Special Days Image
Sayfa 89/124 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 705 - 712 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. Temmuz ayına rüzgar santralleri oldukça yüksek üretim kapasitesi ile girdi.
    İlk 4 günde Şah RES 7.377 MWh, Mersin RES 5.347 MWh ve Taşpınar RES 3.283 MWh üretim yaptı.

Bu veriler son 96 saatte Şeh RES'in ilk dört günde %73, Mersin RES'in %95 ve Taşpınar RES'in %57 kapasite kullanımı ile çalıştığını gösteriyor.

Müthiş güzel değerler...

ritm.enerji.gov.tr'de yer alan rüzgar enerjisi üretim ve tahminine göre önümüzdeki 3 günde de ülkemizde rüzgar enerjisinden oldukça iyi enerji üretilecek.

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Şirketle mailleşmelerim sonucunda, hesabımın üç aşağı beş yukarı doğru olduğuna kanaat getirdim. Haziran AUF birkaç güne belli olunca az daha ince hesap yapılabilir.
    Sayın Frqn21, 2.Çeyrek için güncel verilere göre tahmininizi görebilirsek çok makbule geçer. Tşk.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Sayın Frqn21, 2.Çeyrek için güncel verilere göre tahmininizi görebilirsek çok makbule geçer. Tşk.
    Sayın TheTaurus tabi ki, yaklaşık olarak ay ay bölüp yapmaya çalışacağım ama Sayın anyoranzanın yaptığı saatlik ptf ile çarpma işlemi kafamı karıştırdı, yeni uygulamada hangi durumun geçerli olacağı ile ilgili sakin kafa ile

https://www.gensed.org/assets/attach...B1-Duyurdu.pdf

linkini tekrar incelemek ve şirketin attığı mailde geçen 'ikili anlaşma kapsamında tavan fiyat uygulaması ile faaliyet göstermektedir' ibaresini netleştirmek istiyorum.

Benim ilk izlenimim saatlik PTF değil AUF üzerinden hasılat hesabı yapmak oldu. Sizler de yorumlarsanız güzel olur. SAkinlikte tekrar bakacağım.

4. İyi ve huzurlu bayramlar herkese.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/gen...acildi/2633341

Bu haberle beraber yenilenebilir enerji ve enerji depolama yatırımları kolaylaşacaktır. Gwind'de enerji depolama ve yeni ges/res yatırımları konusunda çalışmalar yapar umarım.

5.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Sn TheTaurus, sn anyoranzanın paylaşımı neticesiyle kararsız kaldım ama özet olarak ikili anlaşma kapsamında tavan AUF ile gerçekleştiyse satışlar 225-230 milyona arası ciro ve 135-137,5 bandında net kar beklentim mevcut, saatlik ptfler ile olursa da 210-215 arası bir ciro ve 120-125 arası kar oluşabilir.

Sonuçta en kötü çeyrekte durum bu, 3Ç santraller hızlı başladı, gelirler yüksek oranda dolara endeksli, borçlar Euro. Ptflerin saatlik olarak bile AUFun altına inme durumu bu çeyrekten sonra çok daha zor. & aylı süreç sonunda yerli kaynaklar ve yenilenebilir enerji kaynaklı üretim yapanlar için bir iyileştirme olursa bonus olur.

6. Güneşleri de katarsak Temmuz ayı için aylık beklentimin yarısını 12 günde aşmış görünüyor. Rüzgar güzel esiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Doğan holding Ceo Gwind'in 2.çeyrek performansından memnun. 2.çeyrek mevsimsel olarak ülkemizde rüzgarın en zayıf olduğu dönem. 3. ve 4. çeyrek üretim değerleri daha yüksek olacak.

Üstelik doğalgaz ve ithal kömür fiyatları artışta. İster istemez elektrik fiyatları, ptf'ler ve auf değerleri artmak zorunda kalacak.

Temettü veren de bir şirket.

Önümüz açık yeter ki rüzgarımız olsun, güneş doğsun.

Sayfa 89/124 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •