Sayfa 3/95 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1. Demek ki BİST ortamında her zaman mantıksız hareket etmeyi ön plana çıkaracağız, temel analiz ile ilgilenmeyeceğiz, psikolojiyi çok yakından takip edeceğiz.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Psikoloji derken spesifik olarak "sürü psikolojisinden" bahsediyorum. Çok özel bir konudur bu sürü psikolojisi ve borsacıların kesinlikle aşina olması gereken bir mevzudur. Borsa ile ciddi olarak ilgilenen herkes bu mevzuyu çok iyi araştırmalı ve incelemelidir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Ben HALKB hissesinden ciddi zarar yazdım. 10.22 maliyetli hisselerimi 14 ay önce Şubat 2020'de 5.24 den ve muazzam bir zarar ile satmak zorunda kaldım. Böyle bir zararı almak zorunda kaldım çünkü kısa/orta vadede artık bu kağıttan bir beklentim kalmamıştı. Ama öte yandan büyük potansiyel sunan bir sürü hisse vardı. Pandemi yüzünden tabanlara inmiş PGSUS'a girerek HALKB'deki zararı telafi ettim ancak enflasyondan arındırılmış reel bazda bir kâr filan elde edemedim sadece enflasyonla kafa kafaya gittim. Öte yandan dandik şirketlerin hisselerini alanlar 2020'de 1 e 10 gibi kazandılar.

4. Eğer bir şirket arpalık olarak kullanılıyorsa, yönetim profesyonel değilse, atması gereken adımları zamanında atmıyorsa veya atamıyorsa bu durum o şirket için çok büyük bir uyarıdır. İşte bu uyarıları fark edemedik maalesef.

Dostum hayırlı olsun.
    Aldığın kağıtları yaz.
    Alırken okuyalım üfleyelim.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

6. Bank Of America'nın aktifleri 2.8 milyar dolar ve piyasa değeri aktiflerin %12 si kadar yani yuvarlak 350 milyar dolar. Zaten böyle olmalı. Bir bankanın piyasa değeri aktiflerin %10-15 aralığında olmalıdır, defter değerinin de 1.2-1.5 katı gibi olmalıdır. Evrensel bankacılık rasyoları işte böyle ama iş BİST'e gelince bu denklem hiç işlemiyor ve %70 gibi anormal derin iskontolar ortaya çıkıyor. 3 F/K dan, 0.3 DD'den işlem gören TR bankacılık hisseleri önümüzde duruyor. Güler misin ağlar mısın.

7.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum hayırlı olsun.
    Aldığın kağıtları yaz.
    Alırken okuyalım üfleyelim.
    Selam MS. Ben geçen Aralığın sonundan bu yana ful nakitteyim. Bir süre daha böyle kalmaya devam edeceğim. Konjonktür şu anda borsada yatırım yapmaya uygun değil.

8. Aslında TR bankalarının içinde bulunduğu bu aşırı iskontoluluk durumu orta/uzun vade için bir alım fırsatıdır. Aktiflerinin %3'ünden, 3 civarı F/K'lardan işlem gören bankalar bunlar. Bu rasyoları dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız.

Sayfa 3/95 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •