Sayfa 326/997 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Viop XXXIII

en çok trade ettiğim iki enstrüman : endeks ve kchol.

Türk ekonomisi tek bir kagıda indirgenmek istenilse herhalde en iyi seçenek kchol olur.. her sektör var içinde neredeyse.. telekom ve ulaştırma dışı diyelim.. buna rağmen hacim olarak oldukça vasat..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Bilançolar hep makyajlı , hiçbiri gerçek kârlar değil...
    Nereden biliyorsun?
    Hakkaten merak tan sordum..
    Çünkü karlar inanılmaz..Hemde pandemi nin zirve yapmasına rağmen..

Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    soru soruyorlar sayın başkan soruyu kağıttan cevabı okuyarak cevaplıyor ey gidi ey pala da veriyor coşkuyu
    eğer bi şeyden habersiz gazete köşelerinden ahlkam kesersen üstüne üstelik ahkam kestiğin koltuğa oturturlarsa böyle bön bön bakar bürokratların eline tutuşturduğu kağıtları ezber yeteneğinde yoksa okur durursun
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Nereden biliyorsun?
    şirket sahipleri daha fazla vergi ödemek için, bilançoları makyajlayıp yüksek kar gösteriyorlar, aslında etmedikleri kar rakamları gösteriyorlar böylece daha vergi ödüyorlar devlete.. niçin ?? herhalde şirket sahipleri çok vatansever, devletine gönülden yardımcı olmaya çalışıyor.. üstelik kurumlar vergisi oranlarının yükseltilmiş olmasına rağmen yalandan kar gösteriyor, ve onun vergisini ödüyor.. hakkatten şirket sahipleri böyle olduktan sonra, memleketin sırtı yere gelmez

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Nereden biliyorsun?
    akbank 2010 karı 3 milyar tl.

2010 dolar kuru: ortalama 1.5

şimdi 2020-2021 dolar kuru: 8 tl kabul edelim. 5.5 katı yaklaşık 2010 'a göre..

3 milyar tl yi 5.5 ile çarpalım: yaklaşık 16 milyar tl

yani 10 yılda Türkiye hiç büyümemiş olsa ve sadece dolar değerlemesi üzeirnden hareket edilse şu anda akbank'ın yaklaşık yılda 15-16 milyar tl kar açıklaması gerekiyor..bunun yarısını açıklayabiliyor ama.. üstelik bilançolarda bankalar lehine yapılan düzenlemelere rağmen..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    allah gani gani versin

tcell ve kchol, pimi çekilmiş bomba hissi uyandırıyor bende, nasıl görüyorsun teknik olarak bunları ?
    Saatlik 10 luk ortalama ve bolinger üst bantı içinde treda makinesi mevcut.
    22 sinden itibaren aynı tarz hareketler mevcut ,
    Total olarak bakarsak endeks aşağı verdiğin de ,
    Aynı hareket aşağı doğru olur.
    Hacimler tırt.
    Kolay gelsin.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    eğer bi şeyden habersiz gazete köşelerinden ahlkam kesersen üstüne üstelik ahkam kestiğin koltuğa oturturlarsa böyle bön bön bakar bürokratların eline tutuşturduğu kağıtları ezber yeteneğinde yoksa okur durursun
    ben ilk defa bu durumlara düştüğümüze şahit oluyorum başka örneği varsa da ben bilmiyorum yazık ne günlere kaldık okurken bile arada takıldı durdu çok hazin bir durum bu operasyonu kim adına çektiniz diye manşet at sonra gel kağıttan cevap oku
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    akbank 2010 karı 3 milyar tl.

2010 dolar kuru: ortalama 1.5

şimdi 2020-2021 dolar kuru: 8 tl kabul edelim. 5.5 katı yaklaşık 2010 'a göre..

3 milyar tl yi 5.5 ile çarpalım: yaklaşık 16 milyar tl

yani 10 yılda Türkiye hiç büyümemiş olsa ve sadece dolar değerlemesi üzeirnden hareket edilse şu anda akbank'ın yaklaşık yılda 15-16 milyar tl kar açıklaması gerekiyor..bunun yarısını açıklayabiliyor ama.. üstelik bilançolarda bankalar lehine yapılan düzenlemelere rağmen..
    akbank ilk çeyrek karı ne geldi..?

Haa bankalarda makyaj olabilir çünkü bazı gecikmiş kredileri göstermeyin falan deniyor..O da bankaların isteği ile değil devletin baskısı yüzünden..
    Ama öte yandan sanayi şirketleri neden bilançoları şişirsinler ki..

Üstelik kurumlar vergisi 25 e çıktığı halde..

Bu durumda şu soru kalıyor geriye...Karlar o kadar cepten taşıyor ki bu vergiye rağman anca bu kadar traşlanabildi..?

Sayfa 326/997 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •