Sayfa 80/124 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 633 - 640 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Ağası yok mu be ya?

Neyse, biraz geri cekilirse buradan biraz mal alacam...Ben de buralardayim gari...
    Aywaaaaaa...!
    Yakaladım seniii...

Sûle bakem, ne işin va bu hisseyle...?
    Artısı ne?
    Eksisi ne?
    Niye ki ne?

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ya ben mal gibi hesap yaptım ya da beklentim olan 270 milyon ciro, 150 milyon net kara yakın gerçekleşir bu tek çeyrekte. Kendimin mal gibi hesap yaptığını düşünmem kolay olmayacağı için birkaç gün buralarda takılsa ekleme düşüncem var doğrusu. Objektif olmak gerekirse mal gibi hesap yapma ihtimalim her zaman vardır bu anlamda yatırım tavsiyesi değildir.
    Ben kar rakamı konusunda sizden biraz daha iyi düşünüyorum ama tabi ki tahminden öte gidemez…

Geçen yıllık kar rakamı üzerinde bir kar gelebileceğini ümit ediyorum. Sizin tahminin olması bana sürpriz olur.

İkinci çeyrek konusunda yeni tarife nedeniyle bir hit yiyecek ama bence 2. Çeyrek sizin ilk çeyrek beklentiniz seviyesinde gerçekleşecek. 3. Çeyrek bende soru işareti…sağlıklı olursak göreceğiz…

Bilanço açıklandıktan sonra çift haneleri hakediyor ama açıklamayı karşılayacağı fiyat önemli 7.25-7.30 gibi bilançoyu karşılarsak bence çift hane sürpriz olmaz…tabi bütün bunlar temenni…

Bu tahta küçük yatırımcının az olduğu fonların cirit attığı bir tahta o nedenle nasıl hareket edeceklerini tahmin etmek kolay değil…

Ben kar dağıtım tarihine kadar buralarda olacağım. Sonrasını zaman gösterecek,

Eğer tarife kısıtlaması devam etmezse burada çift haneler çok daha kolay mümkün olur.

Hayırlısı diyelim…

3. 1Ç beklentiler ile ilgili paylaşım yapan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sn Anonympartnerin döviz kuru/karlılık ilişkisini hesabıma katmıştım, bahsettiğiniz oranda bir olumsuzluk olmuyor diye gördüm, karbon gelirleri noktasında geçen çeyrekteki sıçramayı tam yansıtmadım, ordan ufak bir ekstra olumlu ek katkı gelebilir belki benim 270 ciro 150 kar hesabıma.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    563
    Temettü 25 kuruş, bugünkü cari fiyatla %3,5 gibi bir şey. Pek cazip olmasada kar dağıtma iradesini göstermesi açısından anlamlı.
    Kendi kar hesaplamalarını yapan arkadaşlara paylaşımlarda bulundukları için teşekkür ederim.
    Mevcut f/k 22,5 larda ve yüksek görünüyor. Eğer 1. Çeyrek 150 civarı bir şey gelirse 12 aylık f/k 11 - 12 civarına gelirki buda normalleşme demek olur. Asıl 2. Çeyrekte de 1. Çeyrek gibi kuvvetli bir kar gelirse işte o zaman 12 aylık f/k daha anlamlı olacak ve düşük kalacak.

Yanlış bakmadıysam
    2021 1. Çeyrek 7 milyon kar
    2021 2. Çeyrek 7 milyon kar gibi
    2021 yıllıktan bu rakamlar çıkacak yeni çeyreklik rakamlar girecek.

5. Temettü oran olarak düşük ama şirket net dönem karının %5’ini dağıtabilecekken iyi niyet gösterip 150 milyon TL dağıtıyor. 2021 net dönem karı 170 milyon TL iken bence gayet makul bir iyi niyet gösteriyorlar.

Bence dağıtmayıp erken kredi kapatsalar bile olabilir ama hatırladığım kredi oranları çok makul.

İlk çeyrek kar konusunda ben çok olumluyum yıl sonu 170 milyonu geçecek bir çeyrek kar gelecektir, ikinci çeyrekte 130-150 arası gelir diye düşünüyorum.

Dolayısıyla yıl sonu 500 milyon üstü bir kar rakamı ortaya çıkacaktır buradan hareketle F/K 7 seviyelerine gelecektir. Buralarda durması imkansız ilk çeyrek açıklandığında hayal kırıklığı olmazsa çift hane yolculuğu gelmeli…

Ben çok sabırlıyım sorun yok bu yıl sağlıklı isek gwind ile beraber yıl sonunu göreceğiz…

6. Sn Matarazzi, borçlanma maliyeti ile ilgili yazdığınız çok önemli. Vadesi gelince ödenmesi daha mantıklı dediğiniz gibi. Dağıtacağı temettüyü dağıtmadan, bir o kadar nakit oluşturmasını bekliyoruz bu çeyrekte ve basit düşünürsek her çeyrekte. Temettüyü Eylülde dağıtacağını düşünürsek o tarihte o miktar nakit çıkışı çok önem taşımaz sanırım. Önümüzdeki çeyrekler ile ilgili net karda beklediğiniz düşüş her çeyrek döviz bu çeyrekteki gibi %10a yakın artmazsa yaratılacak nakitlerin etkisi ile finansal gelirlerle absorbe edilebilir gibi görünüyor gibi geldi bana. Sanki sene sonu 600 milyonun üstünde 630 milyona yakın kar oluşma ihtimali var gibi.

7. İnternet sitesi, Yatırımcı İlişkileri altında, bilanço açıklama tarihi 7 Mayıs olarak görünüyor.

8.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Özelden yazan sayın kardeşime cevaben yazdım ama başka arkadaşlara da yararı olur düşüncesiyle buraya aldım;
    Ben sadece teknik analizle işlem yapıyorum. Güvendiğim bir kardeşim ki bu forumda yıllar önce tanımıştım; (yalın) aziz e temel analizi sordum. enerji şirketleri içinde bu daha iyi bir temele sahip abi dedi. Bu yüzden takibe aldım. ve 6 dan işleme girdim. Bir sistemim var % 1 lik sat yerine koylarla %5 ekstra hisse biriktirdim. ama 7.16 da geçen çıktım. gidişata göre yerine koymayı düşünüyorum. Uzun süre al sat ve eklemelerle biriktirmeyi planladığım bir hisse. Şu aralar borsa için sorular oluşmaya başladı. o yüzden %1 şartı oluştu ama yerine koymadım sattıklarımı. Makroekonomik görünüm endişe duymama neden oldu bu yüzden biraz daha izleyip yeniden girebilirim. Teknik görünüm de aşağıdaki şekilde.Halen i) yada x i bitimemiş olabilir yani yukarı devam edebilir. teknik analizde bazı noktalarda 2 li 3 lü ihtimaller bazı noktalarda ise tek ihtimal oluşur. Bu bölgede ihtimaller dallanıyor. Şu anda izliyorum.Kesinlikle kendi düşüncelerimdir;
    YAZIP ÇİZDİKLERİM
    YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ...
    Aşağı ilk dalgayı tamamladı. Kısa vadede bir yukarı düzeltme ve sonra eski rotaya devamını beklerim. Bunun için 7.10 üstü saatlik kapanışlar gerekli.
    YAZIP ÇİZDİKLERİM
    YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ...

Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

Sayfa 80/124 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •