Sayfa 289/997 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Viop XXXIII

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    A101 bilmem ama migros personeli sendikalı, sendika olduğu için çalışma şartları bellidir. İnternette toplu iş sözleşmesini aradım ama bulamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Şu anda kaç migros işçisi işten çıkarılmışlar ve kaç aydır işe dönmek için eylem yapıyorlar bide hangi gerekçe ile işten çıkarılmışlar gerçek çıkarılma sebebleri nedir
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku
    ne guzeliste oturun evde bilgisayar basina aksama kadar bist de al papazi ver kizi oynayin durun..
    vadeli 147300 ustunde tutunursa 151 yolu acar sura bura derken 155 160 lar gelir
    ofisler kapanacak, beyaz yakalar, memurlar hepsi evde ekran başında olacak, bi kısmı borsa oynamaya başlar, hacim artar

bu arada, grafik patlamaya hazır bi bomba havasına büründü, yarın da yukarı yaparsa ilkbaharın geldiği tescillenmiş olur

Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    İş kanunu böyle, yıllık mesai toplamı da 270 saati geçemez!
    Bunun haricinde bir uygulama olamaz
    Sen uzayda falan mı yaşıyon gerçi uzayda a101 varsa oradada şartlar aynıdır. Ne anlatmaya çalışıyorsun ben anlamadım. Bu ülkede üniversite mezunlarına ilk ay maaş vermem 3 ay asgari ücretin yarısını veririm istiyorsqn gel başla diyen binlerce iş yeri var cumartesi pazarda çalışmak zorundasın. Alice harikalar diyarında gibi yazıyorsun.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Şu anda kaç migros işçisi işten çıkarılmışlar ve kaç aydır işe dönmek için eylem yapıyorlar bide hangi gerekçe ile işten çıkarılmışlar gerçek çıkarılma sebebleri nedir
    İlki toplu sözleşme, ikincisi bahsettiğiniz konu. Bu arada migrosla müşteri olmak dışında bir bağım yok.

http://www.tezkoopis.org/contents/to...mesidetay/2085

Migros Ticaret A. Ş. ve Bağlı İşyerleri İşletme Toplu İş Sözleşmesi 1 Ocak 2020-31 Aralık 2022 tarihlerinde yürürlükte kalacaktır.

Anlaşmaya göre birinci yıl brüt ücretlere kıdem yıllarına göre yüzde 14 ile yüzde 19 arasında değişen oranlarda; ikinci ve üçüncü yıl ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirlenen yıllık TÜFE artışı oranında zam yapılacaktır. Sosyal hak ve yardımlarda yıllık yüzde 11 ile yüzde 15,5 arasında değişen oranlarda artış yapılacaktır.

Migrosun açıklaması
    https://www.google.com.tr/amp/s/www....p-6364015/amp/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Sen uzayda falan mı yaşıyon gerçi uzayda a101 varsa oradada şartlar aynıdır. Ne anlatmaya çalışıyorsun ben anlamadım. Bu ülkede üniversite mezunlarına ilk ay maaş vermem 3 ay asgari ücretin yarısını veririm istiyorsqn gel başla diyen binlerce iş yeri var cumartesi pazarda çalışmak zorundasın. Alice harikalar diyarında gibi yazıyorsun.
    Bir elektrik elektronik mühendisi var iki yıldır iş ararız biri Bursa'dan yardımcı olacaktı haber gelmedi. Bırakin iş bulmayı stajı zor yaptı. Adam ihtiyacım var ama önümüz açılmadi diyor. Marketede bayan hariç alım yok. Kasiyer olmaya dünden razı. Kocaman kocaman çocuklar günlük 12 ekmek yiyorlar baba emekli.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ayhan başkan A101 ile kıyaslandığında Migros cennet. O adam a101 de çalışmamıştir

7. Elektronik elektronik mühendisi mezunu ilk kaç binde adam yüzüne bakan yok.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Parası varsa iyi. Gerisini ya karttan yiyor hanımın bileziğini yer. Kira ödemez kartı asgarisini öder. Bazıları her bankadan kartı var çek yatır ile yüzüyor. Bizde var asgari ücretli 1 milyona yaklaşık borcu var. 4-5 i adres köydeki harabeyi adres göstergesi seçimde orda kullanır. Bunlar benim çekirdek ailemde amca oğlu Dayıoğlu amcam enişte teyze oğlum. Amcam hariç üçünun borcu çalışarak ödenecek bir borç değil. En düşüğü 200 bin. Köyde durum daha da berbat. Hepsi çapraz kefil. Sorun benim amcaoğlu hepsine kredi çektimis kefil olmuşlar. Amcaoğlu her gün pavyonda yemiş. Kefilleri de tarlalarını kurtarma derdinde. Amca oğlu bulursa çobanlık yapar sigorta yok.
    Bazen alışverişte denk geliyor adamda 5 tane kredi kartı var ben ikinci kart fazla diye kapattirdim ülke olarak kredi ile borç ile döndürme çarkları alışkanlık olmuş zaten rakamlarda söylüyor bunu özel sirketlerin borcluluk oranları fezaya çıkmış çiftçiler de çift çeker traktör ekipman gırla kredi ile aldıkları için ekipman üreten firmalar 5 liralık alete 9 lira diyor hibe ve ucuz kredi maliyeti direkt firmaların cebine gidiyor birde buna enflasyon ile mücadele için üreticinin üzerinden ithalat silahı ile yaptinmi batış kaçınılmaz kredi çekerek kredi kapatan bir kitle oluşuyor.Devlet bankaları özellikle pandemide bol bol para dağıttı ve daha kredi dönüşleri çok zayıf 6 ayda bir şu kadar faiz borcun vadesini uzattık diyorlar onlarda biliyorlar bu paraların çoğu batik sanki vadeyi uzatmasalar alacaklar paraları🤣

Sayfa 289/997 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •