Sayfa 79/124 İlkİlk ... 2969777879808189 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 625 - 632 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. Bugün biraz aceleleri var sanki, umarım o gün bu gündür.....

2. GWIND’i 11TL hedef fiyat, %61 getiri potansiyeli ve AL tavsiyesiyle takip
    listemize ekliyoruz. GWIND hakkındaki olumlu görüşümüzün sebepleri i) enerji
    maliyeti ve kur risklerine karşı dayanıklı iş modeli, Dolar/TL paritesinde süren
    yükselişin şirketin finansallarına olumlu etkisi, ii) düşük borçlanma maliyeti ve
    azalan borçluluk durumu (2021 sonu itibariyle Euro 28,6 milyon borcun ortalama
    senelik faizi %0,19), iii) olası ek kapasite artışları (2025 yılında 500 MWh kapasiteye
    ulaşma hedefi), ve iv) benzer şirketlere kıyasla cazip çarpanlar. Değerlememiz eşit
    ağırlıklı olarak İNA (%25 risksiz getiri oranı, %5.5 risk primi, %24 AOSM) ve benzer
    şirket çarpanları medyanı (2022T FD/FAVÖK 7.2x) dayanmaktadır

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Büyüme ve maliyetlerden etkilenmeme 2 önemli konuya değinmiş İnfo da. Birinci çeyrek bilanço ile ilgi artabilir. Temettü oranı da güzel bence.

3. Doğan Holding/Göğüş:

- Daha fazla katma değerli segmentlere yatırım yapma kararı almıştık. Bu doğrultuda devam edeceğiz.

- Galata Wind, % 70-80 civarında kapasitemizi arttırmak istediğimiz bir iştirakimiz.

- Galata Wind'den 2022 yılında reel anlamda kar artışı bekliyoruz.

- Galata Wind'de ödenmiş sermayenin %5'ini her yıl dağıtacağız.

- GalataWind'de yatırımlara devam ediyoruz.

- Bloomberg HT

4. Özelden yazan sayın kardeşime cevaben yazdım ama başka arkadaşlara da yararı olur düşüncesiyle buraya aldım;
    Ben sadece teknik analizle işlem yapıyorum. Güvendiğim bir kardeşim ki bu forumda yıllar önce tanımıştım; (yalın) aziz e temel analizi sordum. enerji şirketleri içinde bu daha iyi bir temele sahip abi dedi. Bu yüzden takibe aldım. ve 6 dan işleme girdim. Bir sistemim var % 1 lik sat yerine koylarla %5 ekstra hisse biriktirdim. ama 7.16 da geçen çıktım. gidişata göre yerine koymayı düşünüyorum. Uzun süre al sat ve eklemelerle biriktirmeyi planladığım bir hisse. Şu aralar borsa için sorular oluşmaya başladı. o yüzden %1 şartı oluştu ama yerine koymadım sattıklarımı. Makroekonomik görünüm endişe duymama neden oldu bu yüzden biraz daha izleyip yeniden girebilirim. Teknik görünüm de aşağıdaki şekilde.Halen i) yada x i bitimemiş olabilir yani yukarı devam edebilir. teknik analizde bazı noktalarda 2 li 3 lü ihtimaller bazı noktalarda ise tek ihtimal oluşur. Bu bölgede ihtimaller dallanıyor. Şu anda izliyorum.Kesinlikle kendi düşüncelerimdir;
    YAZIP ÇİZDİKLERİM
    YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ...
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

5. 1. Çeyrek verileri bu ay sonu veya Mayıs başı açıklanır.

Sene sonu 170 milyon kar ile kapadı şirket bakalım ilk çeyrek nasıl gelecek ama ben üretim miktarları üzerinden baya iyi bir kar geleceğini Ümit ediyorum…(sürpriz olursa şaşırmam)

Eğer bilanço tarihine kadar bir bozulma olmazsa ve bilanço bu seviyelerden açıklanırsa zirvesini test edebilir diye umuyorum! (7,89)

Zirveyi kırarsa tadından yenmez seviyelere gelebilir.

Bekleyip görelim…

6.  Alıntı Originally Posted by Matarazzi Yazıyı Oku
    1. Çeyrek verileri bu ay sonu veya Mayıs başı açıklanır.

Sene sonu 170 milyon kar ile kapadı şirket bakalım ilk çeyrek nasıl gelecek ama ben üretim miktarları üzerinden baya iyi bir kar geleceğini Ümit ediyorum…(sürpriz olursa şaşırmam)

Eğer bilanço tarihine kadar bir bozulma olmazsa ve bilanço bu seviyelerden açıklanırsa zirvesini test edebilir diye umuyorum! (7,89)

Zirveyi kırarsa tadından yenmez seviyelere gelebilir.

Bekleyip görelim…
    Ya ben mal gibi hesap yaptım ya da beklentim olan 270 milyon ciro, 150 milyon net kara yakın gerçekleşir bu tek çeyrekte. Kendimin mal gibi hesap yaptığını düşünmem kolay olmayacağı için birkaç gün buralarda takılsa ekleme düşüncem var doğrusu. Objektif olmak gerekirse mal gibi hesap yapma ihtimalim her zaman vardır bu anlamda yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ya ben mal gibi hesap yaptım ya da beklentim olan 270 milyon ciro, 150 milyon net kara yakın gerçekleşir bu tek çeyrekte. Kendimin mal gibi hesap yaptığını düşünmem kolay olmayacağı için birkaç gün buralarda takılsa ekleme düşüncem var doğrusu. Objektif olmak gerekirse mal gibi hesap yapma ihtimalim her zaman vardır bu anlamda yatırım tavsiyesi değildir.
    EPİAŞ'tan saatlik verileri aldım, YEKDEM dışındakileri (Mersin RES, ŞAh RES) saatlik PTF ile, YEKDEM dahilinde olan Taşpınar RES'i saatlik 9.4 cent/kwh'dan çarptım, lisanssız GES'lerinde tahmini üretimlerini 13,3 centten çarptım. Sonuç olarak 283 milyon ciro buldum. Geçen seneki genel giderleri %25 artırarak ve 4/1 ini alarak, kar olarak sizin tahmininizden aşağı yukarı %10 mertebesinde fazla olabileceğini düşünüyorum. Gerçi özellikle güneşlerde sistem kullanım çok arttı. Ama dönem itibari ile GES üretimleri toplam üretimin %10 u bile değil.

Gelirler kamuya açık EPİAŞ sitesinden alındığı için muhtemelen gerçek değere yakın hesaplamış olsam bile giderler konusunda kesin bir bilgim yok. Dolayısı ile YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

8. Sayın Anyoranza

Benim hesaplamam sizinkine yakın fakat bazı farklar var ;

-2022 1.çeyrek te rüzgar santrallerin de günlük PTF üzerinden satış yapıldı (Taşpınar hariç).2. çeyrekte ise saatlik bakmak gerekiyor.
    -Güneş santralleri geçen sene kadar üretim yapmış gibi hesap yapıyorum,,
    -Karbon gelirlerini de ilave ettiğim de yaklaşık 300 mln gelir elde edebileceğini hesaplıyorum.
    -Döviz kurundaki artış karlılığı yaklaşık 40 mln düşürecektir.
    -Benim hesaplamam 105 mln civarı bir net kar gayet mümkün.

2. çeyrek te ise 1.çeyrekteki karlılığı yakalaması mümkün değil ( yeni kaynak bazlı tarife GWİND i olumsuz etkiliyor).

Kaynak Bazlı Tarifenin uzayıp uzamaması hisse fiyatına yön verecektir.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir , her yatırımcı şirketleri araştırdıktan sonra kendi kararını vermelidir.

Sayfa 79/124 İlkİlk ... 2969777879808189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •