Sayfa 51/95 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 401 - 408 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1. Bank Of America'ya bakıyorum: Piyasa değeri 350 milyar dolar, 14 F/K ve 1.3 DD'den işlem görüyor hem de yıllık faizin pratik anlamda %0 olduğu bir ortamda. BİST'teki özel bankaların temel rasyoları yabancıların ağzını sulandırıyor ama adamlar iktidara ve ülkenin makro göstergelerine güvenemiyorlar.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bank Of America'ya bakıyorum: Piyasa değeri 350 milyar dolar, 14 F/K ve 1.3 DD'den işlem görüyor hem de yıllık faizin pratik anlamda %0 olduğu bir ortamda. BİST'teki özel bankaların temel rasyoları yabancıların ağzını sulandırıyor ama adamlar iktidara ve ülkenin makro göstergelerine güvenemiyorlar.
    Yabanci guvene bakmaz ortam gordumu yapistirir. Olay guvensizlikten ote siyasi bir durum. Geriye doner bakarsak pandemi patladiginda dahi bist hizla toplamisti. 2019 da cokmu guveniyorlardi da şaha kaldirdilar.
    Biz ne zamandan beri bu durumdayiz?
    Biden geldiginden beri!
    Haziran 2023 e kadar bir cacik olmaz demissiniz ya
    Suraya da not alalim kalkişimiz yakindir
    Ytd

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Yabanci guvene bakmaz ortam gordumu yapistirir. Olay guvensizlikten ote siyasi bir durum. Geriye doner bakarsak pandemi patladiginda dahi bist hizla toplamisti. 2019 da cokmu guveniyorlardi da şaha kaldirdilar.
    Biz ne zamandan beri bu durumdayiz?
    Biden geldiginden beri!
    Haziran 2023 e kadar bir cacik olmaz demissiniz ya
    Suraya da not alalim kalkişimiz yakindir
    Ytd
    TH şaşırtmalı gider.
    Halkbank topiğinden bilirim.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4. Market Soul selamlar.
    Webster, 2023 e kadar bir cacık olmaz demiyorum. Ben 2021 den ümitli değildim, ki zaten piyasa bunu teyit ediyor. Olası gelişmeleri piyasa beklentiler kapsamında tabi satın alacaktır özellikle de 2023 teki gayet olası olan C. Başkanı değişimini ve AKP'nin artık gidici olduğunu 2022'de satın almaya başlar.

5. Eğer olur da bir erken seçim (CB ve parlamento) gündeme gelirse ortam bambaşka bir hal alır. Tüm ezberler bozulur.

Market Soul selamlar.
    Selamlar dostum hoşgeldin.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Yüksek ihtimalle 2023 Haziran'ına kadar borsadan bir hayır gelmeyecek diye görüş bildirdim yukarıda. Bu demek değil ki BİST endeksleri sabit veya aşağı gidecek. Tam tersine endeksleri dalgalanacak, vahşi salınımlar yapacak, zaman zaman "bakın yukarı roketliyorum, trene binin" şeklinde zaman zaman da "göçüyorum, herkes gemiyi terk etsin" türünden feyk sinyaller verecek ve borsacıları külliyen ters köşe yapacak. Bu tür hamlelere hazırlıklı olun. Şahsen önümüzdeki 2 yılda BİST'ten bir hayır gelmez diye düşünüyorum.
    Market Soul selamlar.
    Webster, 2023 e kadar bir cacık olmaz demiyorum. Ben 2021 den ümitli değildim, ki zaten piyasa bunu teyit ediyor. Olası gelişmeleri piyasa beklentiler kapsamında tabi satın alacaktır özellikle de 2023 teki gayet olası olan C. Başkanı değişimini ve AKP'nin artık gidici olduğunu 2022'de satın almaya başlar.
    Ben mi yanlis anlamisim??
    Ayrica erken secimin ne sekilde gelecegi de onemlidir
    Siz erken secimin olumlu yansiyacagini belirtmissiniz ama ben küstüm oynamiyorum seklinde bir erken secim gelirse bu olumlu yansimaz diye degerlendiriyorum.
    Ytd

8. Piyasa mevcut AKP politikalarının devam edeceğine inanırsa yakın vadede statüko aynen devam eder. Mevcut fiyatlama kıstaslarını komple değiştirecek bir gelişme lazım ve bu da RTE harici yeni bir CB ile mümkün olabilir kanımca.

Sayfa 51/95 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •