Sayfa 98/124 İlkİlk ... 488896979899100108 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 777 - 784 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Temmuz AUF 1412,12 TL/MWh olarak açıklandı... Bu rakam bir önceki ay 1369,98 idi. Mayısta 1277,99, ilk uygulanmaya başlandığı Nisan ayında ise 1200 TL idi.
    Eylül sonunda sonlanacak fiyat tespit yönteminde pozitif 3-5 neyse etkileyebilecek bir şey olursa iyi olur.

2. https://twitter.com/_bruglione_/stat...6rV5am1Fw&s=19

Eylül ayı için var bir hayalimiz lakin zor tabiki .
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. https://www.hurriyet.com.tr/amp/ekon...cagri-42112310

Yeşil çağrı

"Dünyanın ana gündemi enerji haline gelirken, Türkiye’deki rüzgâr ve güneş enerjisi temsilcileri, enerji arzındaki sorunun çözümü için temiz enerji kaynaklarının gerekliliğine dikkat çekti. Yakın gelecekte yaşanabilecek elektrik kesintileri için uyarıda bulunan yetkililer, enerji sektöründe arz konusunda kırılganlığın sinyal verdiğini belirtti. Yenilenebilir enerjinin yükselişi ve temiz enerji özelinde verilen taahhütler, hâlâ masada olsa da Rusya-Ukrayna savaşının ardından enerji arzında yaşanan sorunlarla, geri planda kaldı. Türkiye’nin rüzgâr ve güneşteki potansiyelinin önemine dikkat çeken ve “yeni kapasite tahsisleri yapılmalı” diyen sektör temsilcileri, elektrik talebinin arttığı yaz aylarında alınabilecek önlemler arasında lisanssız kurulu gücündeki güç aşımı cezasının normal seviyeye çekilmesi gerekliliğine dikkat çekiyor."

Bilanço geldi, şov yapmış gelir tablosu ve net kar.
    6 aylık ciro 518 ama net kar 523. Ertelenmiş vergi etkisi büyük ama yine de beklentilerin çok üstünde. Darphane gibi olmuş maaşalah.
    Niye sert yükseldiği belli oldu.
    Şimdi 3 ve 4 çeyrek beklentileri fiyatlanacak artık.
    Haketmiş hareketi.
    Çok şükür mahçupetmedi.
    Hayırlı olsun, güzel sürpriz net kar açısından.
    Temmuz ve ağustosta da rüzgar arkamızdan esiyor, üretim rekorları kırılıyor. Hepsi bir araya geldi.
    Tek eksik kapasite arışı, o da nazarlığımız olsun

5. Hayırlı olsun. Faaliyet karı güzel gelmiş. Ertelenmiş vergi geliri de kaymağı olmuş.

Sektörü yakindan takip edip yol gösteren ortaklara selam olsun.

Rüzgarımız bol olsun.

6. Tüm ortaklara hayırlı olsun 6 aylık bilanço... 9-12 daha iyi gelecek inşallah...

175 milyon ertelenmiş vergi geliri sürpriz, kadayıfa kaymak oldu. Ama onu çıktığımızda dahi 350 milyon rakamı müthiş bir rakam. En verimsiz çeyrekte, satış gelirlerine AUF freni olmasına rağmen 1. çeyrek kadar kar üretmiş durumda şirket.

Ben dahil birçok kişi EPİAŞ'tan üretim değerlerini AUF ve YEKDEM'le çarpıp günlük dahi ciroyu bulabiliyor ve bunda yanılma olmuyor. Benim excel tablomdaki ciro ile bilançodaki hasılat neredeyse bire bir.

Sanırım hepimizin gözden kaçırdığı "Esas faaliyetlerden diğer gelirler" kalemi. Dip not 20.. bu dönem 88,6 milyon olarak bilançoya yansımış durumda... 3 aylıkta 27,3 milyon idi.

Kasada para çok ve dolar cinsinden. Bu kambiyo karı ve faiz üretiyor. 80,7 milyon kur farkı+5 milyon faiz.

3. ve 4. çeyrekte hem üretim fazla, hem AUF +YEKDEM daha yüksek, hem de kambiyo geliri ve faiz geliri kartopu şeklinde yükselecek..

Tüm ortaklara hayırlı olsun.

Yatırım tavsiyesi Değildir.
    #EsRüzgarEs

7. Çok şık bilanço..
    Hayırlı olsun 😊🧿

8. Mutluyum ))))

Ufak bir tatile çıktım. Müsait olduğumda bakacam artık detaylara. Acelesi yok ))

Hepimize hayırlı olsun.

Sayfa 98/124 İlkİlk ... 488896979899100108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •