Sayfa 388/997 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488888 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: Viop XXXIII

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Düşündüğünden az olmasın o..

Yüzde 40 ne ya mazallah..
    az verecekler diye 1 milyon falan dalana al buyur kardeşim madem çok istedin ...demişler..
    Ben almayı planladığım kadar girmiştim 1 e1 talep bekliyordum. Bunu emeklilik fonları ve varlık fonu ile götüreceklerini düşünüyordum ama 33. Güne kadar 1.63 den geri alma garantisi verdikleri için insanlar ilk 33 gün sonunda macera yok diye girmişler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. önceki halka arzlarda küçük firmaları tavan tavan gösterip gariban ky ı inandırdılar. şimdi devasa halka arzda milletin parasını toplayıp emanetçi yaptılar zannımca....

Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    kriz yok çin gibi ucuz iş gücü modeline geçiliyor o yüzden ekonomik adımlar bilinçli yapılıyor diyen bir görüş de var ben katılmasam da

asgari ücret zaten çin ile aynı seviyede belki daha bile düşük çin'in bazı bölgelerine göre..

fakirleşme kaçınılmaz biçimde görülür hale geldiği için bu ifadeleri kullanıyorlar, ben de duydum benzer söylemi, ama tamamen milleti uyutmak için..fakirleşme devam edecek diyhemedikleri için çin gibi oluyoruz diyorlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    asgari ücret zaten çin ile aynı seviyede belki daha bile düşük çin'in bazı bölgelerine göre..

fakirleşme kaçınılmaz biçimde görülür hale geldiği için bu ifadeleri kullanıyorlar, ben de duydum benzer söylemi, ama tamamen milleti uyutmak için..fakirleşme devam edecek diyhemedikleri için çin gibi oluyoruz diyorlar..
    bu arada..

standart karşılaştırma aracımız olan ford focus.. çin 'de fiyatı 20 bin dolar civarı.. yani abd ile aşağı yukarı aynı..

peki bizde ?? aynı araç 40 bin dolar..

yani aslında Türk işçisi çin işçisine göre zaten ezilmiş durumda.. aldığı ücret çin ile aynı, ama harcadığı giderler çok daha fazla, vergiler çok daha fazla.. bir araç alma hayali kurması imkansız..

yani bizde ki ucuz iş gücü modeli değil.. ne peki?

kölelik ve ağır vergiler altında sürünme.. model bu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. kapattım shortları.. bi şey olcak gibi durmuyo

6.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    bu arada ;
    ukraynanın 3. seviye orta düzey gelire sahip olan vatandaşlarını otele toplayıp parti martı yapmışlar onu izledim sabah sabah tüm moral motivasyon çöktü mk..
    mal gibi ahıra kapandık bitli turist şhowu izliyoruz.. neymiş tam gapanmaymış..
    Abi vallahi Harika bir esprili bakış ben bunun için burdayım

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    kapattım shortları.. bi şey olcak gibi durmuyo
    sanki şu saatten sonra bişeler oalcak gibi duruyor doalr ible bi tuhaf hareket ediyor bir anda yardıracak gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    haberlerde tam komedi olmaya başladı...

1-2 kanal dışında hepsi aynı matbaanın ürünü gibi...
    Zabahin köründe CB iletişim başkanlığına gidip ne yazacağıni alıp öyle gidiyor gazeteye

Sayfa 388/997 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488888 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •