Sayfa 11/95 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 81 - 88 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Burada 2 seçenek var: 1) Mevcut yüksek faiz oranlarından ama düşük fiyattan ev almak, veya da 2) Düşük faiz oranlarından ama yüksek fiyattan ev almak. Maalesef düşük faiz oranlarından düşük fiyattan ev alma opsiyonumuz olmayacak. Mesela geçen senenin Haziranına kadar ev fiyatları büyük baskı altındaydı ama faizler yüksek idi. Akabinde faizler çok ciddi şekilde aşağıya çekilince ev fiyatları da buna tepki olarak %25-35 gibi zamlanıverdi. Faizlerin düşmesini beklemek yerine faizler yüksekken ama ev fiyatları baskı altındayken ev almak her zaman avantajlıdır. Ek olarak böyle bir ortam ayni zamanda alıcıların komuta ettiği bir piyasa olduğu için ipler de alıcıların elindedir yani pazarlık gücü alıcılardadır. Bir şekilde borçlanılacak meblağ asgariye çekilerek örneğin elde satılabilecek araba ziynet eşyası vs var ise bunlar satılarak ev alımında nakit olarak kullanılmalı ve böylece bankadan çekilecek meblağ asgaride tutulmalıdır. Faizlerin düşmesini beklemek dezavantaj yaratır çünkü piyasa artık satıcıların komuta ettiği bir piyasaya dönüşür ve alıcıların pazarlık gücü buharlaşır. Ama en önemlisi ev fiyatları gazlar gider, böylece düşük faiz oranlarının sağlayacağı avantajdan daha fazlası yitirilmiş olur.
    Cevabiniz icin tesekkurler. Ev bakmaya baslayayim.

2. Yeni topik hayırlı olsun sayın TH ,cok güzel bilgiler yazmışsınız teşekkür ederim. Halk Bankası davası ile ilgili olarak bundan sonraki süreç sizce nasıl devam eder.

hayırlı olsun trend lebalep işlere dikkat et
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Trendhound, basarılı yorum ve ongorulerınızın devamını canı gonulden dılerım. Zıra artık fazla kalmadı boylesı yorum ve bakıs acısı sahıbı yatırımcılar, sosyal medya ısı bu pıyasayı da toza dumana kattı tesekkurler. Takıbe devam...

takipteyiz.

selamlar.
    men dakka dukka

6. Bende bugün takibe alarak bir çırpıda tüm yazılanları okudum. Elinize sağlık

7. Bende bugün takibe alarak bir çırpıda tüm yazılanları okudum. Elinize sağlık

TH hocam, yeni topic hayırlı uğurlu olsun. Sizin değerli yazılarınızı toplu halde buradan takip etmek çok keyifli olacak. BIST'ten aylar önce çıktığım için hiçbir şey yazmıyordum neredeyse ama buraya yazarım sık sık.

Coinlerdeyim aylardır. Siz hiç takip etmiyor musunuz merak ettim. Çok iyi fırsatlar vardı. Bakalım bu balonu nereye kadar şişirip patlatacaklar. 2017-18 döneminde millete 20K BTC verip 3000 dolara kadar düşürdüler. Altların bazıları abartısız %99 düştü. Şimdi bakıyorum mahallenin kasabı bile coin aldım evladiyelik diyor. Demek ki zaman yavaş yavaş yaklaşıyor.

BIST'teki büyük hayalleri olan KY'ler dökülmeden ve her zamanki dipler görülmeden bir tek lot bile almak istemiyorum çünkü bütün sanayi hisseleri bana pahalı gözüküyor. Bir sene önce 5-6 TL'den SASA almayan adam şimdi 50 TL'den evladiyelik SASA aldım attım köşeye diyor . Banka almak istiyorum ama borsa dibi görmeden onlara da giresim gelmiyor, gelmiyor da bankalar daha nereyi görecek? ISCTR'nin GARAN'ın daha da ucuz olabileceği ihtimali enteresan geliyor ama ne demişler ucuzun da ucuzu vardır bu piyasada.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 11/95 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •