Sayfa 93/124 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon
Arama sonucu : 987 madde; 737 - 744 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. Ciro beklentisi burda yaptığımız hesapta çıkan 230 ile uyumlu, net karı cirodan fazla yazmış �� ertelenmiş vergi gelirlerinin güçlü etkisi diyor �� bilemedim. Benim hesabım 130-135 kar gelmesi yönündeydi, tahminde yazan olursa kadayıfa kaymak olur.

2. Deniz yatırım tahmininden bahsediyorum. Diğeri hesabımızla uyumlu.

3. Deniz yatırımı şimdi gördüm, iyiymiş tahminleri. Hadi inşallah.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. İnfo yatırım 2.çeyrek bilanço beklentisi 130 milyon net kar Favök 191 milyon.Ytd

Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ciro beklentisi burda yaptığımız hesapta çıkan 230 ile uyumlu, net karı cirodan fazla yazmış �� ertelenmiş vergi gelirlerinin güçlü etkisi diyor �� bilemedim. Benim hesabım 130-135 kar gelmesi yönündeydi, tahminde yazan olursa kadayıfa kaymak olur.
    Deniz yatırımın tahmin ettiği net kar akla ve mali tablo gerçeklerine uygun değil, uçuk kaçık bir şey.
    Sizlere katılıyorum, en düşük sezon olan 2. çeyreği 125 üzeri net kar ile kapatmamız bile bence çok güzel performans. Böylece 6 aylık 300 netin üzerine çıkıyor. Geçen yıl 6 ay 14 idi.
    Diğer yandan 2. Çeyrekten ziyade 3. Çeyrek beklentileri fiyatlanmaya başladı, hatta epdk fiyat sınırlamalarının kalkacağı 4. Çeyreğe bile odaklananlar duyuyorum.
    Deniz yatırım ın net kar tahmini ( bilemediğimiz çok farklı bir şey varsa) tutara zaten ekranınkapatıp 1-2 ay açmamak lazım.
    Sizin makul tahminleriniz daha muhtemel.
    20 gün sonra 11 ağustosta bilanço açıklanacak, o zaman zaten açıklanana değil, 3. çeyreğe odaklanıyor olacağız.

6. GWIND için benim yakaladığım 2.çeyrek kurum tahminleri aşağıdaki gibi.

KURUMNET KAR (MİLYON TL)
    INFO130
    AK135
    DENİZ 268
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    GWIND için benim yakaladığım 2.çeyrek kurum tahminleri aşağıdaki gibi.

KURUMNET KAR (MİLYON TL)
    INFO130
    AK135
    DENİZ 268
    Deniz 168 olsa kafam rahat, ertelenmiş vergi geliri sebebiyle diyip geçeceğim de inanması zor.

8. Bazı şeylerin özeti olması açısından hesabımdan yaptığım akışın linki

https://twitter.com/LRDR_ekofut/stat...20998484168705

2Ç ve 3Ç hasılat tahminleri. 2Ç Gelir tablosu, net kar tahmini. Yükümlülükler ve Varlıkların niteliği ile ilgili birkaç noktaya değindim.

Sayfa 93/124 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •