Sayfa 87/95 İlkİlk ... 37778586878889 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 689 - 696 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1. Endeks yatay / aşağı eğimli bir kanal içinde ara sıra yukarı tepkisini vererek hareketine devam eder. Hep yatay gitse bile mevcut yüksek enflasyon ortamında ciddi bir reel kayıp demektir bu.

2. Bedeli sermaye arttırımına gitmesi muhtenel hisselere karşı uyanık olun, en başta da sportif a.ş.ler.

3. Havayolu şirketleri son 1.5 yıldır ciddi zarar yazıyorlar ve çok kan kaybediyorlar. Bu durum bir süre daha devam edecek gibi duruyor. Bu hisselere karşı da uyanık olun.

4. NATEN 38 TL'de iken bu hisse alınır mı diye bir arkadaş soruyordu ve ben aman dikkat et, temkinli ol diyerek uyarıda bulunmuştum. Çok yüksek kar açıkladığı / açıklayacağı için almak istiyordu. Bu şirket madem gelecekte süper kar açıklayacaktı, o zaman çok daha düşük fiyatlardan neden ortak satışı da yapılıp halka arz edildi? İşte bu sorunun sorulması gerekiyordu çünkü bir şirketin ortakları o şirketin gelecekteki performansını en iyi bilenlerdir. Bu hisse şu an 31 TL.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    NATEN 38 TL'de iken bu hisse alınır mı diye bir arkadaş soruyordu ve ben aman dikkat et, temkinli ol diyerek uyarıda bulunmuştum. Çok yüksek kar açıkladığı / açıklayacağı için almak istiyordu. Bu şirket madem gelecekte süper kar açıklayacaktı, o zaman çok daha düşük fiyatlardan neden ortak satışı da yapılıp halka arz edildi? İşte bu sorunun sorulması gerekiyordu çünkü bir şirketin ortakları o şirketin gelecekteki performansını en iyi bilenlerdir. Bu hisse şu an 31 TL.
    Madem "Trendhound üstada sorun" bölümü açıldı ben de AKGRT yorumu isterim ve şimdiden teşekkür ederim.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Üstad Halkbank’ı sonunda sattım. Erbos aldım doğru mu yaptım bilmiyorum.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Madem "Trendhound üstada sorun" bölümü açıldı ben de AKGRT yorumu isterim ve şimdiden teşekkür ederim.
    Hemen temel analiz ne diyor AKGRT hakkında bir bakalım:
    Hisse başına son 12 ay bazında net kar=343 : 306=1.12 tl
    Hisse başına DD= 691 : 219=3.16 tl
    Hissenin hak ettiği değer=Kare kök (9x3.16x1.12)=5.6 tl
    Spot fiyat=6.91 TL > 5.6 tl
    Spot fiyat ederin %23 üzerindedir yani hisse primli gözüküyor. Bu hesaba göre pahalıdır, ederinin üzerinden işlem görüyor. Bunun nedeni hissenin halihazırda defter değerinin 2.2 katından işlem görüyor olmasıdır. Şunu da not edelim: Hissenin pahalı olması prim yapmasına engel değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by TGT Yazıyı Oku
    Üstad Halkbank’ı sonunda sattım. Erbos aldım doğru mu yaptım bilmiyorum.
    Banka hisseleri son 15 yıldır yerinde sayıyor, yakın vadede bu durum değişmez ve yerinde saymaya devam ederler her ne kadar ara sıra feyk yukarı tepkiler ortaya çıksa da. ERBOS'un temel rasyoları (10.64 F/K ve 3.05 DD çarpanlarından işlem görüyor olması) bu hissenin halihazırda primli ve ederinin %50 gibi üzerinden işlem gördüğünü söylüyor.

ÖNEMLI NOT: BİR HİSSENİN EDERİNE ORANLA PRİMLİ OLMASI DAHA DA PRİM YAPMAYACAĞI VEYA DÜŞECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. BU HESAP TAMAMEN TEMEL ANALİZE DAYANAN BİR HESAPTIR. HAYIRLI OLSUN.

Sayfa 87/95 İlkİlk ... 37778586878889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •