Sayfa 72/124 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 569 - 576 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. Phillip sabah bir şeyler denedi, hemen karşısına Bofa dikildi.

2. Dün halka arz fiyat tespit raporunu tekrar yollamışlar. Efendim... iskontolu halka arz ettik ama hisse tepeden %35 düştü , bizim kabahatimiz yok demeye getirmişler.

3. Taşpınar da beklenti altında kaldık ancak 3. çeyrekte toparlanma ile 2021 beklentilerimizi tutturacağımızı düşünüyoruz demişlet

4. Bugün gerçekleşen kademeler

Dünya da enerji sektörü nihayet iyi sinyal vermeye başladı, türkiyede enerji sektöründe elektrik ve doğalgaz fiyatları yukarı yönlü güçlü çıkış işaret ediyor. Doğalgaz ve kömür fiyatlarının artması elektrik üretiminde yenilenebilir (hammadde girdisi olmayan ama başlangıç yatırımı olan doğadan güç alan segmentler) enerji karlılığını önümüzdeki günlerde öne çıkarabilir gibi duruyor.
    Başlangıçta çok başarılı bir halka arz gibi görünen ama sonrasında ilginç bir şekilde nerdeyse çakılan GWİND in bulunduğu seviye dikkatimi çekti, bu kadar sert geri çekilmeye gerekçe bulamadım, (ya başlangıçta bir şeyler yanlışmış, ya şimdiki seviye yanlış) teknik olarak ta iyi duruyor.
    Son 2 aydır yerli kurumsal emeklilik ve yatırım fonları pozisyonunu sürekli artırıyor, (Bu fonlar son 2 ayda 12 milyon lot civarında alım yapmış , tüm piyasa da vermiş görünüyor) gelecekle ilgili bir şeylere yatırım yapıyorlardır umarım.
    Grafiğe bakılınca, halka arzdan sonra da kazanan olmamış görünüyor!!!
    İlginç ve uzak durulmayacak bir görüntüsü var, 3. çeyrek sonuçları iyi gelirse toparlanması için iyi bir vesile olabilir.

6. Bu hissenin 535 Milyon lot hissesi var.

F/K orani 134.47 ( bu demek ki koydugun parayi 134.47 yilda geri alirsin )

Pd/Dd orani 2.26 ( bu demek ki, 1 TL.lik hisseye 2.26 TL. veriyorsun bu fiyattan alirsan.)

Fiili dolasimdaki pay orani %26.87 ( 143 Milyon lot )

Ilk 6 ay da 14.17 Milyon TL. kar gorunuyor. ( 535 Milyon koy ilk iki ceyrekte 14.17 Milyon kazan..)

Ne kazanacak ta, bu kadar hisseye bolunce ne kalacak.

Ben olsam baska hisselere bakarim.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu hissenin 535 Milyon lot hissesi var.

F/K orani 134.47 ( bu demek ki koydugun parayi 134.47 yilda geri alirsin )

Pd/Dd orani 2.26 ( bu demek ki, 1 TL.lik hisseye 2.26 TL. veriyorsun bu fiyattan alirsan.)

Fiili dolasimdaki pay orani %26.87 ( 143 Milyon lot )

Ilk 6 ay da 14.17 Milyon TL. kar gorunuyor. ( 535 Milyon koy ilk iki ceyrekte 14.17 Milyon kazan..)

Ne kazanacak ta, bu kadar hisseye bolunce ne kalacak.

Ben olsam baska hisselere bakarim.
    Tamamlayıcı ve uyarıcı faydalı yorumlarınız için teşekkürler.
    Haklısınız, çok düşük kar ilk 6 ay, 3. çeyreği görmeye 1 ay kaldı. Karlılık gidişatı ilk 2 çeyrek gibi oluşursa, yaklaşımınız haklı ve geçerli olacak. Nasılsa bilanço zamanı yaklaştıkça oluşacak fiyat yönünden bir tahmin yapabileceğiz.
    1 ay gibi bir süre (hisse grafikte dibine çok yakın olduğu için) aşağı riski daha az olan sürpriz hisseler arama-taramalarıma takıldığı için seçtim.
    Borsa zaten riskli varlıklar alanıdır, risk aynı zamanda fırsatta olabiliyor.
    Kısmet artık, kısa bir süre bekleyip göreceğiz.

Sayfa 72/124 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •