Sayfa 52/53 İlkİlk ... 24250515253 SonSon
Arama sonucu : 421 madde; 409 - 416 arası.

Konu: BIOEN - Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,804
    11.20 - 13.20 Arasına kadar getir spek , Demem o ki fk 9 yap belki duyan gelen olur.
    Bu grafik Öldü diyor ve rahmet bekliyor. Zaten Şubat ayı bereketli olacak bedava alınabilir.

AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,804
    Yorum yapmayayım kademeler bile boş, satıcıların hepsi öldü.

3. Bilanço verilerine göre utilitylerin en iyilerinden biri ama haber desteğine rağmen o bilançoları hisse bir türlü fiyatlamıyor. Bu hisse kafamı çok kurcalıyor

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Karbon sertifikasının önümüzdeki dönem hayatımızdaki yeri sebebiyle şirketi beğenerek taşıyorum. Şirketin ana faaliyetinin gözdeliği dışında kısa-orta vadede katalizör olacak bir beklentimi de eklemek istiyorum.

Ana hissedar olan Doğanlar Yatırım Holding'in (DYH) halka arz edileceğini aile bireyleri de muhtelif basın yayın organlarında paylaşıyorlar. 2024 yılının 2. veya 3. çeyreği gibi halka arzın gerçekleşme ihtimalini yüksek görüyorum. Halka arz olacak şirket Holding tipinde olduğu içinde NAD çok önemli olacak. Bu yüzden DYH'nin halka arz fiyatında hem BIOEN hem de DGNMO'nun piyasa değeri önemli faktörler olacak. Aynı zamanda körfez bölgesi ile yapılan anlaşmalar sebebiyle ve ailenin hükümetle arasının da pozitif olması sebebiyle, ülkede niş bir sektördeki tek gözde şirket olan BIOEN'e körfez bölgesinden bir talep olması ihtimali bana yüksek geliyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde bir %10-15'lik bir M&A işleminin, ileri dönemdeki karbon sertifikası gelirlerinin yüksek etkisiyle, USD bazında piyasa değerine göre yüksek bir değerleme ile gerçekleşme ihtimali olabileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda böyle bir işlem DYH'nin halka arzında önemli olacak NAD'ın BIOEN kısmını da önemli ölçüde yukarı çekecektir. Örnek vermek gerekirse 800 milyon USD ile 1 milyar USD arasında bir işlem gerçekleşirse bunun DYH NAD'ına etkisi %54.5 sermaye sahipliği oranıyla çok büyük bir katalizör olacaktır. DGNMO'nun mevcut piyasa değeri 3.2 milyar TL, 2023 yıl sonu FAVÖK hedefi ise 1 milyar TL'dir. 6 çarpan ile fiyatlansa hisse başına ederi 16.75 TL (piyasa değeri 6 milyar TL) edecektir. DYH'nin DGNMO payı %49.88'dir. Özetle, DYH'nin halka arz değerinde BIOEN'in değeri DGNMO'nın değerinde çok daha önemlidir ve bu değeri tescil etmek için bir M&A anlaşması olması büyük önem teşkil etmektedir.

Şirketin ana faaliyetine olan inancım ile beraber bu noktanın da kısa-orta vadeli fiyat hareketi için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,804
    Bioen son 10 günde oldukça değer kaybetti görece olarak çok aşağıda kaldı
    yani toparlayamadı gibi geldi bana .

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Bioen son 10 günde oldukça değer kaybetti görece olarak çok aşağıda kaldı
    yani toparlayamadı gibi geldi bana .
    yani sıra bunda mı diyorsun ?
    bence zahmet edip toparlanmasın
    hedef fiyat 11,5ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,804
    O zaman yatırımcıları battı diyorsun !..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,804
    Çöp ayıklayarak para kazanılsaydı çöp toplayan çocuklar zengin olurdu !..
    TTRAK KCHOL PGSUS BRISA FROTO TUPRS TAVHL varken bu olmaz.
    6 ay buralarda nadasa yatsın sonra bakarız Öz varlık karlılığı 100.81 % .

Sayfa 52/53 İlkİlk ... 24250515253 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •