Sayfa 370/997 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. Ben artırayım, bizim gibi ( eğitim seviyesi, pisa skorları, genel toplum karakteri acelecilik Akdeniz iklimi kadercilik devrecilik kellecilik adam sendecilik bana dokunmayan yılancılık vb... ) toplumlarda demokrasi ile seçilen herhangi bir lider veya parti herhangi bir şeyi çözemez / daha iyiye götüremez. Çünkü bir sonraki seçim için halkın isteklerini yapmak zorunda ve bu zorunluluğu yerine getirmeyip uzun vadeli plan / işlere giriştiği an seçilemez, kimse de secilemeyecegini bile bile uv plan ve yapı kurmaz siyasetçiler çok zekidir bakmayın. Bin tane örnek sayarım. Dolayısıyla kemal Atatürk gibi ekstrem örnek olmamış olsa ( öncesindeki savaş, imparatorluğun kaybı, ülkenin işgali vb... ) rahatlıkla söyleyebiliriz ki halk kısa vadeli refahı her zaman için uzun vadeli gelişime tercih edecektir bu toprakların kaderi budur. Yani herhangi bir partiye / kişiye kızarken aslında kendi toplumsal karakterimize kızıyoruz. 10 sene sonra çok da farklı bir ülke hayal etmiyorum malesef bu nedenle.

What can change the nature of a man? Soru bu aslında ama cevap tabi bende yok.
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    bence bu kadar detaylara takılmayın derim. dediğiniz gibi olsaydı alpaslan türkeş, erbakan vs. bir ton olumlu sıfatları vardı. ama sonuç ortada.

akp iktidarı devraldığında kriz vardı ve sıcak para ülkeye akınca halkta refah illüzyonu oluştu. devamında da teknolojik yenilikler hayatı kolaylaştırınca "herkeşin cep telelefonu var" klişesi ortaya çıktı.

bence bu kadar basit.

1000 kere de reis desek memleketin geldiği yer belli. ve artık ben biliyorum ki reis bu işi düzeltemeyecek.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Reis bir yakıştırma kelimesi
    Makama saygı sonsuz ona ne şüphe
    Fikren ise
    Yanlış biliyo olamam
    Karadenizde teknelerde 1. Adam kaptan 2. Adam reis
    O mantıkla dahi uygunluk ilginç
    Hem ne o ya ya başkan dersin ya da bişey demezsin illa bişey demek lazım sa da bilemedim

3. ABD-İran haberini Sözcü gazetesi kalite seviyesine uygun şekilde "kaldırıldı" başlığı ile vermiş. 5-6 yabancı kaynak okudum daha anlaştıkları bile kesin değil. İran'ın Nükleer programı sonlandırıp sonlandırmaması Amerikalıların dayattığı bir husus, İran'daki bazı kesimler de Aragchi'nin aksine daha soğuk bakıyormuş ve her halukarda aylarca sürmesi bekleniyor sürecin.

4.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    bence bu kadar detaylara takılmayın derim. dediğiniz gibi olsaydı alpaslan türkeş, erbakan vs. bir ton olumlu sıfatları vardı. ama sonuç ortada.

akp iktidarı devraldığında kriz vardı ve sıcak para ülkeye akınca halkta refah illüzyonu oluştu. devamında da teknolojik yenilikler hayatı kolaylaştırınca "herkeşin cep telelefonu var" klişesi ortaya çıktı.

bence bu kadar basit.

1000 kere de reis desek memleketin geldiği yer belli. ve artık ben biliyorum ki reis bu işi düzeltemeyecek.
    Bal bal bal diyince ağız tatlanmıyor mu ?...
    Ama bal datluuu.....
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

5. Tuprs topiğinden Sayın Dudu bey'in paylaştığı haber linki:

https://www.bloomberg.com/news/artic...table-progress

YTD

6. Nato-Rusya gerginliği, küreselcilerin kurgulayıp hazırladığı yapay bir çatışmadır..Bundada epey başarı elde ettiler....Rusya da bir Batı ülkesidir....Rusya Batı dünyasinin asıl düşmanı değildir... Rusyanın da en büyük korkusu Çin dir...Çinin, ABD ye karşı askeri alanda global çapta bir güç haline gelebilmesi için en az 5 yıl normali ise 10 yıllık bir süreye ihtiyacı var....küreselciler gereken bu zamanı Çine kazandırması için elinden geldikleri ölçüde ABD,yi yararı ve kazancı olmayan yanlış bölgelerde askeri çatışmalara yönlendirip meşgul etme çabasındalar....

Bu strateji çerçevesinde Çinin vasal ülkesi haline getirilen Iran üzerinde ambargo ve baskılar azaltılırken ABD-Türkiye gerginliği başta Suriye olmak üzere bir çok alanda artırılmaya çalışılacaktır..

Bu strateji doğrultusunda Afganistan ve ırakta olduğu gibi askeri, siyasi ve ekonomik gücünü boşa tüketen ABD hızla güç kaybedecek ve artık yakın gelecekte Çin karşısında askeri üstünlüğünüde kaybedecektir......Dünya 10 yıl sonra daha saldırgan ve acımasız olan Çin emperyalizminin gerçek yüzü ile tanışacaktır.....

Trump'ın ulusalcı ekibi bu gidişatı görebildikleri için ABD gücünü Suriye, ırak ve Afganistan gibi ülkelerden çekip Çine'e karşı pasifikte konuşlandırmayı planliyorlardı...

7.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bence Rusya + Çin = ABD
    Açık denizde kapisir
    Belki
    ABD de gt yok
    Bi yere inemez
    ABD nin tek derdi yağlı domuz avrupayi rustan koruyacak olması da
    Rus avrupayi abd li abd siz igfal eder
    Duygusal yaklaşım değil
    Tam somut
    Heeyyy Morruukk Selam

Ben bu işten işkilleniyorum....
    Suriye yi yerken nasıl başladılar!....
    Gardeşim Esad ile ne gözel aanaşmalar yabdılar....
    Sınır anaşmaları başta,,,rahat geçişler konuşlanmalar,silahlanmalar,eğitimlar vs....
    Sonra "KATİL ESET"....
    Gerisini anladınız siz....
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Tuprs topiğinden Sayın Dudu bey'in paylaştığı haber linki:

https://www.bloomberg.com/news/artic...table-progress

YTD
    Okuduğum diğer kaynaklar "aylar sürebilir " ifadesini içeriyordu. Alıntıladığınız linkte Rus temsilci Ulyanov, "3 haftalık süreçte 22 Mayıs gibi sonuçlanabilir görüşmeler, gerçekçi mi? Göreceğiz.." şeklinde şu ana kadarki gidişatın heyecanlanmak için erken olmakla birlikte temkinli olmak kaydıyla artan iyimserlik barındırdığını söylemiş.

3 hafta gibi bir sürede, iddia edildiği kadar -özellikle İran tarafı için çok olumlu- şekilde sonlanma ihtimalini düşük görüyorum. İran istisnasız tüm yaptırımların (kişi ve kurumlara/firmalarına uygulanan) kaldırılmasını istiyor. Bir de tabi 2 taraf doğrudan görüşmeyip arabulucu ülkeler eliyle iletişim kurduğu için, kulaktan kulağa diplomasinin yaratacağı süreç sıkıntısını da göz önüne almak gerekir.

Sayfa 370/997 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •