Sayfa 83/95 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 657 - 664 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1. Maliyet düşüren biri zarardadır demektir. Beklentisi gerçekleşmemiştir hatta tam tersi ortaya çıkmıştır, çıkmasını beklediği hisse düşmüştür. Öte yandan maliyet artıran biri kârdadır, beklentisi gerçekleşmiştir, alım yaptığı hisse prim yapmaktadır. Beklentisi gerçekleşmeyen, aldığı hisse düşen, buna karşılık ek alıma gidip maliyet düşüren biri tanım itibariyle yanlış yoldadır. Beklentisi gerçekleşen, aldığı hisse primlenen, ek alım yaparak maliyet artıran ise doğru yoldadır.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Tabi maliyet artırma cihetine giden biri "kovalayan türden stoploss" u devreye sokmak zorundadır. Yani başlangıç stoplsossunuzu hisse primlendikçe yukarıya çekeceksiniz, aksi taktirde elde ettiğiniz pirimi geri verme hatta zarara dönme riski taşıyorsunuz demektir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Burada hiç kimse başka birisinin görüş ve beklentisine saygı duymak zorunda değildir. Yapılan yorumları mantık süzgecinden geçirip tecrübe ve bilginiz kapsamında değerlendirmelisiniz. Borsada herkes kendi bacağından asılır unutmayın. Yaptığınız hataların bedelini siz kendiniz ödersiniz. Eğer doğru yolda iseniz bunun mükafatını da siz kendiniz alırsınız.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    400 küsür kağıttan bir kaç tanesini ön plana çıkarıp BİST ihya etti emek doğru değil gundwane. Büyük tabloya bakacaksın. Banka hisselerine baksana, 15 yıl önceki fiyatlardan işlem görüyorlar.

300 400 kağıt min 1 e 5 yaptı..
    Ne bir kaçı..

5. Bundan sonra neler olacak geçmişte olanları bırakın bence

6. Sn Th
    Genel endeks düşüşlerinde ister istemez iyi dediğimiz kağıtlarda sürüye uyarak düşüyorlar.
    Bu tip durumlarda maliyet düşürmek yada hisse eklemek doğru olmaz mı ?

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Maliyet düşüren biri zarardadır demektir. Beklentisi gerçekleşmemiştir hatta tam tersi ortaya çıkmıştır, çıkmasını beklediği hisse düşmüştür. Öte yandan maliyet artıran biri kârdadır, beklentisi gerçekleşmiştir, alım yaptığı hisse prim yapmaktadır. Beklentisi gerçekleşmeyen, aldığı hisse düşen, buna karşılık ek alıma gidip maliyet düşüren biri tanım itibariyle yanlış yoldadır. Beklentisi gerçekleşen, aldığı hisse primlenen, ek alım yaparak maliyet artıran ise doğru yoldadır.

7.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    Bundan sonra neler olacak geçmişte olanları bırakın bence
    Bundan sonra ne olacağı belli değil mi? Kontrol edilemeyen enflasyon, çok kötü yönetilen ekonomi, basiretsiz devlet yönetimi bu iktidar gidene kadar devam eder. Böyle bir ortamda da borsa prim yapmaz, tam tersine para kaybettirir. Mevcut koşullar yakın vadede değişmeyeceğine göre iktidar değişene kadar borsadan uzak durmak benim şahsi öngörümdür.

8.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Sn Th
    Genel endeks düşüşlerinde ister istemez iyi dediğimiz kağıtlarda sürüye uyarak düşüyorlar. Bu tip durumlarda maliyet düşürmek yada hisse eklemek doğru olmaz mı ?
    Dediğinizi uygulamak için haklı nedenlerinizin olması gerekir. Neden belirli bir seviyede ek alım yapmak istediğinizi, o seviyeyi nasıl belirlediğinizi veri ve gelişmelere bağlı olarak kanıtlamalısınız. Öyle içimden buradan ek alım yapmak geldi de aldım demek olmaz. Mesela yakın bir vadede bir ışık mı görüyorsunuz? Bu ışığın sebebi nedir? Piyasa aşırı olumsuzluk mu pompalıyor? Ayı - Boğa rasyosu 80-20 yi aşmış mı? Somut gelişme ve beklentileriniz var ise dediğimiz yapılır, aksi taktirde dürtüsel icraatlar ters teper.

Sayfa 83/95 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •