veya diğer yeni halka aralar en az % 50 düşük fiyattan borsaya girmesi gerekirdi.....

6.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    ***Goldman Sachs Petkim limanının %30'una 250 milyon dolar verip halka arz da seçenekler içinde olmak kaydı ile aldı..
    Yıl 2014..7 yıl içinde halka arz olmazsa geri satım opsiyonu var***

GWİND ile ne alaka????

Sanırım halka arz alıcılardan biri de Goldman??.

Yukarıda işlemin özdeşini farklı biçimde düşünelim..

Eğer eskiden borç veren kreditörler arasında GOLDMAN da varsa..Borca karşılık GOLDMAN'la bu şekilde mahsuplaşıldıysa..Satışları bir alacak tahsili diye açıklamak mümkün olabilir kanımca..Yanılıyor olabilirim tabii sadece sabah sabah aklıma geldi

Şirketten açıklamalara bakarsak borçları azaltmak gibi bir heves seziliyor..

Buradan devam edersek..
    Aklıma gelen olasılıklar..
    * Satışlar Goldman alacağını ve bir miktar daha karı tahsil edene kadar sürebilecek
    * Fiyat baskısı ile biraz daha toplayıp alacağından çok daha yüksek bir parayı; eyfel formasyonu ile kasasına koyacak..
    Yani sanırım biraz zamana ihtiyaç var
    Goldman dedim ama model ve/veya şablon olarak bakınız..X yatırım bankası da olabilir tabiii):
    --Yıllar evvel yorumlarını okurdum ve hep saygı duyduğum bir şahsiyet oldunuz, bu analizinize katılıyorum. Saygılar...

7.  Alıntı Originally Posted by cendere21 Yazıyı Oku
    --Yıllar evvel yorumlarını okurdum ve hep saygı duyduğum bir şahsiyet oldunuz, bu analizinize katılıyorum. Saygılar...
    Teşekkür ediyorum hocam..
    Analiz değil sadece bir hikaye gözüyle bakınız..
    Ancak bu türden fonlama biçimlerine rastlıyoruzEBDR ile Şişecam Paşabahçe hisselerinde de böyle bir fonlama biçimi tesisi edilmişti yanlış hatırlamıyorsam..
    %5 üstünde alıcılar arasında Goldman da olunca ister istemez septik senaryolar geliyor akla..

8. Haftaya 3.8x ler geliyor..........hissettirmeden seviyorlar......

Sayfa 60/124 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •