Sayfa 542/997 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. ABD de yaşanan kriz sonrası oluk oluk para aktı bizede bu para uğradı. Bunlar da kendinden bildiler her şeyi. Parayı Ağustos böceği gibi tükettik. Artık devir tersine döndü. Yazın yediğimiz hurmalar nasıl çıkacak göreceğiz. Yapılacak şeyleri bu hükümetten beklemek zor. Devletin küçülür üretimde ki yükü hafifletip dünya ile rekabet edecek hale getirmek gerekir bunlarda tam tersine üretimin üzerine vergi ve enerji zammı ile biniyorlar. Üstüne yüksrk kur ve faizi koy, kibriti cakacaklar haberleri yok. Kaç tane MB başkanını Görevden aldin bu saatten sana kim güvenir

2. Yeşil mi..
    Fdow..

3. Tc bilmemde dünyada borsa coin furyası devam eder, keskin düşüş olsa dahi insanlar alıştı bol kepçe rahat para kazanmaya çok zirveler görürüz daha

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Sn. Jas Hocam Bistte hisseleriniz var mı bisttin geleceğini nasıl görünüyorsunuz? Bist 1100 - 1200 lere doğru süzülüp tekrar 1800 lere yelken açar mı? Muhtemelen önümüzdeki yıl seçim olabilir bu yıl ve önümüzdeki yıl genel gidişat nasıl olur bist dolar altın vs?
    Merhaba,
    Keşke BIST ne olacak diye sormak yerine ABD borsaları veya Dax ne olur diye sorsaydınız çok daha kolay olurdu.

Sormasanız da ben yazayım. SP500 vadelisi 5.3.4 düzeltmesini 4040 civarında tamamlamış görünüyor, bu bölgede en fazla bir süre daha oyalansa da sonrasında 5.3.5= 5.3 ile yeni zirveye gitmesini beklerim.

Hissem yok. Almayı da düşünmüyorum. Viopta poz almak daha kolayıma geliyor. Tek tek hisse analizi için zamanım yok. Viopta bile ekran başında değilim. Sabah ve akşam bakıp alış satış yazıp sonra ne olmuş diye bakıyorum.

BIST te dış borsalara ayak uydurur bir şekilde. Ama bizim kumarhane denkleminde bilinmeyen çok. Ülke mafyanın cirit alanı, 4.9 ton uyuşturucu ile tek bir soruşturma yok. Her taraftan leş gibi kokular geliyor. MB nin dibi delik. Hükümet tam anlamıyla dışarıya karşı tutsak. İstenilen en ufak bir taviz verilmezse doların ve dolayısıyla faizin üst sınırı yok. Bunlara karşın kumarhaneden birileri para kazanacağına göre borsaymış gibi davranabilir. Bu durumda ne olur? Dış borsalarla birlikte düşünelim.

Dediğim gibi SP500 vadelisinde 5.3.4 bitti ya da bitmek üzere. 5.3.5=5.3 ile yeni zirve, 5.4 ile şimdi yaşadığımızın iki üç katı şiddette bir realizasyon sonrasında 5.5 ile son zirve. Biz de bu dalgalara paralel bir şekilde Viopta 1350-1700 arasında (en fazla 1280-1800 arasında) salınırız diye düşünüyorum Ekim-Kasıma kadar eğer ülkede çok anormal bir durum olmaz ise.

Ekim-Kasım gibi Büyük realizasyon başladığında ise Viopta en azından 1100 beklentim var.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : JAS; 13-05-2021 saat: 17:14.

Abd verisi bisti öyle ahım şahım etkilemez.
    Bizdeki kumarhanenin sahibi belli.
    Ama dolar enflasyon işsizlik.dışarıdan borçlanma maliyeti artar.
    İhracatçı şirketlerle yola devam eder borsa...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Abd verisi bisti öyle ahım şahım etkilemez.
    Bizdeki kumarhanenin sahibi belli.
    Ama dolar enflasyon işsizlik.dışarıdan borçlanma maliyeti artar.
    İhracatçı şirketlerle yola devam eder borsa...

"ABD verisi bisti öyle ahım şahım etkilemez"
    denmiş.

Şöyle sorayım. ABD den ilk ciddi enflasyon verisi geldiğinde, ABD 10 yıllıkları sadece 1.68 e çıkınca dibi delik MB ye sahip ülkede 8.30 dan 8.50 ye giden dolar,
    2.50-3.50 faiz rakamında kaça gider? Bu rakam 6.00 ya giderse ne olur? Çok basit bir kıyaslama yapıp görebilirsiniz. Usdtry grafiği ile BIST grafiğini 2006 dan başlatarak karşılaştırabilirsiniz.

Yani,
    Öyle bir etkiler ki......

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : JAS; 13-05-2021 saat: 17:30.

Bisti

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

34.050 fibo bölgesinden bir tepki geldi.
    bu bölgenin kırılımında formasyon beklentim grafta.
    tepeden %6,5 bir hareket , yalnız bol para nın döndüğü ortamda bugunkü kapanış ve ABD den gelecek veri önem arz edecek.
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Yarın %6,5 alıp kenara çıkıp çıkmama kararı vericez.
    Özl den kapatıp kapatmadığım soruluyor arkadaşlar dün akşam söylediğim gibi sabah kapattık.
    formasyon hedefi 32900 dü 33200 gördü , dün inceden sinyal verdiği için sabah karar aşaması dedim.
    Şuanda saatlik takip ettiğim graf mevcut ona göre yeniden şort , long pozisyon ayarlaması yapıcam.
    kırılım ne tarafa olursa paylaşırım.

Sayfa 542/997 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •