Sayfa 76/124 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 601 - 608 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. En doğrusunu yapmışsınız hocam. Benim hesabımda hatalı olup biraz daha yüksek çıkarabilecek bir iki şey var ama çok büyük fark yaratmaz diye düşünüyorum. Mersin res için saatlik üretimle o saatteki ptfi çarptım. Belki küsuratlar sonucu saptırabilir. Taş ve şah içinse Total üretimi USD satış fiyatlarıyla çarptım. Günlük kuru nerden indireceğimi bilmediğim için çeyreklik USD ciroyu 8.5 ile çarptım. Karbon kredilerinde biraz bol keseden davranıp 800000 civarı yazdım. Gesler içinse fiyat tespit raporunda ortalama kura benzeyen yılın satış gelirinin 1/4 ünü alıp belki de biraz yazın mevsimlik daha iyidir primi koydum. Ptfler yüksek devam ettiği sürece bence yolumuz uzun. Sadece bir kaç ay önce fiyatı baya düşükmüş o zaman kaçırdığıma üzüldüm. Neyse geç olsun güç olmasın

Son aylardaki yoğun fon ve kurumsal alımlardan sonra , 1 haftadır yabancılar da yoğun almaya başladı. Bugün de öyle görünüyor. Takas, fonlar+yabancı hakimiyetine dönüşüyor. Alıcı kurumlar kredibilitesi yüksek kurumlar iken, satıcı kurumlar piyasada daha çok oyuncu ve day trade yapan yerli kurumlar olmaya başladı.
    Bu görüntü, alıcıların biraz orta vadeliye yöneldiğini gösteriyor gibi.
    Elektrik fiyatları, yenilebilir enerji üreticilerinin öne çıkması, iklim anlaşmaları, yeşil enerjiye destek ve teşvik çalışmaları ve tüm bunların uzantısı olarak artan ve artacak karlılıklar satın alınıyor sanki.
    Ortada türk tipi spek te yok gibi.
    yavaş yavaş burnunu yukarı çeviriyor. Güzel trend, en azından aşağıdan alıp bekleyenler için...

3. Arkadaşlar aklıma takılan bir soru var bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Bu aralar ptf fiyatları yüksek acaba yekdem kapsamında üretim yapan bir şirket istediği zaman ürettiği elektriği piyasa fiyatıyla satabiliyor mu yoksa anlaşma gereği sabit fiyattan satmak zorunda mı? Bilen var mı

Redmi Note 9S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bildiğim kadarıyla;

- Yekdem kapsamındaki elektriği dolar bazında belli bir seviyeden alım garantisi verildi ve ilave olarak ta bazı parasal teşvikler var.
    Yani yekdem kapsamında olan elektrik üretim ve satışı dolardaki artış kadar ek kar sağlıyor.

-Yekdem dışı olan üretimler ise piyasada oluşan arz talebe göre belirlenen spot fiyatlardan satılıyor.

-Gwind in Mersin de kurulu rüzgar santralinin yekdem süresinin bittiğini, yani buradan yapılan üretim ve satışların piyasada oluşan fiyat ile, diğerlerinin ise, yekdem ile belirlenen dolar bazlı bir fiyattan alındığını tahmin ediyorum.

Yanlış bir bilgi ise, veya daha aydınlatıcı bilgisi olan varsa ben de memnun olurum.

5. Ben bunu şirkete mail atıp sordum ancak umursamaz bir yatırımcı ilişkileri var daha önceki soruma cevap alamadım belki buna bir ara cevap verirler. Benim tahminim de anlaşma kapsamında satabilir bir süre bu avantajı kullanamaz ama ocaktan itibaren Mersine şah da eklenir ürettiğini çok güzel fiyatlara satacak gibi duruyor. Büyük bir holdingin parçası olması temettü konusunda da büyüme konusunda da beni umutlandiriyor bol kazançlar ytd

6. 02/11/2021 3. Çeyrek açıklanma tarihi inşallah güzel sürprizler yapar.

7. Bilanço nasıl dostlar

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 3. Çeyrek kârı 78,5 milyon bence harika ytd

Sayfa 76/124 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •