Special Days Image
Sayfa 88/124 İlkİlk ... 3878868788899098 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 697 - 704 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. Şirketle mailleşmelerim sonucunda, hesabımın üç aşağı beş yukarı doğru olduğuna kanaat getirdim. Haziran AUF birkaç güne belli olunca az daha ince hesap yapılabilir.

2. Bilgi için teşekkürler. Azami uzlaştırma fiyatı üzerinden satışlar yapılıyor demektir bu durumda.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Şirketle mailleşmelerim sonucunda, hesabımın üç aşağı beş yukarı doğru olduğuna kanaat getirdim. Haziran AUF birkaç güne belli olunca az daha ince hesap yapılabilir.
    Twitterda Akın bey sektörün içinden gelen biri. Bu detayı biliyor olması lazım.

Şirket auf dan sattığını mi yoksa daha önceki sözleşmelere dayalı satış yaptığını mi yazdı acaba? Daha önceki sözleşmelerden kaynaklı satışları varsa kâr tahmininiz daha yüksek mi oluyor? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim..

4. 2.ÇEYREK BEKLENTİLERİM (Yatırım Tavsiyesi Değildir sadece öngörüdür)

HASILAT 220.000.000 TL
    SATIŞLARIN MALİYETİ 40.000.000 TL

BRÜT KAR 180.000.000 TL

GENEL YÖNETİM GİDERİ
    PAZARLAMA GİDERİ
    ESASA FAALİYETTEN DİĞER GELİRLER
    ESAS FAALİYETTEN DİĞER GİDERLER
    TOPLAMI 20.000.000 TL

ESAS FAALİYET KARI 200.000.000 TL

FİNANSMAN GİDERİ (35.000.000) TL

VERGİ ÖNCESİ KAR 165.000.000 TL

VERGİ GİDERİ (35.000.000) TL

NET KAR 130.000.000 TL

3. ÇEYREKLE BİRLİKTE KARLILKTA ARTIŞIN İVMELENMESİNİ BEKLİYORUM , NET (+ ) NAKİT POZİSYONA GEÇİLMESİ VE AUF HESAPLAMASI İLE ARTAN GELİRLER

2022 12 aylıkta 700-750 mln tl civarı net kar , normal bir sonuç olacaktır.

Buradaki hesaplamalar yatırım tavsiyesi değildir sadece tahmin içerir , her kes kendi hesaplamasını yapabilir)

5.  Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Twitterda Akın bey sektörün içinden gelen biri. Bu detayı biliyor olması lazım.

Şirket auf dan sattığını mi yoksa daha önceki sözleşmelere dayalı satış yaptığını mi yazdı acaba? Daha önceki sözleşmelerden kaynaklı satışları varsa kâr tahmininiz daha yüksek mi oluyor? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim..
    Gelen mail aşağıdaki şekilde. Ben olaya şu şekilde bakıyorum, Epdk 6 aylık bir karar aldı, 3 ayı gitti kaldı 3 ay, Yerli kaynaklarla üretim yapanların itirazları var ve bu itirazlara tümden kulak kapatacaklarını düşünmüyorum, bu sebepten AUF en kötü bu şekilde Usd ve ÜFE ile güncellenerek devam eder veya belki 6 aylık süreç sonunda bir iyileştirme gelebilir, EÜDERin açtığı bir dava da var konu ile ilgili. Gelirlerimizde aşağı yönlü risk bulamıyorum bu PTF rakamlarıyla, zaten nerdeyse kamu hizmeti verdiğimiz fiyatlar bunlar, olası bir iyileştirme ise işletme maliyetlerinin düşüklüğü sebebiyle karlılığa yüksek çarpanla etki eder. Bu anlamda oldukça defansif bir durumumuz olduğunu düşünüyorum. Fazla öngörülebilirlikten kaynaklı aksiyon eksikliği var, güneşi/rüzgarı hedge etmek falan yok o Umarım aksiyon da yatırım tarafında olur.

6.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Gelen mail aşağıdaki şekilde. Ben olaya şu şekilde bakıyorum, Epdk 6 aylık bir karar aldı, 3 ayı gitti kaldı 3 ay, Yerli kaynaklarla üretim yapanların itirazları var ve bu itirazlara tümden kulak kapatacaklarını düşünmüyorum, bu sebepten AUF en kötü bu şekilde Usd ve ÜFE ile güncellenerek devam eder veya belki 6 aylık süreç sonunda bir iyileştirme gelebilir, EÜDERin açtığı bir dava da var konu ile ilgili. Gelirlerimizde aşağı yönlü risk bulamıyorum bu PTF rakamlarıyla, zaten nerdeyse kamu hizmeti verdiğimiz fiyatlar bunlar, olası bir iyileştirme ise işletme maliyetlerinin düşüklüğü sebebiyle karlılığa yüksek çarpanla etki eder. Bu anlamda oldukça defansif bir durumumuz olduğunu düşünüyorum. Fazla öngörülebilirlikten kaynaklı aksiyon eksikliği var, güneşi/rüzgarı hedge etmek falan yok o Umarım aksiyon da yatırım tarafında olur.

Ben de normalde düşük çarpanlı şirketlere yatırım yapmaya çalışırım. 700 milyon net kâr tahminine göre 6 f/k ya düşen bir şitket var karşımızda. Normalde diğer sektörlere göre pahalı gibi dursa da %80 brüt kâr marjı ile çalışan ve/veya öngörülebilirliği yüksek olan şirketler daima yüksek çarpanlı fiyatlanıyor diye biliyorum. Ayrıca büyüme hikayesi var tabi.

İnfo yatırım raporunda, globalde emsal şirketlerin yaklaşık 16/fk ile fiyatlandığından bahsetmiş. Halka arzdan bu yana en düşük 10 f/k görmüş. Ben de Türkiye'nin risklerini de düşünürsek 10-12 arası f/k bandında olması gerektiği kanaatindeyim. Bu sene 700-750 milyon kâr sene ye de 850-900 milyon kâr gelse bence çarpanları cazip hale geliyor.

Yatırım tavsiyesi değildir..

7. Bu şirketin en büyük özelliği yüksek brüt karlılığı. ilk Capex yatırımını yaptıktan sonra düşük operasyonel ve işletme maliyetiyle yüksek karlılık üretebiliyor. Rüzgar gülü dönüyor, güneş panelleri enerji topluyor ve para kazanıyor. Bir de temettü veriyor.

Çok sıkıcı bir şirket , heyecan, stres yok.

8. EPİAŞ Şeffaflıktan alınan saatlik ikinci çeyrek gerçekleşmeleri

ŞAH RES (105 MW) Toplam Üretim: 67.913 MWh
    Toplam Ciro : 78.445.869 TL (AUF=>Nisan 1200, Mayıs 1278, Haziran 1378)

MERSİN RES (62,7 MW) Toplam Üretim: 48.906 MWh
    Toplam Ciro : 57.877.865 TL (AUF=>Nisan 1200, Mayıs 12789, Haziran 1378)

TAŞPINAR RES (67,2 MW) Toplam Üretim: 31.083 MWh
    Toplam Ciro : 45.649.237 TL (YEKDEM 9,4 cent/kwh)

Sebebini bilmiyorum ama maalesef Taşpınar RES pek iyi üretmiyor.

Ciro saatlik olarak şeffaflık üretim değerleri ile saatlik PTF'ler (AUF dikkate alınarak) çarpılarak bulunmuştur.

Güneş santralleri üretimi ve karbon satışı gelirleri ile yaklaşık 200-210 milyon arası ciro beklenebilir.

Sayfa 88/124 İlkİlk ... 3878868788899098 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •