Sayfa 840/997 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. Akp 15 temmuz sonunda devletin kılcal damarlarina varıncaya kadar kadrolaşti. Sadece AYM de salt erişmedi oda seçime kadar akp ye geçer. Legal yolla mümkün değil. Ben olsam polis emniyet mit jandarma asker tüm bürokratlari değiştirip ohal ilan ederim. Sonra 2500 hakim savcı dan başlar nerede ne kadar siyaseti bulaşmış kadro varsa hepsini ihraç ederim. Yerlerine kpss den adil bir imtihan ile alırım. Bu arada tüm ihaleleri inceler en ufak bir açık ta tüm müteahhitleri içeri alırım. Bunların tüm ihaleleri İngiliz tahkimi. İkinci şahıslara devredinceye kadar içerde bekler onlar tüm akp kadrosunun tüm mal varlığını dondururum. Adil bir yargılama ile edindikleri malları devlete zarar vermeyenlerin hakkı olduğu kadarını mal mülk para iade ederim gerisine el koyarım. Tüm haklarını iptal ederim.

ülkenin kurtulacak tarafı kalmadı, aynı futbol kulüpleri gibi. kim gelirse gelsin , borcun ödenebilir durumu yok. satılacak birşey de kalmadı. sadece ülke toprakları var. onuda kanal manal ayağına satma derdindeler.
    şimdi akp gitse, başka birileri gelse, 5 yılı çıkaramaz. bunların yediği hurmalar, yeni kemal dervişleri tırmalar. sonraki seçimde tekrar iktidara gelirler. o nedenle akp seçmeninin gitsin diyeceği noktaya kadar mevcut yönetim iktidarda kalmalıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    ülkenin kurtulacak tarafı kalmadı, aynı futbol kulüpleri gibi. kim gelirse gelsin , borcun ödenebilir durumu yok. satılacak birşey de kalmadı. sadece ülke toprakları var. onuda kanal manal ayağına satma derdindeler.
    şimdi akp gitse, başka birileri gelse, 5 yılı çıkaramaz. bunların yediği hurmalar, yeni kemal dervişleri tırmalar. sonraki seçimde tekrar iktidara gelirler. o nedenle akp seçmeninin gitsin diyeceği noktaya kadar mevcut yönetim iktidarda kalmalıdır.
    Bana ver beş yılda düzlüğe 10 yılda artıya 50 yılda da dünya da ilk 10*15 e sokarım.

4. Kaçak akaryakıt sigara petrol elektrik bunlara müebbet ceza veririm. Tüm şehir içi yollar otoyol köprüler üretim ,ticari ve sağlık yada özel sebep hariç özel araçlara geçiş ücretini 3-5 kat artırırim. Kamuda vali ve emniyet müdürü onlara da bir âdet geri tüm makam aracı kaldırırım ve aksi cezası da müebbet veririm. Hepsini satarım gerçi alacak olan olur mu bilmiyorum. Hafta sonu Piknik dinlenme bayram seyran da yollar ücretsiz olur. İthal beyaz eşya TV bilgisayar telefon ÖTV MTV üç kat artırırim. Devleti bir sıkarım ki bir devlet daha besler

5. Bizdeki sağlık sistemini baştan aşağı yenilerim. Medikal parça kullanılan tüm ameliyatlar için o parçaları TMO ya direk ithalatçıdan alırım. Tüm ilaç ve sağlık giderleri %50 den fazla düşer. Mesela atel vida %90 fazla ödeme var. Bazı üçkağıtçılar yeni ilaç ruhsatında rüşvet ile çok pahalı ödeme alıyor bunu devlet farkedinceye kadar beş on kat para ödüyor. Benim çok yakınımda oldu ilaç mümessillik Dr eczane anlaşmış Herkese aynı pahalı ilaç yazıyor Dr. 15 TL ye hastanın iyileşmesi mümkün olan ilaç yerine hiç bir faydası olmayan 150 TL'lik antibiyotik yazıyor Dr.

6.  Alıntı Originally Posted by EMEKDAR Yazıyı Oku
    Baba beklenti ne yaaa !...
    TDI öncekinin iki katı gelmiş...
    https://youtu.be/FtCzi-T1Z78
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

7. Yurt dışı piyasalardan oldukça koptuk ve ters korele olduk son 2,5 ayda.
    CB'nin müjdesinden zaten bir şey beklenmiyordu... Tahminim gece seansında epeyce mal aldılar duygusala bağlayıp short açmak isteyenlerden...

USDTRY yönünü aşağı çevirdi biz kapandıktan sonra ama vadeli dediğim gibi siyasi görüş nedeniyle duygusala bağlayan arkadaşlardan daha fazla mal alabilmek için yukarı yapmadı/yapamadı/yaptırılmak istenmedi tahminim.

Bende matriks yok, ama işlemlerin yönü ve şiddeti babaların epeyce long kontrat pozisyonu açtığını çağrıştırıyor...

Yeterince mallanmışlarsa ki, (1,5 aydır borsada sürekli yabancı alımları gözlemliyorduk zaten ve abuk sabuk fiyatlara gitmiş hisselerden çıkarak da endekste ağırlığı olan, temel olarak çok ucuz kalmış hisselere de giriş yaptıklarını düşünüyorum ve örneğin Ereğli satıp, banka hisselerinde alım yapmaları yabancı alışlarında bu gün için para girişi gibi görünmese de 3 ay öncesine göre çok ciddi para girişi olduğu anlamına gelir... vb.) hissettirmeden çok ciddi alımlar yaptıklarını düşünüyorum, bu hafta çok ciddi ve sert hareketler görebiliriz son 10 günde Brezilya'da olduğu gibi... Hayırlısı bakalım, göreceğiz...

Asla yatırım tavsiyesi olamaz... Akıl pazarda satışa çıkmış, herkes kendi aklını satın almış... O misal, herkes aklını kullanmalı.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

Sorun devlette değil..
    Sorun insanın zihniyetinde...
    Gücü verirsen kardeşini keser..
    Gücü mümkün ölçüde çok dağıtacağın kurallar devleti.... .
    Gelen her insan emanetçi olacağını bilmeli..
    Gerisi şeffaflık,liyakat, hesap verirlik..
    ...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 840/997 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •