Sayfa 537/997 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: Viop XXXIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,587
    Son iki yıldır Mayısın fıtratına aykırı global hareket oldu.
    Mayısın başındada yükselterek klasik sloganı unutturmaya çalıştılar.

Nisan sonundan beri sp500 4300 hedef ve mayis ortası düşüş şeklinde beklentimi dile getiriyordum.

kanımca bu daha sürer.

2. Biraz konu dağılsın.
    Bugün çok net yükseleni kırdı hedefi sırası ile 1500-1480 olacak yükselene tekrar girmediği sürece. Fikirlerimiz ayrı olsa da birbirimizi kırmadan, kişisel tartışmaya dönüştürmeden fikrilerimizi belirtebiliriz diye düşünüyorum. Bu başlıkta yeni yetme kimse yok herkesin fikri önemli herkesin bir başkasına katacağı şeyler var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,587
    1445 de 2 li tepe oluştu.. eğer globalde tahminim gibi olursa önümüzdeki 10 gün short lehine kazançlı olur.benim senaryon bu
    .

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    1445 de 2 li tepe oluştu.. eğer globalde tahminim gibi olursa önümüzdeki 10 gün short lehine kazançlı olur.benim senaryon bu
    .
    Aynen 4 saatlikte MACD Sat vermiş 20 bar civarı satta kalıyor genelde o da 5-10 işlem gününe denk geliyor. Akşam seansı olmasa kesin bir şey söylenebiliyor ama akşam seansı bozuyor indikatörleri.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,587
    Bu güne kadar en karlı yöntemim,orta vadeyi görüp o yönde tek yönlü poz.acmak oldu.Oyun teorisi gereği anında poz.yazmak mümkün değil.

ama orta vadeli yön her zaman burada ifade edilebilir.6 mayısta grafik yayımlanmıştı.
    sp500 nu,aşırı alim,hedef değerden sonra 2 trent çizgisini kirdi.dikkat etmek lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Bu güne kadar en karlı yöntemim,orta vadeyi görüp o yönde tek yönlü poz.acmak oldu.Oyun teorisi gereği anında poz.yazmak mümkün değil.

ama orta vadeli yön her zaman burada ifade edilebilir.6 mayısta grafik yayımlanmıştı.
    sp500 nu,aşırı alim,hedef değerden sonra 2 trent çizgisini kirdi.dikkat etmek lazım.
    Benim genelde shortlarım hedgeli oluyor malum piyasacılar viopu yukarı taşımak içim 2 yıldır birkaç hisseyi döndürüyorlar
    Genelde %7-8 götürüyorlar sonra hisse değişiyorlar

10x shorta karşılık 2x endeks taşıyacakları hisse seçiyorum shortları hep öyle açıyorum.

Genelde endeks aşağı gitse de bu hisseler daha diri duruyor. Endeks yukarı giderse bunlardan biriyle taşıdıkları için endeksin %1 i hissenin %4-5 ine denk geliyor.

Hisse seçerkende yabancı satışı olmayan son 1 haftada ilk 5 hacime giren hisseleri seçiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,587
     Alıntı Originally Posted by Dr.Trend Yazıyı Oku
    Benim genelde shortlarım hedgeli oluyor malum piyasacılar viopu yukarı taşımak içim 2 yıldır birkaç hisseyi döndürüyorlar
    Genelde %7-8 götürüyorlar sonra hisse değişiyorlar

10x shorta karşılık 2x endeks taşıyacakları hisse seçiyorum shortları hep öyle açıyorum.

Genelde endeks aşağı gitse de bu hisseler daha diri duruyor. Endeks yukarı giderse bunlardan biriyle taşıdıkları için endeksin %1 i hissenin %4-5 ine denk geliyor.

Hisse seçerkende yabancı satışı olmayan son 1 haftada ilk 5 hacime giren hisseleri seçiyorum.
    hiç hedge yapmadım.benimki kara düzen 😁

direk short,long...kaldıraç 2 yi asmiyorum.
    4 aydır hisse poz.yok...sadece vob var
    global satış dalgası sonlaninca bizim endeksin gibi belli olur.o zaman 8 ay vadeli hisse alırım diye niyetim var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,587
    Cep tel.mesaj yazınca, ben başka yazıyorum o başka yazıyor.Onun için bazı yanlış kelimeler var
    Cepten düzeltmek istediğimde de mesajı siliyor

Neyse iyi geceler

Sayfa 537/997 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •