Sayfa 5/124 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 33 - 40 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

Alıntı Originally Posted by deseitri Yazıyı Oku
    Dün demiştim bugün netleşmiş. Lotların yaklaşık olarak yarısı bireysel yatırımcıya esit dağıtım ile dağıtılacak. Arz gününe kadar şirketi araştıralım bakalım.

https://twitter.com/bay_inspector?s=09
    Lot sayısı nedir?

2. Eşit dağıtım

SPK onaylı izahnamede bireysel yatırımcılara dağıtımda eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı belirtilmiş. Taslak izahnamede oransal dağıtım yazıyordu. Bu değişikliği yapanları alkışlıyorum.

Tahsisat oranları da bu şekilde belirlenmiş ancak satıcının bu oranlarda değişiklik yapma hakkının bulunduğunu da unutmamak gerek.

Ek satışla satılacak payların tahsisat oranları konusunda da satıcı karar verecek.

Ek satışla birlikte toplam 160.437.440 lot hisse satılacak.

Normalde belirlenen tahsisat oranlarının ek satışla satılacak hisseler içinde uygulandığını varsayarsak, bireysel yatırımcılar için 78.614.345 lot hisse bulunuyor.

Eşit dağıtımla yapılan son arzlara göre bu arza da 800.000 kişinin katıldığını düşünürsek kişi başı 98 lot hisse düşüyor.

Özet olarak, 5.06 hisse fiyatıyla 100 lot talepte bulunulmasının yeterli olacağı kanaatindeyim.

Cümleten bol kazançlar.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku

SPK onaylı izahnamede bireysel yatırımcılara dağıtımda eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı belirtilmiş. Taslak izahnamede oransal dağıtım yazıyordu. Bu değişikliği yapanları alkışlıyorum.

Tahsisat oranları da bu şekilde belirlenmiş ancak satıcının bu oranlarda değişiklik yapma hakkının bulunduğunu da unutmamak gerek.

Ek satışla satılacak payların tahsisat oranları konusunda da satıcı karar verecek.

Ek satışla birlikte toplam 160.437.440 lot hisse satılacak.

Normalde belirlenen tahsisat oranlarının ek satışla satılacak hisseler içinde uygulandığını varsayarsak, bireysel yatırımcılar için 78.614.345 lot hisse bulunuyor.

Eşit dağıtımla yapılan son arzlara göre bu arza da 800.000 kişinin katıldığını düşünürsek kişi başı 98 lot hisse düşüyor.

Özet olarak, 5.06 hisse fiyatıyla 100 lot talepte bulunulmasının yeterli olacağı kanaatindeyim.

Cümleten bol kazançlar.
    Talep sayısı her arzda artarak devam ediyor. Bu da tavan sayısını arttırıyor.

Yani bir kişi en fazla 500 liralık hisse mi alabilir en çok?

5. İzahnameye göre ak yatırım ve iş yatırım konsorsiyumda yok . Eşit dağılım olan bulmuşuz ama bu seferde bu uyuz 2 banka katılmıyor

6.  Alıntı Originally Posted by yhekinoks Yazıyı Oku
    Galata Wind Enerji; 2 iş günü süreyle fiyat aralığı ile talepler toplanacak.

Arz Edilen Pay Adedi toplam 26.739.570 Lottur.

Oransal Dağıtım Yoluyla Gerçekleşecek.

Yurt içi bireysel/kurumsal ve yurt dışı kurumsala ayrı ayrı tahsisat yapılacak. Yurt içi bireysele oransal dağıtım yöntemi uygulanacak. Kurumsal için ise Konsorsiyum lideri Garanti, üyeler sonra belirlenecek.
    Dagıtım yöntemi değişmiş.
    Galata Wind Enerji A.Ş. bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemi ile dağıtılacak pay adedi 65.511.956 adet olarak güncellendi Galata Wind dağıtım yöntemi değişti.

Galata Wind Enerji A.Ş. yatırımcı bazında tahsisat oranları;
    – Bireysel %49
    – Kurumsal %40
    – Yurtdışı Kurumsal %10
    – Şirket Çalışanları %1

7.  Alıntı Originally Posted by wheaver Yazıyı Oku
    İzahnameye göre ak yatırım ve iş yatırım konsorsiyumda yok . Eşit dağılım olan bulmuşuz ama bu seferde bu uyuz 2 banka katılmıyor
    Kanımca izahnamedeki kurumlar, kurumsal yatırımcılar oransal dağıtım için, yurt içi bireysele eşit olduğundan bütün banka, aracı kurumlardan talep yollanabilir. Çarşamba sanırım bu durumu net olarak anlayabiliriz. Saygılarımla.

8. Hangi bankalarda bu teminat özelliği var ?

Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    Portföyünüzde BİST30'da işlem gören hisseleriniz var ise onları teminat göstererek toplam miktarının %90'ı kadarıyla arza talep yapabilirsiniz.

Örneğin talep ettiğiniz gün 100 bin TL'lik bir BİST30 hissenizi teminat gösterip bloke ettirerek, 90 bin TL'lik arz talebi oluşturabilirsiniz.

Dağıtımdan sonra size düşen hisse miktarı kadar nakdi hesabınızda bulundurursanız, hisselerinizdeki blokaj tamamen kalkar. Hesabınızda nakit yoksa teminat gösterdiğiniz hisseden gerektiği kadarı piyasa fiyatından satılır ve kalan kısmı üzerindeki blokaj kaldırılır.

Bunu yapabilmek için kullandığınız uygulamada ilgili menü yoksa çalıştığınız aracı kurumla görüşmeniz gerekecektir.

Sayfa 5/124 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •