Sayfa 501/997 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: Viop XXXIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bunu buldum en güncel...

Halkbank'ın İran'a yönelik yaptırımları ihlal ettiği suçlamasıyla ABD'de yargılanamayacağına yönelik başvurusu New York'taki Temyiz Mahkemesi'nde görüşüldü. Mahkeme heyeti duruşma sonunda, Halkbank'ın avukatları ve savcılıktan yeni belge ve bilgi istemeyeceklerini kaydederek, ''Vereceğimiz nihai kararı bekleyin" dedi.

......Mahkemenin ne zaman karar vereceği bilinmiyor.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-56716351

Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Her gün ya da her haftaya başlarken bu halkbank davası var deniyor sonrası gerisi çıkmıyor . Bu konuda kesin tarih bilenler yazsa iyi olacak. 3 Mayıs içinde aynı muhabbet yapildi içi boş cikti

İşlem Hacmi!!!!!!!

Yaşlı borsacı ile genç borsacı parkta sohbet ederek dolaşıyorlar.

Yaşlı, gence mesleğin püf noktalarını anlatıyor;

─ Bak evladım. Bu meslekte başarılı olmak için sadece fırsatları değerlendirmek yetmez. Zaman zaman fırsatları senin de yaratman gerekir. Bunun için sürekli dikkatli olman gerekir.

Uygun bir yorumla hiç umulmadık olaylar bile, çok büyük fırsatlara dönüşebilir. Bak mesela, şu karşıda gördüğün taze köpek pisliği sana sadece iğrenç bir şey olarak geliyordur.

Ama ben eğer, “şu pislikten bir lokma alıp ağzına atarsan sana 5.000 Dolar veririm†dersem, olay senin açından nasıl da büyük bir fırsata dönüşüverir, değil mi? Yapar mısın?

Genç borsacı “tabii efendim†der.

Parmağını pisliğe daldırır, bir lokma alır, yutar. Yaşlı borsacı cebinden 5.000 Dolar çıkartır, gence verir.

Bir süre yürürler, genç dayanamaz sorar;

─ Hocam, ben size aynı teklifte bulunsaydım kabul eder miydiniz? Bakın ileride de başka bir pislik var. 5000 Dolar karşılığı dener miydiniz?

Yaşlı borsacı “tabii ki†der. O da bir lokma alıp yutar. Genç borsacı da çıkartır, biraz önce kazandığı 5000 Doları iade eder.

Bir süre sessiz sessiz yürürler. Genç yine dayanamaz sorar;

─ Hocam. Ne sizin cebinizdeki para miktarı değişti. Ne de benim cebimdeki. Söyler misiniz, biz bu boku niye yedik?

Kurt borsacı cevap verir;
    ─ Öyle deme evladım. 10.000 Dolarlık işlem hacmi yarattık!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Sayın Türkoğlu, orada NİHAİ demiş😊Ayhan başgana danışmak lazım🙃YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Her gün ya da her haftaya başlarken bu halkbank davası var deniyor sonrası gerisi çıkmıyor . Bu konuda kesin tarih bilenler yazsa iyi olacak. 3 Mayıs içinde aynı muhabbet yapildi içi boş cikti
    Haberi yaptıkları hafta davanın erteleneceği o kadar kesin ki, konuşmaya gerek bile yoktu. Ve bunu haberi yapanlar %100 olarak biliyordu. Zaten ABD'de herhangi bir hukukçuya sorsanız söler işleyişi. Sonrasında tv ye çıkan bir kaç hukukçu söyledi de hatta ama asıl sorun, bu davanın %100 erteleneceğini söyleyen bu adamları NEDEN dava ertelendikten sonra tv ye çıkartıyorlar...

Çok kokuşmuş bir basın var bizde... beş para etmez hiçbiri...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bayram tatiline pozda girmek istemeyenlerin satışı olacak mı bakalım...bugün ve yarın öğlene kadar zamanları kaldı...

6. Hayir Ariakas,yanlış düşünüyosunuz.
    Şoyle ki; ust mahkemenin büyük ihtimal ile tekrar alt mahkemeye havale edeceğini hukukçular yazmış ve söylemişti.Ben paylaştim ve paylaşmaktan yoruldum inanin.Yani tekrar jüri toplanıp alt mahkemede kaldiğı yerden yüksek ihtimal ile devam edecekti.
    Sonra; temyizde ki 3 hakim Sayın Turkoğlunun paylaştıği kararı aldılar.
    Sonra;
    1-24 Mayis'a kadar Viyanada Abd İran'a uyguladiği ambargo kalkiyo mu? kalkmiyo mu haberi çiktı..
    2-14 Haziran'da Natoda konuşma var..
    Sonra;
    sonrası bitti maalesef bende..YTD

7. Yani ozetle temyiz mahkemesi tekrar mahkemeye gönderir mi?Bu haber ve halkbankasının bilanco satin alindi diye düşünüyorum.Belki de yanilıyorum.Bilgim yok .Ama ;şu soruyu yönelttim onceden:
    Farzedelim Abd'nin İran'a uyguladiğı bankacılik,petrol vs ambargosu kalkarsa..
    Biliyosunuz;halkb dava konusundan birisi Iran'a uygulanan ambargoyu delmekmiş

SORU: Ambargo kalkarsa olmayan ambargo delinir mi?

YTD

8. HULK vadeli kontratı başlangıç teminatı kaç tl...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

Sayfa 501/997 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •