Sayfa 85/124 İlkİlk ... 3575838485868795 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 673 - 680 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. Temettüye kadar iştahlı alan Merril , temettüden sonra aynı iştahla satışa geçti ama hisse de fazla hacim olmayınca satışı sürdürmedi
    Pazartesi merrilin tutumuna bağlı hissenin durumu

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Temettüye kadar iştahlı alan Merril , temettüden sonra aynı iştahla satışa geçti ama hisse de fazla hacim olmayınca satışı sürdürmedi
    Pazartesi merrilin tutumuna bağlı hissenin durumu
    Sn. Germiyan, Merril umarım bugün de satış yapar. Hedeflediğim adete ulaşamadım. Bir miktar daha baskılar umarım. YTD.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Sn. Germiyan, Merril umarım bugün de satış yapar. Hedeflediğim adete ulaşamadım. Bir miktar daha baskılar umarım. YTD.

sn. TheTaurus belli ki uzun vade düşünüyorsunuz ,hiç şüphesiz Temiz enerji uzun vadelik bir iştir , Ancak 2 faktörü unutmamak gerekir burası Türkiye ve bu şirketin ikinci çeyrek bilançosu kesinlikle birincisine göre daha kötü gelecek ,bunu elbette piyasa da biliyor , ben vedalaştım ama uzun vadede daha iyi olacak bir şirket
    Ayrıca Aydın Doğana da Allah uzun ömür versin diyeyim
    kalanlara iyi kazançlar

4. Sn Germiyan yolunuz açık olsun, fazla fazla kazançlar dilerim. 2Ç 1Ç kadar iyi gelmeyecek, üretim miktarları kesinleşince Temmuz başında rakamsal tahminlerimizi yaparız, şimdilik 135 milyonun aşağısında net kar gelmesini beklemiyorum gidişata baktığımda, gayet güzel bence. 3Ç ve 4Ç te 1Çten daha iyi gelecek şeklinde beklentim var. Ben de büyüme hamleleri ve temettü politikası devam ettikçe buralarda olacağım.

5.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    sn. TheTaurus belli ki uzun vade düşünüyorsunuz ,hiç şüphesiz Temiz enerji uzun vadelik bir iştir , Ancak 2 faktörü unutmamak gerekir burası Türkiye ve bu şirketin ikinci çeyrek bilançosu kesinlikle birincisine göre daha kötü gelecek ,bunu elbette piyasa da biliyor , ben vedalaştım ama uzun vadede daha iyi olacak bir şirket
    Ayrıca Aydın Doğana da Allah uzun ömür versin diyeyim
    kalanlara iyi kazançlar
    Sayın Germiyan,
    Teşekkürler, hayırlısı olsun. İş modeli açısından yatırım yapmak konusunsa en rahat hissettiğim şirketlerden. Geçmişte Alark'ta, Aksen'de, Arçelik'te, Sise'de benzer süreçleri yaşamıştım. Sabrın mükafatını görüyorum. 2.çeyrekte yavaşlama olabilir ancak yavaşlamanın hissedildiği çeyrekte çok iyi gelecek 3. ve 4.çeyrek fiyatlanmaya başlayacaktır. Fiyat iner çıkar, yeter ki şirket yatırımları sürdürsün, karlılığı uzun vade devam etsin. Temettüleri devam ettirsin.

6. Rüzgarın bol olsun, güneşin parlak . Enerjiye çok ihtiyacımız var. Elektrik fiyatları da artıyor, artmaya da devam edecek bu gidişle.

7. Yatırımlarda hızlanmaya ihtiyacı var. Aksen meyve topluyor. Bu daha ÇED raporu ile uğraşıyor.

8. Borcu az bir şirket. Dünyada enerji fiyatlarının yakın zamanda düşmesi mümkün değil. Ülkemizde PTF fiyatları artmaya devam ediyor, yeni elektrik zamları icin fırsat kolluyor yönetenler. Rüzgar ve güneş olduğu sürece şirket için bir sorun yok. Onlar da bitmez memlekette. Bu ortamda şirketin karlılıği sağlam şekilde devam eder. Özellikle 3. ve 4. çeyrek iyi geçer.

Çed ve izin süreçlerini bilemem ama ges yatırımlarını malzeme tedariğindeki sorunlardan ötürü hızlandirmak zor. Yurtiçindeki üreticiler 1-2 yıllık üretimi kendi işleriyle doldurmuş durumda. Yurtdışından 7-8 aydan önce ges için malzeme temin edilemediği söyleniyor. Şirket karlar biriktikçe hazır tesisleri satın almaya yönelebilir eğer bir fırsat çıkarsa (ki bu fırsatları da kovalıyorlardır). Bu periodda hibrit enerji yatırımlarını devam ettirir.

Sorun yok, devam. Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-T720 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 85/124 İlkİlk ... 3575838485868795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •